Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolkodunk ilyen furcsán?

Miért gondolkodunk ilyen furcsán?

Figyelt kérdés

- Az adónkat sokalljuk, de természetesnek tartjuk a jóléti államot és keveselljük az állam szolgáltatásait (A nyugati országok nem ennyire jóléti államok)

- Soknak tartjuk az 500 Ft-os magyar dinnyét, de a 200 Ft-os spanyolból 4-et veszünk.

- Miért van minden szegény embernek pénze napi 1 doboz cigarettára (ha házaspár, akkor 2)?

- Miért várjuk a politikusainktól a kánaánt? Miért nem látja be mindenki, hogy a közös összefogással és csak közös erővel juthatunk előre jobb- és baloldal.

- Miért veszünk össze a politikán? A helyzeten nem változtat és csak bomlasztjuk a társadalmunkat.

- Miért hiszi azt sok ember, hogy a hitel ajándék? Szerepe van szerintetek ebben a sok erőszakos bank-reklámnak?

- Miért járunk mindenhova (már pár utcányit is) autóval.

- Sokalljuk a villanyszámlát, de a többség pacsálja az áramot. Mikor látjuk be, hogy az energia érték?

- Ha valaminek az árát sokalljuk, leakciózva miért vesszük meg a háromszorosát, mint amire szükségünk van?


- A fent leírtak nem csak a rosszabb anyagi helyzetű családoknál figyeltem meg, hanem a náluk tehetősebbeknél is.


Nem provokatív célból írtam ezt ki, csak kíváncs vagyok, hogy gondolkodnak erről az emberek.


(ha te sem értesz sok dolgot, tedd fel kérdésed hsz-ben)


2011. febr. 12. 15:54
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
30%

Ma 19:19 vagyok.


Kedves Kérdező!


Értem, hogy arra vonatkozik a példa, de akkor is nagyon rossz. Most ettől nem leszek hazaáruló ha leírom: legyen pohár a példa, 200 forint egy pohár ami nagyon hasonló, az 500 forintos pohárhoz. Attól függetlenül, hogy hol gyártották ha 4 pohárra van szükségem veszek annyit 800 forintért és nem a másik fajtából 2000-ért, attól függetlenül, hogy hol készítették el és milyen a minősége. De ha egyre van szükségem akkor is elég nagy a különbség a kettő ára között még akkor is elgondolkodtató megéri-e a két és félszeres ár. Ettől még szeretem a hazám és nagyon sajnálom a magyar termelőt, hogy példa alapján 2 és fél szeres áron kell árulnia a termékét.

Oké te írod, hogy nincs annyira szüksége és akkor is megveszi, de majdnem biztos vagyok benne, hogy nem valós problémáról írsz. Olyan szempontból valós, hogy egy átlagos magyar vásárló nem engedheti meg magának, hogy filozofáljon vajon mi lesz a magyar termelővel ha ő a külföldi olcsóbb termékből vesz. Ettől függetlenül nem hiszem, hogy ezért szükségtelenül felhalmozna bármilyen külföldi termékből is (nem tudok ilyen történetről).


"szóval többet költ és inkább 4x annyi rossz dinnyét eszik, mint 1 jó hazait, ami nem utazta be fél Európát."


Igen 4-re többet költ, mint egyre, példa alapján 300 forinttal, amiből nem tudna még egy jó hazait venni, hanem 3/5-öt. Valószínűleg ezért is csinálja. Minőség én megértem. Csak aki ezt csinálja nem tudja megmagyarázni a gyereknek, hogy azért nincs elég (bármilyen élelmiszerből), mert ő jó magyart vett nem, pedig rossz külföldit, ami utazgat Európában.

2011. febr. 12. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:

Ezeket a dolgokat én sem értem, és itt még szolnék az olyan dolgokról mint a csoki, csipsz, Coca-cola, vagy valamilyen noname üdítő stb., meg az energiaitalok, ezeket ugyanis nem egy olyan helyen láttam, ahol a család nem volt valami nagyon eleresztve, sőt volt egy ismerősöm, aki megmondta, hogy alig tudnak megélni, de mindennap csokit, és péksüteményt evett, és kólát ivott, nem, nem sajnálom, ha meg azt sem aki cigizik, vessenek magukra ha erre megy az a kevés segély, vagy támogatás is amit kapnak.8nem a cigányokról beszélek)

Ha végigmennék, itt a szomszédaim között, és esetleg kérdezgetnék is tőlük, akkor tuti, hogy azt hallanám, hogy nincs pénzük, kevés a nyugdíj, de a hűtő tömve lenne, egészségtelen kajákkal, a villany mindenhol égne, és nem energiatakarékos, és biztos lenne 25fok a szobában, a ablak persze nincs kicserélve mert drága, de olyan jól esik esténként kádban fürdeni, vagy fél óráig engedni a zuhanyt magára, és persze szennylapokat olvasni, csinálja nyugodtan, de ne panaszkodjon.

A kedvencem a tisztítószerek, mindent meg kell venni, egy kész vagyon amit kidobnak rá, és mind ezt megoldhatnák, egy két üveg ecettel, mosószódával, és szódabikarbónával, de nem finom illatú öblítő kell, ami egyébként is felesleges, meg ilyen tusfürdő, meg olyan kencefice, aztán furcsállják, hogy elfogy a pénzük egy hét alatt.

Környezettudatosan élek, nagyon is fogamhoz verem a garast, a családomra valahogy nem hatott az agymosás, nem dőltünk be hülyeségeknek, és tudunk bánni a pénzzel, pedig 26éves vagyok, pont az agymosottak második generációja.

Van hitelünk, lakáscélú, de mindent elkövetek, hogy fizetni tudjam, nem a válságról nem tudtunk de egyébként felelősséget vállaltunk, hogy kifizetjük, illetve enyém a hitel, tehát ki fogom fizetni, mert én akartam, de szokták mondani aki nyavalyog, az csak sajnáltatja magát.

De tényleg ökörségekre vesznek fel hitelt, igazából a semmire, aztán szívják a fogukat, bár úgy gondolom, nem ártott volna előbb leülni, és együtt eldönteniük, szükségük van-e rá.

Természetesen kivételek mint mindenhol itt is vannak, ők tényleg mindent megpróbálnak a túlélésért, de általában nem ők jajgatnak, hogy milyen rossz nekik, hanem azok akik nem tudják, beosztani a pénzüket, vagy csak figyelemre vágynak.

2011. febr. 16. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!