Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Az adó és szoci programok...

Az adó és szoci programok teljes megszüntetését a magyarok hány %-a támogatná?

Figyelt kérdés

Marha nagy itthon az adó teher, szinte a legnagyobb a világon. Ha mindent összevonunk akkor egy magyar a pénzének kevesebb mint felét kapja meg és hova megy ez a sok lóvé? Többnyire az állami bürokratákra akik már kezdenek többségben lenni.


Nem lehet itthon semmit csinálni üzletileg a sok szaros szabály és adó miatt. Szóval valamit komolyan tenni kellene. Az hogy a komcsi öreg nénik meg a barnabőrüek éhen halnak az kis ár egy jobb jövőért. Miután természetesen kifilterelődnének a haszontalanok nagyon jó hely lenne magyaroszág.


2011. márc. 9. 10:54
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

nemrégiben összeröffentünk pár egyetemi évfolyamtársammal. nem volt egy nagy élmény, mert rajtam kívül mindenki kocsival érkezett, saját háza volt, meg síelni járnak és a tengerpartra nyaralni...


aztán valahogy felvetődött a diákhitel téma és egytől egyig azon voltak kiakadva, hogy nemhogy csökkent volna a tarozásuk, de még nőtt is. ezen mondjuk én nem lepődtem meg, de azért megérdeklődtem, hogy mégis miként, amikor én többet rántottam fel, mint ők és én már visszafizettem. természetesen úgy, hogy mindannyian minimálbérre vannak bejelentve és ennek megfelően fizetik a törlesztő részleteket is. én meg nem.


magyarázzam tovább, vagy érted mire akarok kilyukadni?

2011. márc. 9. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 A kérdező kommentje:

"mert lehajtok a vadász haveromhoz, aztán beugrunk közösen egy ékszerüzletbe, kirámoljuk, majd padlógázzal hasítva elhagyjuk az országot"


Ja és még te hívsz engem undorítónak, az ilyenek mint te inkább haggyák is el az országot, majd Mad Max-ből felépülünk és jobbak leszünk a te fajtád nélkül, te tipikus magyar féreg ember.


És tudom hogy megszünne az a sok többi program is ott írtam a kérdésben. A magán suli jobb mint azok az állami lepratelepek amúgy is.

2011. márc. 9. 11:45
 13/24 anonim ***** válasza:
Kérdés: ugye önmagadat még véletlenül sem liberálisként definiálod?
2011. márc. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 A kérdező kommentje:
Eredi típusú nyugati liberális, legfeljebb. Magyarországon ez a szó csak a beképzelt komcsipalántákat azonosítja.
2011. márc. 9. 11:52
 15/24 anonim ***** válasza:
59%

A lónak az a bizonyos túloldala...

Tény, hogy a kínaiak azért "munkamániások", mert ott zéró a szociális háló, nincs állami TB, segélyek, stb. Nyugdíj van, de az állami ott is lóf@sz és az önellátást és öngondoskodást mindenki alap élethelyzetnek tekinti. Mert pl. ha megbetegszik, az alapellátáson kívül mindenért vagy fizet, vagy a biztosítója fizet, ha volt rá gondja, hogy kössön egy biztosítást.

Tény, hogy Kína azért is fejlődik ekkora ütemben, mert az állam pénzének nagy része nem megy el szociális ellátásokra.

De! Ott mindig ez volt. Míg itt az embereket, pl. a mostani kádárt visszasíró nyugdíjasok nem! Az akkori rendszerben éppen az önállóságot vették ki az emberek kezéből és évtizedeken át erre szocializálódtak.

A lakást kiutalták, a nyaralásra elvitték, az autóvásárlásra feliratkozni kellett egy listára, stb.

Így felnőtt és mégis gyerekszinten tartott-maradt tömegeket dobnál ki a nagybetűs életbe?

Kegyetlenség lenne, mert nem rendelkeznek a túléléshez szükséges készségekkel és nem ők tehetnek róla, hogy nem!


Magyarország lakosságának tényleg több önállóságot, felelősségvállalást, öngondoskodást kéne felmutatnia és az is igaz, hogy az általad vázolt eljövő "szép új világhoz" tényleg a megedződött és államról levált maradék lenne a szükséges, de amit szeretnél az nem megvalósítható csak terrorral...


A probléma, amit felvetsz azonban elgondolkodtató, hogy ha a régebbi generációk nem rendelkeznek a valódi élethez szükséges túlélési stratégiákkal és képességekkel, akkor a későbbieknek sem adhatták át azokat, - ahogy egy állatkertben nevelkedett oroszlán se tudja megtanítani vadászni a kölykeit - tehát a helyzet nem hogy stagnálna, hanem az általánossá válás logikája szerint még romlani is fog.


De, maradva az oroszlános hasonlatnál, az nem megoldás, hogy dobjuk ki a kölykeit a vadonba, hátha egy-kettőben a túlélési ösztön előhozza a rejtett képességeket, amúgy meg hadd hulljon a férgese!

Hogy mi a megoldás egy ilyen kiherélt öntudatú társadalom megváltoztatására, azt nem tudom de a tied csak szimplán egy társadalmi öngyilkosság.

2011. márc. 9. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Van egy amerikai közmondás:

Két biztos dolog van, az adó és a halál.


Az adót nem lehet teljesen felszámolni, mert akkor tényleg anarchia következne be. Viszont a mai mértékével tényleg nem értek egyet. Sok, és akik fizetik, alig tudnak megélni, mások (diákhiteles évfolyamtársak) szinte teljesen kibújnak az adók alól, részben érthető okok miatt, nem akarják az általuk megtermelt pénzt "a komcsi öreg néniknek meg a barna bőrűek"-nek ajándékozni.


Az efféle aránytalanságot, a társadalmi igazságtalanságot kellene megszüntetni.

De ahogy az előttem lévő is írta, a mai társadalom olyan alacsony értelmi szinten van, hogy alapvető gazdasági összefüggéseket képtelen felismerni. A komcsi nénikről meg nem is beszéljünk, ők csak azt tudják, hogy milyen kényelmes volt a kommunizmus alatt, de arról fogalmuk sincs, hogy az a fajta társadalmi rendszer hosszú távon FENNTARTHATATLAN! Nem a piaci elvárások szerint működött, és eladósították az országot.

2011. márc. 9. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

"Marha nagy itthon az adó teher, szinte a legnagyobb a világon."


Ez már messze nincs így. A magyarországi újraelosztási ráta 2009-ben az EU-átlag alá került és azóta is csökken.


"Ha mindent összevonunk akkor egy magyar a pénzének kevesebb mint felét kapja meg és hova megy ez a sok lóvé?"


Fejlesztési programokra, amik nem térülnek meg. 4-es metró, M6-os alagútja stb.


Természetesen sok a szintén nem megtérülő szockiadás is.


Reálisan kell tervezni, az álmodozásnak nincs sok értelme. Reális célkitűzés pl. 35-40%-ra csökkenteni az újraelosztási rátát.

2011. márc. 9. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

"részben érthető okok miatt, nem akarják az általuk megtermelt pénzt "a komcsi öreg néniknek meg a barna bőrűek"-nek ajándékozni."


Hagyjátok már a nyugdíjasokat, a legtöbbjük 40-50 évet ledolgozott, amelyik meg nem, az nem is kap nyugdíjat. Csak tudnám, hogy anno mitől volt kényelmesebb orvosnak, tanárnak, bányásznak, esztergályosnak lenni? A barnabőrűek tényleg nem érdemelnek semmit, mert semmit nem tettek le az asztalra, de sok egyetemen bulizgató ingyen odajárogató sem. Tőlük is nyugodtan meg lehetne vonni az "ingyen" (ami persze csak nekik van ingyen, az adófizetőknek pénzbe kerül) oktatást.

2011. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

De hát éppen ez az!

Mindenki tud olyan társadalmi csoportot, akiktől szerinte el lehetne venni az ingyen adott, vagy legalábbis nagyon megtámogatott dolgokat.

Van akit a kisebbségiek, van akit a nyugdíjasok, van akit az ingyenélő egyetemisták, van akit az egészségügyet leterhelő és abból sok pénzt elvonó dohányosok és alkeszek amikor beteggé válnak, stb.

Mert ugye a kisebbségiek csak felveszik a zsét, de nem raknak be a közösbe, a nyugdíjasok bőven többet kapnak, mint amennyit valaha is befizettek, a diákok még le se tettek semmit az asztalra de állam, azaz a társadalom pénzén partiznak hosszú évekig, az önmagukat megbetegítők meg a nyugdíjasokhoz hasonlóan messze nem fizettek be annyit a TB-be, mint amennyibe a vizsgálataik és kezelésük kerül.

De érdekes módon mindenki csak bizonyos csoportokat tüntet ki negatív kritikával, míg más csoportok kritizálásán felháborodik.

Olyan szociális háló viszont nem létezik, hogy "Neked lyukas, neked nem!"

Főleg úgy nem, hogy minden társadalmi réteg szerint másoknak legyen lyukas...

2011. márc. 9. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

"Nem, az én őseim csempészek voltak a komcsi rendszer alatt vagy elhúztak."



Húzz utánuk. Ilyen korcsokra itt nincs szükség!

2011. márc. 9. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!