Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Csak nekem van elegetem a...

Csak nekem van elegetem a magyar himnuszból?

Figyelt kérdés
Én már nagyon rühellem azt hogy állandóan azon siránkozunk, hogy milyen szerencsétlenek vagyunk.
2011. márc. 1. 10:45
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
70%

A MAGYAR KÖZTÁRSASÁG ALKOTMÁNYA


A Magyar Köztársaság fővárosa és nemzeti jelképei

XIV. fejezet

75. §

a Magyar Alkotmány világosan rendelkezik arról, hogy a Magyar Köztársaság himnusza Kölcsey Ferenc Hymnus című verse, Erkel Ferenc megzenésítésében és, hogy az szent és sérthetetlen.

[link]

[link]


(a készülő, új alkotmány preambulumának első mondata: Isten, áldd meg a magyart!)

...ha tetszik egyeseknek, ha nem.


Egyébként az Alkotmánybírósághoz benyújtott kérvényben lehet kérelmezni az Alkotmány megváltoztatását, de ennek módosításához, az Országgyűlés 2/3-os többségének a szavazata is szükséges!


(és még a kérdést felvető gondolatmenetéhez, véleményéhez hasonlók, tartják magukat "Igaz MAGYAR HAZAFINAK!... ez az igaz magyarok szégyene!)

2011. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 anonim ***** válasza:
76%

"Csak nekem van elegetem a magyar himnuszból?"


Nem, kb. hetente feltesznek hasonló kérdést itt. Lehet, hogy te.


"Én már nagyon rühellem azt hogy állandóan azon siránkozunk, hogy milyen szerencsétlenek vagyunk."


Ha azon siránkozol állandóan, hogy szerencsétlen vagy, akkor fáradj át a mentális egészség rovatba, ott majd javasolnak neked egy pszichiátert.

2011. márc. 1. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/45 anonim ***** válasza:
17%

Miért kéne, hogy ennyi idő után is jelentsen valamit a magyaroknak a Himnusz? Ez már egy teljesen más társadalom, másfajta elvekkel, értékrenddel. Divatjamúlt a Himnuszunk, mégha a problémáink egészen mélyről gyökereznek is, és nem is változnak még az évezredek során sem!

Méghogy mindig szent kéne, hogy legyen? Semmi közöm hozzá! Valaki valamikor kitalálta, hogy ez legyen a Himnusz, egyszóval ránkeröltették!(hivatalosan 1903-tól) Miért kéne hogy ettől elájuljak, ma 2011-ben?


Azóta a Himnusszal szembeni leggyakoribb kritika, hogy túl komor, kevéssé ösztönöz cselekvésre. „Beszéltem egy pár sportolóval, akik azt mondták, hogy egy döntő előtt a legsúlyosabb próbatétel túlélni a Himnuszt. Azt mesélték, hogy ha egy amerikaival kerülnek össze, akkor azt érzik, hogy az ő himnuszuk csak úgy nyomja az erőt, ők meg csak állnak és… Előre sírunk-rívunk. Majd az Isten megsegít, majd csinál valamit…”[4] "Amikor 1991-ben a perthi világbajnokság után megérkeztünk Ferihegyre, valaki egy szál hegedűn elkezdte játszani a magyar himnuszt. Nagy csend támadt, s akkor éreztem ilyen meghatódottságot." [5]


Wikipédia idézete

2011. márc. 1. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
87%

Én, személy szerint, minél többször szeretném hallani, a JELENLEGI magyar HIMNUSZT, világversenyeken, olimpiákon stb...


Az hogy neked nem nyerte meg a tetszésed, és úgy érzed, hogy rád nem vonatkoznak a sorokban rejlő utalások, örülj neki, nagyon kis hányadát képviseled Magyarország, dolgozó, napi megélhetéssel, a fennmaradásáért, létéért küszködő lakosságának!

2011. márc. 1. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
21%

mivel ez egy gyakori vitaforrás, amiben rendre mindkét oldal képviselő felbukkannak, így nem, nem vagy egyedül, elég sok embernek nem tetszik, hogy ez a magyar himnusz. Én is pl. a Szózatot egy sokkal normálisabb megzenésítéssel, mint a mostani (ami szerintem übergáz, ahogy az egyik legzseniálisabb magyar verset lebutítja egy patetikus és teátrális operaműre), sokkal jobbnak tartanék, de most már ez így alakult, nem valószínű, hogy változni fog.


11:12 meg üzenem, hogy az, hogy valaki kritikát mer megfogalmazni, az attól még ugyanolyan jó (sőt) magyar ember lehet, mint az, aki számára a magyarnak lenni azt jelenti, hogy minden, ami magyar, az feltétel nélkül úgy a legjobb, ahogy van, és minden kritikai észrevétel nemzetárulás.

2011. márc. 1. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 hollófernyiges ***** válasza:
84%
A szentkorona is más évezredből való és nem is vagyunk királyság, múzeum sarkába vele és le kell szedni a címerről. Ha már címer: a kettőskereszt ortodox jelkép, ki vele. Az árpádsáv nyilas és siknhead hülyegyerek jelkép, ki vele. A hármashalomból már csak egy van az országban, az sem maradhat. A piros háttér meg nyilvánvalóan a kommunistáké, ezért javaslom hogy a Köztársaság címere egy üres fehér címerpajzs legyen, az úgyis jól jellemzi a mai szellemiséget és közállapotokat.
2011. márc. 1. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/45 anonim ***** válasza:
87%

"Miért kéne, hogy ennyi idő után is jelentsen valamit a magyaroknak a Himnusz?"


Miért kéne, hogy ennyi idő után is jelentsen számodra valamit az édesanyád? Amikor már megöregedett, megvénült, a haja sem olyan már mint rég, más évszázadból származik, miért nem lehet lecserélni vagy eldobni?

2011. márc. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
87%

Hát, a mai magyar "művészeinkre" semmiképpen nem bíznám rá, hogy írjanak nekünk himnuszt. Az utolsó magyar tehetség aki képes lett volna rá, Wass Alberttel távozott.

Azon kívül a himnuszunk nem szórakoztatási célból van. A történelmünk, a magyarság lelke van benne. Aki ezt megtagadja, annak nem is kell himnusz.

És nem is a himnusz miatt vagyunk pesszimisták, és egyáltalán nem is mindig voltunk ilyenek.

Bizony a dualizmus végéig Magyarország sokkal szebb időket élt. Ekkor viszont lassú halálra ítéltek minket, és az bizony szenvedéssel jár.

Mert még mindig fáj, hogy megölték a magyar világot(Magyarországot). És ezt a fájdalmat újra érezzük, amikor a himnuszt hallgatjuk. Ez van.

2011. márc. 1. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 BlackSword ***** válasza:
84%
Már bocs, de ennyi suttyó barmot... Nem tudom elképzelni sem, hogy miért kell a Himnuszt bántani... A világ legszebb himnusza, mind szövegileg, mind zeneileg... Az hogy a diumdisu sz@ron benőt6t fejednek nem tetszik az csak a ti szegénységi bizonyítványotok... Tudlak titeket sajnálni...
2011. márc. 1. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
31%
más a felfogásunk, ez van. Ettől még sem sajnálatra, sem egyéb dologra nem szorulunk.
2011. márc. 1. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!