Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jó az egykulcsos...

Bumbi02 kérdése:

Tényleg jó az egykulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

[link]


Vajon miből is fizetik? (költői a kérdés)


2011. febr. 16. 17:35
1 2 3 4
 31/36 anonim ***** válasza:
65%
Én egyetértek az egykulcsossal, mert úgy gondolom, hogy miért kéne valakinek azért többet adóznia, mert jobban keres? Igazságtalan, hogy valakitől levonnak 10%-ot, a másiktól pedig 30-at. Nem is értem, miért tartják az egykulcsost igazságtalannak, hiszen mindenki egyformán adózik ezentúl.
2011. febr. 25. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/36 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is ma Magyarországon az egykulcsos adórendszer bevezetése a helyes út. Természetesen nem lehet kijelenteni, hogy az egykulcsos vagy a progresszív adózás eleve jó vagy rossz lenne.


A progresszív adózás megfelelő Nyugaton, ugyanakkor ma Magyarország gazdasági helyzetét nem Skandináviáéval kellene összevetni, hanem a szomszédos közép-európai országokéval. Térségünk többi államával szemben pedig versenyhátrányt okozott a progresszív adózás.


Amúgy sem gondolnám jó ötletnek, ismerve a magyar bérszínvonalat és az adózást kikerülők nagy számát, hogy helyes lenne nálunk a progresszív adózás fenntartása. Most legalábbis nem. Meg azt is figyelembe kellene venni, hogy a közterhek legnagyobb részét eddig is egy nagyon szűk réteg viselte Magyarországon. Nem helyes, ha extra büntetőadókkal sújtják őket.

2011. febr. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/36 anonim ***** válasza:
65%

"De mit mondjak a gyerekemnek? Miért vékonyabb a kenyéren a vaj?

Erre mondj okosságot!" Kend meg vastagabban. Ha nem lenne irritáló a legtöbb hozzászólásod, még küldenék is neked néhány vajkészítményt. Egy árvízkárosult családnak tíz millió forintot adtam legutóbb mert volt egy súlyos beteg kisgyerekük is. De neked semmiképp, bár nem ismerem a gyerekedet, remélem más mint te. Legalábbis a hozzászólásaid nagy része alapján erre következtettem. Bocs ha tévedek.

2011. márc. 1. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/36 doboszoli ***** válasza:

Nem az értékelésekre koncentrálva szoktam válaszolni, de most meg néztem a kettőnk válaszainak hasznosságát.

Te is nézd meg, és újra következtess!

Azonkívül óriási IQ-dat felhasználva próbáld észrevenni, hogy a vajas példa egy hasonlat, nem a valóságos tejtermék hiány. Nem olyan nehéz ezt megérteni.

Nekem sem világszabadalmaim nincsenek, se nem tudom támogatni "10 millióval" az árvízkárosultakat, de jól érzem magam a bőrömben.

Mondjuk ettől még lehet véleményem a dolgokról.

Van is, akkor is, ha egyeseknek "irritáló".

2011. márc. 2. 06:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/36 anonim ***** válasza:
100%
Tudod, a válasz hasznossága annyit jelent hogy hányan nyomnak zöld kezet. Mivel én nem siránkozni jöttem ide kizárólag, ezért kevesebb a zöld kéz. Szerinted érdekel? Végül is mindketten irritálunk másokat sokszor, csak én többször. Szerintem az adományból is csak az jött le sokaknak hogy de sok a pénze, nem a lényeg. És már nyomták is a piros kezeket...
2011. márc. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/36 anonim ***** válasza:

Az egykulcsos rendszer igazságos, mert arányosan adózol annál kevesebbet/többet, mint amennyit keresel.

Aki tízszer annyit keress, az most tízszer annyit adózik, míg eddig hússzor annyit kellett adóznia.

2011. júl. 15. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!