Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Győzött a szebb jövőért...

Győzött a szebb jövőért polgárőrség?

Figyelt kérdés

különböző bal liberális nyomásra ki akarták tiltani

de a lakosság össze fogott aláírásukkal megmentették a polgárőrséget


a Polgármester már nem tudott magyarázkodni

kijelentette hogy semmi nem történt hogy a lopásokat ellen


az lmp s valakit meg kifütyülték


http://www.youtube.com/watch?v=M5DCBm0rx2A&feature=player_em..


hát ennyi valahol már győzött az emberek igaza


2011. márc. 17. 16:38
1 2 3 4
 11/39 anonim ***** válasza:
97%
Kit érdekelnek a következmények, ha végre rend lesz?
2011. márc. 17. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/39 anonim ***** válasza:
11%

79

A te logikáddal élve tulajdonképpen nem is kellene írott jog, ha jól sejtem.

A "rend" az egy nagyon tág fogalom, mindenkinél mást jelent. A törvény betűje az, ami állandó.

2011. márc. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/39 anonim ***** válasza:
0%

Ti most elélveztetek ettől vagy mi? Többet beszéltek a "liberálisok" álláspontjáról és fikázzátok őket, mint amiről a kérdés szólt...

"de a lakosság össze fogott aláírásukkal megmentették a polgárőrséget"

Na akkor a polgárőrséget is meg kell védeni :D

2011. márc. 17. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/39 anonim ***** válasza:
14%

62

Megpróbálom levezetni, miért nincs igazad.

A polgárőrség célja, ha nem tévedek, nem egy adott faluban megteremteni a közbiztonságot, hanem mindezt globálisan, kiterjesztve valamennyi magyarlakta településre megoldani.

Igen ám, de ehhez nincsenek meg a jogi eszközeik, csakis jogsértéssel tehetnek bármit is. Ergo, ezzel felhatalmaznak másokat is a jogsértésre velük szemben. Tulajdonképpen nem a rendet, hanem az anarchiát terjesztik, hiszen joggal merülhet fel a más értékrendet vallókban, hogy ha nekik lehet, nekem miért nem? Így végeredménynek kapunk egy x elemből álló gárdahalmazt, amelynek tagjai erőszakosak, és meg vannak győződve saját igazukról. A jogállam lebontásával és megkérdőjelezésével nem lehet biztonságot teremteni.

2011. márc. 17. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/39 anonim ***** válasza:
96%

Én is jobbra szavaztam ,de nem nyert.Kíváncsi lennék ,hogy mi történne egy 2/3os jobboldali vezetés esetén.Vajon minket is tolerálnának mint a franciákat egy olyan lépés esetén?Tényleg biztonságosak lennének az utcák?Az a helyzet ,hogy a jobboldal az aktuális problémákkal foglalkozik és nem csak a pénztárcájával.Én személy szerint nem szólnék 1 szót sem ,ha biztonságosan végigmehetnék este bármelyik utcán és nem lenne ekkora az államadósság.

A valóság sajnos viszont teljesen más:"(

2011. márc. 17. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/39 anonim ***** válasza:
91%
Libertas, a tények magukért beszélnek. Jobb lett a közbiztonság, hála a polgárőrségnek, akkor meg miről beszélünk. Tlán még egyet is értenék veled, hogyha az állam akár a kisujját is mozdította volna közbiztonság ügyben, de ez nem így lett. most azt várjuk, hogy a te jogállamodnak hála legyen rosszabb a közbiztonság, mint Dél-afrikában. A vak is látja, hogy ez így nem működik, életképtelen. Ennyi erővel a '48-as szabadságharc is jogtalanul történt, meg az '56-os forradalom. Ha jobban megnézzük, akkor látjuk, hogy ez az eset nagyban hasonlít ezekre.
2011. márc. 17. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/39 anonim ***** válasza:
0%

"Ennyi erővel a '48-as szabadságharc is jogtalanul történt, meg az '56-os forradalom. Ha jobban megnézzük, akkor látjuk, hogy ez az eset nagyban hasonlít ezekre."


Ezek az események nem jogállamokban történtek. Sőt, éppen hogy jogállamot akartunk pl 56-ban is!

2011. márc. 17. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/39 anonim ***** válasza:
100%
Győzött. Nálunk is Jobbikos polgármester van és azóta rend van.
2011. márc. 17. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/39 anonim ***** válasza:
96%

Sverdans, ez lényetelen. Akkor is a jogainkért harcoltunk, most is azt tesszük. Akkor is voltak olcsó kifogások, és sajnos most is vannak (lásd ezt a jogállami dumát).

Hogyha csorbítják nem kicsit a jogainkat, akkor jogunk van fellépni ez ellen a saját országunkban.

2011. márc. 17. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/39 anonim ***** válasza:
55%

én csak remélem, hogy nem lesz ennek mondjuk egy olyan hatása, hogy ahol meg éppen nincsen ez a fajta "polgárőrség" betyárostul megtámogatva (mert mindenhol nem lehet, sőt, országos szinten csak elenyésző mennyiségű helyen lehet ezt egyszerre eljátszani, mondhatni csak kampány jelleggel lehet ezt csinálni, hogy időnként egyes helyeken feltűnnek), ott meg megnőnek az eddigi problémák, és mondjuk több "halál a magyarokra" felkiáltású bandatámadás lesz, mert a sarokbaszorított, magát közvetlen veszélyben érző ember sokkal agresszívabbá és veszélyesebbé válik, még ha az előtte mondjuk csak kisebb lopásokat is csinált. Remélem nem fajul el ilyen irányba a dolog.



Én nagyon úgy érzem, hogy a legtöbben nem is elsősorban azon örömködnek, hogy most rend van, hanem azon, hogy a cigányokat jól befenyítették, és most jól be vannak sz@rva. Ez első fajta motivációt még támogatom is, a másodikat meg megértem, mert adott helyzetben teljesen emberi, csak minél jobban az kerül előtérbe, annál jobban félek, hogy visszaüt.

2011. márc. 17. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!