Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jó az egykulcsos...

Bumbi02 kérdése:

Tényleg jó az egykulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

[link]


Vajon miből is fizetik? (költői a kérdés)


2011. febr. 16. 17:35
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:
100%
Igen. Mint nagyvállalkozó biztosan állíthatom. Jobb nekem, jobb a dolgozóimnak, kedvez a munkahelyteremtésnek. Theroux, rám számíthatsz, nem vagy egyedül.
2011. febr. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
100%

"A terhek nem oszlanak meg arányosan!"


Matekból buktál?

100 000 Ft 16 százaléka: 16 000 Ft

400 000 Ft 16 százaléka: 64 000 Ft.


Leegyszerűsített példa, de láthatod, hogy a nagyobb keresetűek az egykulcsos szja alapján is jóval több adót fizetnek be, mint a kisebb bérűek.


Eddig a szoci kormányzás alatt többletadóval terhelték a magasabb jövedelmi sávba tartozókat. Csökkent ettől a szegénység aránya? Ugye, hogy nem! Javult a gazdaság teljesítőképessége? Éppen ellenkezőleg, az államcsőd szélére jutottunk. Akkor?


"A gyerekkedvezményt pedig szintén csak a magas jövedelműek tudják igénybe venni! "


Ezt már ezerszer leírtuk, meg utána lehet nézni, akinek van gyereke, mindenképpen több lett a fizetése január 1-től.

2011. febr. 17. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
100%
Az a baj hogy hiába érvelsz kőkeményen, a többség nem érti meg valamiért. Én nem is fárasztom magam ezzel, röviden, tömören leírom a lényeget. Lásd amit előtted írtam. A tiedhez amúgy sincs mit hozzátenni.
2011. febr. 17. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
0%

,,

Ezt a szoci propaganda állítja. A valóság ezzel szemben éppen az, hogy a versenyszféra kiskeresetű, gyermektelen munkavállalóinak egy részén kívül mindenki jobban járt az új adórendszerrel, vagy legalábbis nem csökkent a bére semennyivel sem. "



Ezért, ha találkoznánk, én minden további nélkül orrba vágnálak. De tényleg. Semmi mellébeszélés, semmi duma, csak lazán lecsapnálak.


Mert szerinted tök jó, hogy a szüleim akik már felneveltek egy gyereket kevesebb pénzt kapnak, és én akinek még nincs gyereke, szintén jelentősen kevesebb pénzt kap.


Örüljek is neki, de mocsadék? A teljes fizetésemet ne vegye el Orbán? Vagy mi a fenét képzelsz te magadról?

Tudod hány ember járt szarul ?!

Rengeteg! De ez szerinted nem gond, nem gond az, hogy azok akik eddig épphogy kijöttek a fizetésükből, azok mégkevesebbet visznek haza?

Hogy lassan az összeomlás határára kerülnek?


Ez nem baj mi?!


Na ezért érdemelnél meg egy rohadt nagy pofont.

2011. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
92%
Dantes, primitív buta vagy, ezért kevés a fizetésed és ezért jártál rosszabbul az új rendszerrel. A prolik sorsa márcsak ez.
2011. febr. 17. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
0%

Értem. Tehát megérdemlem. Igaz, csak megsúgom neked, ott ahol dolgozom, diplomások is dolgoznak, ugyanennyiért. Nekem is van többféle vizsgám, szakmám, iskolám. Csak épp nincs semmi más munkalehetőség csak ez.


De én vagyok a primitív buta, mert hát én tehetek róla, hogy olyan környékre születtem, ahol kevés a munkalehetőség


Sőt , anyám is egy primitív buta, mert ilyen helyre szült, és nem jobb helyre.



Épp emiatt megérdemeljük, hogy jóval kevesebb legyen a pénzünk, és lassan tönkre menjünk.


Igazad van.


Aki keveset keres, dögöljön is meg, a tetves anyját az összes primitív buta csórónak, ha már csórók, az életet se érdemlik meg.



Komolyan, az ilyen embereket mint te, lazán agyoncsapnám. Pedig nem vagyok agresszív, fát lehet a hátamon vágni, soha senkire se emelnék kezet, csak ilyenekre.

2011. febr. 17. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
0%

De ha már a primitív buta embereknél tartunk, remek hozzáállás, hogy az a primitív buta, aki dolgozik. Tehát ma már szégyen dolgozni?


Én azt hittem a munka sosem szégyen, az a szégyen ha valaki csak élősködik. De ezek szerint nem, a munka lett a szégyen.



Persze arról se kéne megfeledkezni, hogy az általad megvetett primitív buta emberek nélkül, neked nagyon rossz lenne,

mert ezek az emberek ha nem sepernének az utcán, akkor a nyakadig érne a mocsok,

ha ezek buta emberek nem lennének, nem lenne autód,

nem lenne számítógéped, sőt házad se lenne mert az is a primitív buta emberek húzták fel.


Szóval, olyan rohadtul megnézném, hogy ti, magukat roppant okosnak képzelő semmirekellők, mégis mire mennének a ,,primitív buta" emberek nélkül, azt hiszem éhen döglenétek.


De nem baj, vesd csak meg ezeket az emberek, miközben te vagy a primitív és buta.


Szégyen, hogy ilyen emberi söpredékek élnek mint te.

2011. febr. 17. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
100%
Nézd Dantes, valóban ha az arányokat vizsgáljuk nem tűnik a teher egyenlőnek. De azt azért ne felejtsd el, hogy mi, vállalkozók, cégvezetők adunk nagyon sok embernek munkát, és nem ők tartanak el minket, hanem mi őket. Összességében mégis mi fizetjük a nagyobb adót az államnak. Vedd alapul a következőt: Az én fizetésem 600 000. Adó: 96 000. A dolgozóim fizetése 200 000. Adó: 32 000. Akkor ki fizet többet, ki adja a közteherviselés nagyobb százalékát? Ráadásul nélkülem az a negyven ember nem vinne haza minden hónapban 170 000 forintot, plusz az év végi nyereséget, ami közel annyi mint az éves fizetésük. Egyszerűen nem vagy képes ezt megérteni? Ne csak a minimálbéres vállalkozókból indulj ki, akiknek semmi se szent, miközben építi a villáját a dolgozókat meg megalázza. Tényleg rossz helyre születhettél, ha csak ennyit látsz.
2011. febr. 17. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 anonim ***** válasza:
92%
Dantes, azért vagy primitív, mert ilyen megnyilvánulásaid vannak, és azért vagy buta mert nem látsz túl a beszűkült nézeteiden.
2011. febr. 17. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/36 anonim ***** válasza:
0%

,,De azt azért ne felejtsd el, hogy mi, vállalkozók, cégvezetők adunk nagyon sok embernek munkát, és nem ők tartanak el minket, hanem mi őket."


Na látod ez a baj. Mert tévedsz. Nagyon tévedsz. A munkaadó és a munkavállaló egyaránt rávan szorulva a másikra.


Nem te tartod el, a dolgozóidat, hanem egymást tartjátok el, mint ahogy a vállalkozók nélkül nem munka, munkások nélkül meg nem lenne vállalkozó. Ha senki sem menne hozzád dolgozni, mégis mire mennél? Semmire.


Ezzel persze nem azt mondom, hogy egyenlőek legyünk, meg mindenkinek ugyanannyi legyen a pénze.

Engem az se zavar ha más sokat kap, az se zavar, hogy az új adózás a gazdagoknak kedvez.


Az zavar csak, hogy nekünk kimondottan árt, rosszabb lett!

Érted ezt? Fel bírod ezt fogni?



Belefér a fejedbe az, hogy lassan a munkából élők a csőd szélére jutnak?

Érted te azt ,hogy azok akik eddig is hónapról hónapra éltek, most még rosszabb lesz nekik?

Érted te azt, hogy nem elég, hogy a fizetésből épp hogy megtudnak élni, emellett dolgozhatnak nagyon sok-sok évet, és hiába mert nem nyugdíj jár majd nekik hanem alamizsna?


Nagyon sok ember él így az országban, és lassan az egyenlőtlenségeket csökkenteni kéne, lassan javítani kéne ezeknek az embereknek az életén, de ehelyett, a kormány jelenlegi intézkedései csak rontanak, miközben más országokban meg jobban megbecsülik az egyszerű dolgozókat is!


Semmi más nem kell, csak egy kis megbecsülés, és normális bérek, normális hozzáállás, hogy ne vessék meg az sima munkásokat.


Ez talán túl nagy kérés?

2011. febr. 17. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!