A fizetést kéne növelni, vagy az árakat csökkenteni?
Árakat hogy csökkentesz? Max úgy, hogy ÁFÁ-t csökkentesz, ami viszont a legigazságosabb adó, mert aki költ (mert van pénze), az többet is adózik, akinek meg nincs, az kevesebbet, emellett nehezebb letagadni, mint a bevételi jövedelmeket. Én ehhez nem nyúlnék.
A fizetést kéne növelni, de csak akkor, ha van mögötte érték. Nem fogok százezreket adni egy WC-s néninek, mert nincs akkora hozzáadott értéke a gazdasághoz, nincs mögötte olyan értékű szolgáltatás, ami ezt megérné, így csak elinflálódna a forint.
Szóval magában az, hogy árat csökkentesz vagy fizetést növelsz, nem old meg semmit. Termelésnek, szolgáltatásnak kell lennie mögötte, ami értéket teremt, és megfizetik mások. Így már lehet fizetést növelni.
A kormánynak ebben az ügyben nincs nagyon mozgástere. Az állami alkalmazottak fizetését emelheti, ezen kívül belenyúlhat a minimálbérbe.
Ha ezt a két lehetőséget lehetne választani akkor görög sorsra jutnánk.
A termelést kéne ösztönözni és nem a kereskedelmet, a profitot megállítani a határon, itt több a mozgástér.
Az emberek elégedettsége nagyon érdekes kérdést. Itt olvastam egy megállapítást a társadalom materializálódásáról. Ha csak anyagi az értékrendünk akkor soha nem lesz elégedettség.
nos vegyük először az árak csökkentését: a kereskedők nem fognak lemondani a profitjuk egy részéről, azt hiszem ez elég világos, ha az áfát csökkentik, akkor meg bevételtől esik el az ország, a költségvetés meg így is deficites.
fizetés növelése: úgy ahogy van értelmetlen. van egy olyan jelenség, hogy ár-bér spirál, tömören annyi, hogy ha megnövekednek a bérek, akkor a jövedelemtől függő kereslet is megnövekszik, megnövelve ezzel a termékek árát, így a megnövekedett árszínvonal mellett a reálbér gyakorlatilag marad ugyanannyi.
"hogy az emberek elégedettebbek legyenek?
"
minden legyen ingyen, de a fizetés is legyen magas mindenkinek
Kb. ekkor lennének elégedettek...
Versenyhelyzetet KELL (nem kéne) teremnteni, hogy ne legyen félmillió munkanélküli, ne modnhassa azt az alkalmazó, hogy megcsinálod ennyiért mert tizen állnak sorban a helyedre. Akkor az embereknek nem kéne szaré-húgyé elmenni dolgozni csak azért, hogy munkájuk legyen.
Ugyanakkor a segélyeket CSÖKKENTENI, hogy az embereknek el KELLJEN menniük dolgozni. Aki erre nem hajlandó (nem aki nem tud!), azt hagyni éhendögleni. Munkahely lenne, lásd fent. A csökkentett segélyek miatti megmaradó pénzből lehet csökkenteni adókat, ami versenyképesebb munkahelyeket hozna létre, jó esetben még versenyképesebb termékeket is, hogy ne a szlovák tejet kelljen inni, ne érje meg a német húst importálni.
A munkahelyteremtést a mezőgazdaságban lehetne kezdeni, ahol a legtöbb munkához nem kell komoly végzettség, sőt sokhoz semmilyen sem kell. Földünk van, állítólag kiváló földet vettünk a morváktól bő 1100 éve. A bioüzemanyagot megadóztatni, ne az vegye el a termőföldet az étel elől. Az éhhalál szélén marhára nem érdekli az embert, hogy zöld vagy sem.
"fizetés növelése: úgy ahogy van értelmetlen. van egy olyan jelenség, hogy ár-bér spirál, tömören annyi, hogy ha megnövekednek a bérek, akkor a jövedelemtől függő kereslet is megnövekszik, megnövelve ezzel a termékek árát, így a megnövekedett árszínvonal mellett a reálbér gyakorlatilag marad ugyanannyi.
"
Nem biztos, hogy igazad van. Bizonyos szolgáltatások ára növekedne az igaz, de a termékek ára nem kifejezetten. Inkább a fogyasztás növekedne, ami azt jelenti, hogy többet rak a vásárló a kosárba. Az árverseny és a túltermlés miatt nem emelkednek az árak. Máshol magasabbak a bérek, de az árak ugyan akkorák vagy kevesebbek.
Ettől függetlenül ennek sem vagyok a híve, csak egy megjegyzés volt.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!