Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem kéne csökkenteni a benzinr...

Nem kéne csökkenteni a benzinre az adókat?

Figyelt kérdés
2011. márc. 23. 13:25
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
Szerintem emelni kéne. Én sem értek egyet a benzin belsőégésű motorba való tankolásával. Egyszerűen nem való bele, ahogy előttem írták, környezetszennyező és kinyírja a motort is.
2011. márc. 26. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

Igazad van, én a birkatenyésztéssel sem értek egyet. Rengeteg metánt termel, ami üvegházhatású gáz, és rontja a levegőt, meg még büdös is.


Pedro

2011. márc. 26. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
Pedro azért fölösleges írnod, hogy kötözködj. Az állattenyésztést nem lehet mással helyettesíteni. A benzin viszont a létező üzemanyagok közül a lehető legkörnyezetkárosítóbb és a motort is tönkre teszi. Ép elméjű ember sohasem tankolna benzint.
2011. márc. 26. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

Ne haragudj, de egyszerűen hülyeségeket írsz.


Nem azért, mintha abban nem lenne igazad, hogy a benzin környezetkárosító. Ebben teljesen egyetértek veled.


De nézz körül a világban (azaz szállj le a földre), és LÁSD, hogy az egész világgazdaság a fosszilis üzemanyagok felhasználásával működik. Az emberek ellátásához, közlekedéséhez, az ipar működtetéséhez rengeteg kőolajterméket használunk fel (beleértve a benzint, a gázolajat, és a földgázt is). Persze, megtehetnénk, hogy ezt hirtelen felrúgjuk, de azzal egyrészt a gazdaság esne vissza a kb. 150 évvel ezelőtti szintre, másrészt képtelenek lennénk ellátni az emberiséget élelemmel, ivóvízzel, fűtéssel, magyarul rengetegen egyszerűen belehalnának.


Könnyű dolog ex katedra kijelenteni, hogy a benzin az oka mindennek - de annál nehezebb függetlenedni tőle.


Ha pedig van egy már működő, fosszilis energiákra épülő társadalmunk, amely hirtelen sokkal drágábban jut hozzá a szükséges energia mennyiséghez, akkor a kormánynak igenis FONTOLÓRA KELL VENNIE, hogy a saját haszna a fontosabb, vagy a gazdaság működőképességének fenntartása, esetleg növelése.


Amit nem látsz, az az, hogy a benzin MA MÉG nem helyettesíthető mással. Sajnos még NINCS olyan energia hordozónk, ami alkalmas lenne ilyen mennyiségben, ekkora energia átadására. Tehát NEM TUDJUK HELYETTESÍTENI a benzint semmivel. Tudom, hogy van villamos energia, meg hidrogén, meg még vízhajtás is - de ezek egy része még gyerekcipőben jár, másik része pedig egyszerű csalás...


És emiatt nem egyszerű kötözködés, amit írtam. Az állattenyésztést SEM tudjuk mással helyettesíteni (bár talán egy vegetáriusnak erről más a véleménye), és a fosszilis üzemanyagokat SEM tudjuk mással helyettesíteni.


Igen, a benzin "tönkreteszi" a motort - bár én inkább úgy mondanám, hogy a motor üzem közben elhasználódik - mint egyébként minden szerkezet. Ez tehát nem érv.


Pedro

2011. márc. 26. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!