Jobbik miért erőlteti ennyire a rovás írást? Mi értelme van? (lent)
"Mindezekért a Jobbik kezdeményezi, hogy a hun-magyar rovásírás része legyen az általános iskolai oktatásnak, továbbá élvezzen alkotmányos védelmet is."
Semmi. A rovásírás ma már rég túlhaladott írásmód, nem véletlenül.
Megpróbálni visszahozni egyrészt kudarcba fog fulladni, másrészt teljesen felesleges.
Hova vezet ez a retrográd tendencia? A végén eljutunk oda, hogy lakjunk jurtában és együnk nyereg alatt puhított húst. Mert az a hagyomány.
Okos népek tisztelik a hagyományt, de nem a múltba, hanem a jövőbe tekintenek. Mert a múlton nem tudunk változtatni, és az ott marad mindig. De a jövő változtatható.
Csak persze könnyebb a múlton rágódni, mint tenni a jövőért.
Csak nézd meg példának Japánt! És azt, hogy hol tartanak most! :)
Nekünk is ápolnunk kell a régi hagyományainkat. Amelyik országnak van múltja, annak jövője is van!
(Saját vélemény)
Jó, de ők ésszel ápolják. Nálunk meg ész nélkül kiemelünk néhány dolgot, aminek semmi értelme, aztán azt mantrázzuk.
Szerintem érdemesebb volna akkor már foglalkozni például a nagycsaláddal. Egy csomó szociális problémát megoldana.
Na ja, lassan már a kocsikat is dobjuk el, járjunk megint lóháton, lakjunk jurtákban, vadásszunk íjjal és ha valami nem tetszeik a szomszédban, egyszerűen üssük le!
Akit érdekel, tanulja, de hogy kötelező legyen, ez abszurd.
A probléma, hogy sok embert nem érdekel és nem is fogja tanulni. Ezért akarják így megoldani, hogy foglalkozzunk az értékeinkkel/hagyományainkkal!
Igaz egyetértek abban, hogy nem ez a legjobb megoldás! Sajnos az idők során beleverték a fejünkbe, hogy hülyék vagyunk és, hogy magyarok semmit sem érnek. Ezért (is!) tarunk ott ahol...
(saját vélemény)
Akit nem érdekel, annak a lehető legrosszabb ötlet a fejébe verni kötelezően. Ami kötelező, azt a diák utálja. Szóval ha egyébként talán nyitott is lenne rá, elveszik a kedvét tőle már az elején. Kicsit olyan, mint a nálunk volt kötelező néptáncoktatás. Semmi bajom nem volt a néptánccal addig, amíg kötelezővé nem tették az iskolánkban.
Szóval ez a módszer pont az ellenkező hatást váltja ki.
Szerintem sokkal célravezetőbb lenne tartani EGY ismertető előadást a rovásírásról. És akinek meghozta a kedvét, az részt vehet az iskolában ingyenesen tartott rovásíró tanfolyamon. Ez olcsóbb és értelmesebb megoldás lenne.
Dettó saját vélemény:
1. A kultúrális örökségeket ápolni kellene és általános iskolában kell elkezdeni az oktatását. Ne egy 20-30-40-50 éves (nem oktató) mondja meg, hogy ő mit tanult és az bőven elég. (30éves korosztálytól felfele oroszt sulykoltak belénk :P - nem "mocskos imperialista" angol nyelvet :P, akkor most vissza orosz?)
2. Anno általánosban töri órán többet tanultunk Egyiptomról, Spártáról, Perzsákról, (ezek KIHALT! népek - Egyiptomban pl. most arabok vannak) mint a magyar kultúráról (ami a mai napig van).
3. A török- és római birodalmat részletesebben vettük, mint a Magyarországi királyainkat.
4. Napra pontosan vettük Amerika felfedezését, de a Honfoglalás kb. annyiból állt, hogy bejöttünk a Vereckei-hágón :P
Egyes emberek (talán) még örülnének is, ha jurtában lakhatnának és lenne "hús a nyereg alatt" - és nem kéne koldulnia, számkivetettként élnie...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!