Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Szerintetek a vége az lesz a...

Szerintetek a vége az lesz a dolognak hogy 40% áfa lesz mindenre?

Figyelt kérdés

Emelik az édes sós kaják árát és a koffeines italok árát.

Nem kell egyetemi felfogás hogy az ember következtetni tudjon hogy a vége az lesz hogy 40% áfa mindenre csak köntörfalaznak hogy azok károsak. Mért atomerőmű nem káros?? Ebből kéne kiindulni amúgy meg semmi közük hozzá hogy mit eszek iszony... Atomerőmű sugárzását pl nem kértem még is adják szívesen mert nem arra költenek hanem a csicska milliárdos gyökerek körbenyaralják félbolygót a pénzünkből vesznek rakás páncélozott audit repülőt jahtot meg megépítik a 20. villájukat is fejenként... mi meg had szívjuk a sugárzást de fizessünk is a semmiért ilyen adó terhek mellett elvárhatnám nyugodj szívvel hogy rendesen üzemeltessék azt a fost.


2011. márc. 18. 10:44
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Én bennelennék. Meggyőzött az IMF, meg a befektetők, hogy ezáltal csökkenteni lehetne az államadósságot, ami nekem is nagyon jó lenne. (Jól mondtam vissza a leckét? :D)
2011. márc. 18. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
91%
Az atomerőmű meg se közelíti a szar kaja károsságát. Ne beszélj hülyeségeket.
2011. márc. 18. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 A kérdező kommentje:
mi lenne jó a 40% áfa?? te beteg vagy
2011. márc. 18. 11:14
 4/20 A kérdező kommentje:
Akik elrakták a sok-sok pénzt azoktól kéne visszakobozni a meg nem kellene milliós fizetés a semmiért max 500000 ft de ha jól végzi a munkáját már pedig odafenn nagyon rosszul végzik tehát nagyon jó indulattal járna a 200000 ft de egyeseknek börtön járna amiért elsinkófálják a milliárdokat
2011. márc. 18. 11:17
 5/20 A kérdező kommentje:
Ha ennyire nem kell a pénzed hogy szeretnél 40% áfát meg gondolom akkor 20% szuperbruttót is akarsz akkor utald a pénzed nekem :D:D {szuperbruttó is nagy szemétség arra verik magukat hogy kipótolták az állami szférában a fizetést. Jah abból amit tőlünk elvettek} ennyit erről
2011. márc. 18. 11:20
 6/20 A kérdező kommentje:
De bizonyára 200000 et keresel te kis patkány azért nem kottyanna meg neked a 40% áfa hogy a sírásó fedjen be földel...
2011. márc. 18. 11:20
 7/20 anonim ***** válasza:
78%

"Emelik az édes sós kaják árát és a koffeines italok árát."

Ez tényleg igaz? basszus... abba nem akar beleszólni ez a b.zi álszent kétszínű kormány hogy milyen formájút sz.rjak? mit akarnak még? ne ők döntsék már el hogyan akarok én élni... most azért sz.pjam a f.szt mert szeretek kávézni, energiaitalt inni cigizni? hagyják már békén a normális átlag embereket! sokan várták ezt a k.csögöt mint a messiást aztán nesze jól besz.ptuk mind jobban mint eddig akármelyikkel pfffff undorító gusztustalan férgek az embernek még az életkedve is elmegy ha rájuk gondol... :@

2011. márc. 18. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
73%

A válasz írója 71%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 10:52

Te vetted fel azt az adósságot?

Nem. Hanem ki?

Az állam. Akkor miért te és miért mi fizessük vissza?

Fizesse az, aki elkúrta!

2011. márc. 18. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Ezt meg honnan vetted? Linkelnéd a cikket?


És mi köze van mindehhez az atomerőműnek, meg a yechtoknak??? Ha Paks veszélyesen üzemelne, szerinted élnének még emberek Pakson, vagy mindenkinek 3 lába meg 2 feje lenne?


Gondolkodj, mielőtt hülyeségeket írsz, pláne a második 11:20-as kommentedet.


Az államadósság kérdésre pedig, igen, mint mindent, ami állami, az emberek és a vállalkozások adóbefizetéseiből finanszíroznak. Vannak még állampapírok is, de azokat vissza kell fizetni lejáratkor, tehát az csak ideiglenes bevételi forrás.

2011. márc. 18. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

1. Az ÁFA az egyik legigazságosabb adó, mert aki sok mindent vásárol (mert megengedheti magának, azaz gazdag), az többel járul hozzá az állam működéséhez, a társadalmi együttműködéshez, mint az, aki kevés dolgot vásárol (azaz szegény). Így igenis támogatom a minél magasabb ÁFÁ-t, de szigorúan csak a többi adó csökkentése mellett.

2. Az úgynevezett hamburger-adó nagy baja, hogy nem tudjuk, hogy mi a célja a kormánynak vele. Plusz bevételt akar szerezni, vagy egészséges életmódra akarja szoktatni az embereket? Ha az első, akkor nem támogatom, mert van ennek más, hatékonyabb módja. Ha utóbbi, akkor viszont megint sokkal szélesebb körre kellene ezt kivetni (pl. az összes magyaros kaja, minden alkohol, édesség drágábbnak kellene lennie, nem csak a hamburgereknek). Az értelme ennek az lenne, hogy az emberek egészségesek legyenek. Ez pedig gazdasági kérdés is, hisz az egészségtelen emberek ellátását ki finanszírozza? Hát persze, hogy az állam, ő pedig a befizetett adónkból (a tiedből és az enyémből) teszi ezt. Nekem nem mindegy, hogy mennyi adót vesznek el tőlem, neked?

2011. márc. 18. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!