Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem van elegetem a...

Csak nekem van elegetem a magyar himnuszból?

Figyelt kérdés
Én már nagyon rühellem azt hogy állandóan azon siránkozunk, hogy milyen szerencsétlenek vagyunk.
2011. márc. 1. 10:45
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:

13:40-nek:


Akkor énekeld CSAK a második versszakot!

Csakis azt. Az elsőt nem.


De úgy érzékelem, Neked a költemény egészével van bajod.

Azon segíteni nem tudok...

2011. márc. 4. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
33%
Észrevettétek, hogy amég más országok arra büszkék hogy világháborút nyertek, hogy mindig függetlenek voltak stb, addig nekünk csak olyan "ünnepeink" vannak amikor arról emlékezünk meg hogy lázadoztunk, de levertek minket.?
2011. márc. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:

Ha van Isten, ne könyörüljön rajta:

Veréshez szokott fajta,

Cigány-népek langy szivű sihederje,

Verje csak, verje, verje.


Ha van Isten, meg ne sajnáljon engem:

Én magyarnak születtem.

Szent galambja nehogy zöld ágat hozzon,

Üssön csak, ostorozzon.


Ha van Isten, földtől a fényes égig

Rángasson minket végig.

Ne legyen egy félpercnyi békességünk,

Mert akkor végünk, végünk.

2011. márc. 24. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 anonim ***** válasza:

"Észrevettétek, hogy amég más országok arra büszkék hogy világháborút nyertek, hogy mindig függetlenek voltak stb, addig nekünk csak olyan "ünnepeink" vannak amikor arról emlékezünk meg hogy lázadoztunk, de levertek minket.?"


Kedveseink! Ez nagyrészt POLITIKA volt, a bennünket elnyomni szándékozók s a gyarmatosítóink részéről!


Bocskai István szabadságharca sikeres volt! Kiemelik-e ezt a történelem órákon?!

A magyarok ún. kalandozásainak nagy része sikeres volt! Na, mely ütközetekről emlékeznek meg, mely csatákat emlegetik? Hát persze, hogy a veszteseket!


Ébredjen már fel mindenki, aki eddig aludt, vagy kába volt. Politika! Politika!

Igen sokat "köszönhetünk" a "drága" Habsburg-háznak!

És most ne is térjünk rá a XX. századra....

2011. márc. 25. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 anonim ***** válasza:

64%-os, 14:40-es!


A vers írója lángész, hihetetlenül értett a versíráshoz, nagy tisztelője vagyok én is.


De ne feledjük, csak ebben volt ekkora nagy!


Akkora balfogásai voltak időnként a társadalmi, politikai kérdések területén, hogy vannak olyan elemzők, akik egyenesen kárhoztatják is őt emiatt.


Én nem teszem. Ember volt, gyarló ember, mint mindenki. A városi, polgári, Nyugat-os társaságbeli forgolódásai közben nagyon-nagyon sokszor mellényúlt.


Amikor megtudta Tisza István meggyilkolásának hírét, és sejtve, kik tették, mély depresszióba süllyedt. Haláláig.


Csak akkor már késő volt. A "geszti őrült"-ről csak írt korábban, igaztalanul.

2011. márc. 25. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!