Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg jó az egykulcsos...

Bumbi02 kérdése:

Tényleg jó az egykulcsos adórendszer?

Figyelt kérdés

[link]


Vajon miből is fizetik? (költői a kérdés)


2011. febr. 16. 17:35
1 2 3 4
 21/36 anonim ***** válasza:
100%
Rendben Dantes, de ha én úgy döntök, hogy bezárom a céget, mert nekem már van annyi pénzem, hogy megtehessem, akkor ki lesz rászorulva jobban a másikra? Tudod hányszor kérdezik tőlem a dolgozók hogy ugye minden rendben van a cég körül? És én teszek arról, hogy rendben legyen. Nem minden ember tudná azt csinálni amit én, és nézz már rá a fizetésekre meg a prémiumokra. Nincsenek emberszámba véve? Ezt te tényleg így látod? Ráadásul a rugalmasság is az erényeim közé tartozik. Tudod, valóban szükség van a munkásokra, nagyon is. De előbb volt a kapa, és csak utána a kapálás. Ha nincs valaki, aki képes legyen létrehozni, vezetni, irányítani egy céget, akkor hiába vannak a munkások, nem tudnának hol dolgozni. De nagyon úgy tűnik hogy reménytelen vagy.
2011. febr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/36 A kérdező kommentje:

Az én fizetésem 600 000. Adó: 96 000. A dolgozóim fizetése 200 000. Adó: 32 000.


Igen, te többet fizetsz még igyis. Viszont szerintem gazdasági válságban azt lehet megszoritani akinek 600 a fizetése, nem pedig azt akinek 200. Mint irtam, mi is jól jártunk ezzel az uj rendszerrel eléggé - anyám osztályvezető - , viszont ennek ellenére hülyeség. oké hogy "igazságosabb" viszont válságban ki tud több terhet cipelni? aki 600at keres vagy aki 200at?

2011. febr. 17. 15:15
 23/36 anonim ***** válasza:
100%
Nehéz a felfogásod kérdező. Te tényleg azt akarod megszorítani, aki lehetőséget teremt a munkára? Mindenhol a nyugati világban ők kapják a legtöbb támogatást. Ha nem így volna, csak fokozódna a munkanélküliség. Szerinted én kizsákmányolom a dolgozóimat havi 400 000 ft- os összjövedelemmel? Megtehetném hogy itt a minimálbér, aki akar dolgozik, aki meg nem akar az mehet máshova, év végén meg kapnának egy kis alamizsnát, általában ez a tendencia. Gondolkozz már egy kicsit mielőtt megnyilvánulnál. Amúgy meg van egy olyan érzésem hogy egy kötözködő kis fiatal gyerek vagy, akinek fogalma sincs még a nagybetűs életről, mivel anyukádat hozod fel példának magad helyett. Én már 40 elmúltam két gyerekkel, gondolkozz el ha igazam van.
2011. febr. 17. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/36 A kérdező kommentje:

Azért mert anyámat hozom fel példának, és azért mert még csak 18 vagyok, nem kell lenézni. 18 évesen gimnázium mellett fél évet dolgoztam hogyha érdekel.


Amúgy meg, jogos hogy igy is többet fizetnek azok akik többet keresnek. Viszont, vitathatatlan hogy akik keveset keresnek most többnyire még kevesebbet kerestek és egy fix kereset fölött jártak igazán jól az emberek. Ez pedig szükréteg. 1. a kormány elvileg a kisembereket támogatja, legalábbis ezt hirdette még. 2. mint írtam akinek van egy 100 ezres keresete , és azt megszoritják az már oda fog jutni hogy nézi hogy milyen szalámit vehet.. Hogyha egy havi 500 ezer + -os keresetünek 10 ezerrel többet kell fizetni, szerintem nincs ilyen problémája.


Ha nem lenne válság, teljesen korrekt törvénynek tartanám, de válság közepén több száz milliárdos lyukat csinálni a költségvetésbe hülyeség.

2011. febr. 17. 16:16
 25/36 anonim ***** válasza:
100%
Nem lenéztelek, csak meg akartam magyarázni a lényeget. Akkor is fiatal vagy még hogy nagy élet tapasztalatod legyen, főleg fél év munkával a hátad mögött. És ha nézted a tévét, minden vállalkozót kötelezni akarnak, hogy ne járhasson rosszabbul senki majd, vagyis hogy ne kaphasson kevesebbet mint eddig. Ezzel viszont az lesz a gond, hogy az egyébként is szűk keretek között mozgó kisvállalkozók ha nem tudják a plusz pénzt előteremteni, akkor majd embereket fognak elbocsájtani, és az ő bérükből kompenzálják a fizetéseket. És ez megint hova vezet majd? Újabb munkanélküliekhez. Hidd el nekem, 15 éve csinálom már ezt az egészet.
2011. febr. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/36 anonim ***** válasza:
100%

Figyelj bumbi. Te nem vagy buta, meg tudod érteni szerintem. A kormány senkinek NEM AD, hanem bizonyos rétegeknél TÖBBET HAGY.


A kormány egyrészt azt szeretné elérni, hogy a munkavállalók zsebében több pénz maradjon, ezáltal pedig növekedjen a belső fogyasztást és felpörögjön a gazdaság. Másrészt könnyíteni szeretne az eddig agyonadóztatott vállalkozások terhein, hogy ők újabb munkahelyeket tudjanak létrehozni.


Na mármost, ezt csakis egyféleképpen tudja elérni: az adórendszer átalakításával és az adóterhek könnyítésével. A másik út a nagyarányú béremelés lenne, ezt csinálták Medgyessyék 2002-ben, tudjuk, hogy az hova vezetett (és az még egy kedvező gazdasági klímában történt!). Jelenleg a kormány mozgástere igencsak szűkre van szabva, béremelésekre nincs mód, azt hiszem ezt mindenki megértheti (kiv. Dantes-félék).


A kiskeresetűek adóterheit azonban nem lehet már hova csökkenteni és ez a lényeg. Ők eddig is a legalacsonyabb (17 százalékos) sávban adóztak. Ezt már lejjebb vinni nemigen lehet. Akik többet kerestek és többet adóztak vagy a felső (büntető) adókulccsal voltak sújtva, azoknál LEHET csak a terheket csökkenteni és több pénzt hagyni náluk. A másik prioritás a gyerekesek támogatása, amennyire csak lehet, a családi adókedvezmény révén. Nagyon helyes, valóban előnyt élvezzen az, akinek a fizetéséből nem csak saját magát, hanem a gyerekét , gyerekeit is el kell tartania. Másrészt a felelős gyerekvállalás ösztönzése hasznos befektetés a társadalom jövőjébe is.


A 3 millió munkavállaló 90 százaléka jobban járt, vagy nem változott a nettó bére az új szja-rendszernek köszönhetően. Ezzel a 2 700 000 emberrel szemben valóban ott van kb. 300 000 kiskeresetű gyermektelen dolgozó, aki most pár ezer forinttal most kevesebbet visz haza. De ez sem az egykulcsos adó következménye, hanem az adójóváírás csökkentéséé és a TB járulék fél százalékos megemeléséé, amelyet idén még nem követett a szuperbruttó fokozatos kivezetése. Ebből van a probléma. Jövőre ez sem így lesz, mindenki többet fog keresni nettóban is. (Hacsak be nem dől gazdaságilag az ország, amire azért szerencsére kicsi az esély).


A kormány megemelte a minimálbéreket, tehát a kiskeresetűek közül nekik nem lett rosszabb a helyzetük. A közszférában szintén kiegészítették mindenkinek a bérét, aki rosszabbul járt volna az új adórendszerrel. A kormány most a közszférát segítette meg, nem engedett meg újabb bércsökkenést a közalkalmazottak, köztisztviselők körében, az után, hogy tavaly a Bajnai-kormány egyhavi bért vett el tőlük.

2011. febr. 17. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/36 anonim ***** válasza:
100%
Theroux, neked van kedved mindent részletesen leírni. Láttam már más oldalakon is, nem semmi ahogy meg akarsz mindent magyarázni, hozzáteszem helyesen. Le a kalappal!
2011. febr. 17. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/36 anonim ***** válasza:
Hát, elég kevesen vagyunk itt olyanok, mint Te vagy én, akik nem állnak be azonnal mindenért a kormányt vádolni. Nélkülünk nagyon egyoldalú lenne ez a topic! :)))
2011. febr. 17. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/36 anonim ***** válasza:
100%
Talán ők nem akarnak itt írogatni, mert valljuk be, sok értelme nincs. Úgysem lehet meggyőzni senkit, itt mindenki tud mindent. Már azt is ami még meg sem történt, lásd médiatörvény anno. De én nem haragszom senkire, igyekszem kulturált hangnemben csevegni, ez az amit még tanulnia kéne sokuknak. Attól hogy anonim még lehet emberi hangot megütni.
2011. febr. 18. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/36 anonim ***** válasza:
100%

először is: lehet úgy is fogalmazni, hogy a kormány növelte a gazdagok fizetését, meg lehet úgy is, hogy ezentúl nem vesz el annyit tőlük. jelen esetben inkább a másodikról van szó. de ez nem biztos, hogy jó!

szerintem a progresszív adó igazságosabb lenne. miért? aki sokat keres, az több olyan szolgáltatást is igénybe vesz, amit a szegények nem. arányaiban mégis ugyanannyit fizet az egykulcsos adóval. pl használja az gyorsforgalmi utakat, az ingyenes őrzött parkolókat, az ingyen digitális hd adást, van ideje futni a margitszigeten, levegőzni a kopaszigáton, stb. pl a közös rét annak is hasznosabb, akinek van tehene...

nem véletlenül van majd minden nyugati országban progresszív adózás...

2011. febr. 25. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!