Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyermekek után járó plusz...

A gyermekek után járó plusz szavazati-jog mit eredményezne valójában ebben az országban, ez a kérdésem?

Figyelt kérdés

Nem az a baj, hogy erősítené a családosok beleszólási jogát, hanem az, hogy erősítené a cigányok beleszólási jogát. Lehettem volna polkorrekt, hogy ilyen, meg olyan rétegek, de ennyi, erről van szó, mindenki tudja, hogy nekik van a leghamarabb a legtöbb gyerekük.


Ne felejtsük el: Már kb. minden 10. ember cigány Magyarországon. DE! Nézzük csak meg ezt az arányt a 18 év alattiak esetében és máris rájövünk, hogy ha ezt engedjük, akkor szó szerint ennyi volt Magyarország!


Csak idő kérdése és még a nevét is átírják (Romaország), csak azt nem tudom, hogy fogják a cigányok eltartani és vezetni az országot ilyen kiemelkedő képességekkel, ennyi rengeteg szakemberrel és értelmiségivel maguk között...


De lehet, hogy én látom hibásan a dolgokat. Ha valaki tudja, legyen szíves magyarázza el miért lesz ez jó nekünk.


2011. febr. 15. 23:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
61%

> A gyermekek után járó plusz szavazati-jog mit eredményezne

> valójában ebben az országban, ez a kérdésem?

> Nem az a baj, hogy erősítené a családosok beleszólási jogát,

> hanem az, hogy erősítené a cigányok beleszólási jogát.


Meg is válaszoltad a saját kérdésed.

2011. febr. 15. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

A mai demokrácia logikájának különös fintora lévén, ma egy kétdiplomás, nyelveket beszélő professzor érdekérvényesítő képessége pontosan egyezik egy segélyen élő, képzetlen kisebbségi ember érdekérvényesítő képességével, mert az ő szavazatuk fejenként egy-egy, tehát ugyanannyi. Ez önmagában is gond.

Amennyiben a gyerekek után is járna szavazati jog, akkor romlana az arány, mivel nem a képzett, diplomás embereknek van általában öt gyerekük, tehát arányaban csökenne az országban az értelmiség érdekérvényesítő képessége.

Amennyiben nem építenek a törvénybe különböző "fékeket", "szabályzókat", akkor ez nagyon hátrányos lesz.

Például, ha azt mondanák, hogy csak az szavazhat a gyerekei helyett, akinek pozitív az adómérlege, van állandó bejelentett munkája és lakcíme, és a gyerekei nem hiányoznak az iskolából, akkor rögtön kedvező lenne a helyzet.

2011. febr. 16. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ezt nem hiszem el. Ez halál komolyan megfordult valaki fejében odafent? Ezek tényleg kezedenk meghülyülni.
2011. febr. 16. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Az a baj,hogy nem lassan hanem már most ,,romaország-cigányország" vagyunk!


Ahol Én lakok(Bp)50 szomszédból bakker 40 roma-ill. cigány!

Kb a családom tölti ki a maradék fehér népet.

2011. febr. 16. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ez a probléma a demokráciával: tíz analfabéta leszavasz kilenc egyetemi professzort. A korai liberalisták még felismerték ezt, és vagyoni illetve műveltségi cenzussal képzelték el az általános választójogot. Persze nőket kizárva, de ez mára már anakronisztikus a női emancipáció miatt. De az első nagyon is jó helytállna, főleg egy ilyen, a demokráciára még éretlen népnél, mint a magyarok. Vagyoni cenzus alatt most nem fizetést értek, hanem mondjuk azt, hogy legyen bejelentett állandó lakhelyed. Műveltségi cenzus meg lehetne felsőfokú végzettség. Aki nem ért hozzá, minek szól bele?

Ez meg, hogy gyerekszám függvényében legyen több szavazatot adhass le, abszolút értelmetlen javaslat. Magyarországon főleg, a roma kisebbség miatt. A kevésbé szocializált közösségekben jóval magasabb a gyereklétszám. Nézzetek körbe. A nagyszüleink(én 20 éves vagyok) idejében a falun élő embereknek 7-8 gyereke is volt. Ez egy idő után csökken. Ez a demográfiai változás a szocializáció következménye. Tehát ha a többgyerekesnek van több joga, akkor az esetek többségében kevésbé szocializált ember kezébe adjuk a nagyobb hatalmat.

És hogy ennek mi a célja? A kevésbé szocializált embert könnyebb megtéveszteni? Ennek egy igen szélsőséges példája, amikor a cigányokat busszal viszik szavazni. Elmúltak azok a korok, amikor az értelmiséget ki lehetett végeztetni. Más módot kell találni az elnyomásukra. Ez egy elég jó ötlet erre szerintem.

2011. febr. 16. 00:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 A kérdező kommentje:
Most nem tudom, hogy mennyire kell ezt komolyan venni, de ha ebből lesz valami, akkor nagyon keményen meg kell mozdulni! Addig nem is idegesítem magam ezzel, úgyis azt csinálnak amit akarnak...
2011. febr. 16. 01:00
 7/24 A kérdező kommentje:
Azért a felsőfokút túlzásnak találom, szerintem középiskolai végzettséggel is lehet annyit látni ebből az egészből, amennyit engednek. Tovább egy diplomás sem lát, ugyanazokat az újságokat olvassuk, ha úgy veszed ugyanonnan informálódunk.
2011. febr. 16. 01:07
 8/24 anonim ***** válasza:
100%
Ebben lehet igazad van. Töri szakos hallgató vagyok, azért nekem az volt a fejemben, hogy diplomával belelát az ember ilyen dolgokba... De tényleg rengeteg féle diploma van, amivel az ember nem jut előrébb ezen a téren. Persze ez egyáltalán nem kritika, nehogy félreérts, nincs ezzel semmi baj. De igazad van teljesen, középfokú végzettség elég lenne.
2011. febr. 16. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
A nemlétező demokráciát megszüntetni nem lehet ennek már csak a látszatát szüntetné meg.
2011. febr. 16. 06:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Te szereted, ha a szüleid megmondják, mi legyen neked jó? Ha a gyerek (már nagyobbacska, de még nem 18) tájékozódik, és mást akar, mint a szülei, nem biztos, hogy érvényesítheti az akaratát (mint a középkorban, amikor a szülő mondta meg, kivel házasodjon).

Ha a 2 szülő 2 különbözőt akar, hogy osztják meg a gyerek szavazatát?

2011. febr. 16. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!