Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért gondolkodunk ilyen furcsán?

Miért gondolkodunk ilyen furcsán?

Figyelt kérdés

- Az adónkat sokalljuk, de természetesnek tartjuk a jóléti államot és keveselljük az állam szolgáltatásait (A nyugati országok nem ennyire jóléti államok)

- Soknak tartjuk az 500 Ft-os magyar dinnyét, de a 200 Ft-os spanyolból 4-et veszünk.

- Miért van minden szegény embernek pénze napi 1 doboz cigarettára (ha házaspár, akkor 2)?

- Miért várjuk a politikusainktól a kánaánt? Miért nem látja be mindenki, hogy a közös összefogással és csak közös erővel juthatunk előre jobb- és baloldal.

- Miért veszünk össze a politikán? A helyzeten nem változtat és csak bomlasztjuk a társadalmunkat.

- Miért hiszi azt sok ember, hogy a hitel ajándék? Szerepe van szerintetek ebben a sok erőszakos bank-reklámnak?

- Miért járunk mindenhova (már pár utcányit is) autóval.

- Sokalljuk a villanyszámlát, de a többség pacsálja az áramot. Mikor látjuk be, hogy az energia érték?

- Ha valaminek az árát sokalljuk, leakciózva miért vesszük meg a háromszorosát, mint amire szükségünk van?


- A fent leírtak nem csak a rosszabb anyagi helyzetű családoknál figyeltem meg, hanem a náluk tehetősebbeknél is.


Nem provokatív célból írtam ezt ki, csak kíváncs vagyok, hogy gondolkodnak erről az emberek.


(ha te sem értesz sok dolgot, tedd fel kérdésed hsz-ben)


2011. febr. 12. 15:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
72%

Magyarországon az utóbbi 3-4 generáció jó része vagy a szűkös árukínálat vagy a permanens pénzhiány miatt soha nem szerzett akár alapfokon is használható pénzügyi ismereteket. Én sem értem, hogy aki szegény, az miért költ napi 2-3 csomag cigire. Én nem élek rosszul, de mégis, amin tudok spórolok. Könyvtárba járok, csapvizet iszom, a ruháimat inkább megvarratom, mint hogy újat vegyek, stb. A legnagyobb kiadásom az utóbbi években egy netbook megvásárlása volt, mert az 5 éves laptopom feladta a harcot, és meghalt.


A politikai kérdéseknél: a jobb és baloldal sose fog összefogni, a liberálisokat nem is említve. Alkalmi kompromisszumkötések lehetnek, és ez így van jól. Nincs abban semmi rossz, ha nem értünk egyet, és vitázunk, a rémálmom egy olyan társadalom, ahol mindenki lihegve, kipirult arccal akar egyetérteni a másikkal.

2011. febr. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Mert az utóbbi 20-60 évben a politikusok elhitették velünk, hogy a seggünk mozdítása nélkül is minden jár nekünk, és csak meg kell őket szavazni, csak bízni kell bennük és minden jobb lesz. Nem kell gondolkodni, ők majd gondolkodnak helyettünk, mindig csak azt várjuk, hogy valaki megmondja mit csináljunk...
2011. febr. 12. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

"- Miért járunk mindenhova (már pár utcányit is) autóval. "



Mert itt faluhelyen nincs villamos. Autót meg azért vettem, hogy használjam, nem hogy rám rohadjon.



"- Sokalljuk a villanyszámlát, de a többség pacsálja az áramot. Mikor látjuk be, hogy az energia érték?"


Soha. Autóban is a nagyfogyasztásúakat szeretem, olyat meg sem vennék ami 8liternél kevesebbet eszik.



"- Ha valaminek az árát sokalljuk, leakciózva miért vesszük meg a háromszorosát, mint amire szükségünk van? "


Ez egy baromság. Ha egy árut úgy ajánlanak, hogy olcsó vagy akciós már fordulok is ki a boltból.

2011. febr. 12. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
72%
Szerintem azért gongolkodunk ilyen furcsán, mert a 40 éves kommunista, és a 20 éves (módszerváltás utáni) agymosás megtette hatását.
2011. febr. 12. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
79%

Csak az áramosra reagálnék: igen, érték az energia (a Föld ökoszisztémája pedig még nagyobb), nekem komoly szempont minden berendezésem kiválasztásánál és az üzemeltetés módjának meghatározásánál a hatásfok és az energiafogyasztás. Ezzel együtt a magyar áramdíj igenis magas. [link]

"We pay about 8 cents per kilowatt-hour here in North Carolina." Ez ugyebár 16Ft/kWh...

2011. febr. 12. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
79%

Csak néhányra tudom a választ. Tegyük rendbe a fogalmakat.


Furcsa:Mindennapitól/megszokottól eltérő dolgok gyűjtőneve


" Soknak tartjuk az 500 Ft-os magyar dinnyét, de a 200 Ft-os spanyolból 4-et veszünk. "


Mi furcsa azon, hogy 800Ft-ból van négy dinnyém, ami nem Magyar, míg ugyanez a pénz kemény 1,5 dinnye (optimistán számolva)


"Miért van minden szegény embernek pénze napi 1 doboz cigarettára (ha házaspár, akkor 2)?"


Miért van az alkoholistáknak pénze italra? Nem lenne olcsóbb nem inni soha többet? De, csak az nehezebb mint mi gondolnánk. Én mondjuk nem értem miért van nekik kifizetve a cigiszünet, míg nekem nem adnak pénzt ha óránként olvasok 5 percet, sőt, az állásomból is elmozdítanának.


"Miért veszünk össze a politikán? A helyzeten nem változtat és csak bomlasztjuk a társadalmunkat."


Az ember harcol az igazáért, és ha két ellentétes beállítottságú ember találkozik, elkerülhetetlen a vita. Erre az eggyetlen megoldás a másik elfogadása lenne, nem a büszkeségünk, hitünk és igazunk folyamatos bizonyítása.


" Ha valaminek az árát sokalljuk, leakciózva miért vesszük meg a háromszorosát, mint amire szükségünk van?"


Ez nem így van, nálam legalábbis. Ha pl. egy konzerv 100ft de az akcióban 50 lesz, akkor máris spórolok 50 forintot minden konzervel, ráadásul az nem romlik meg, sokáig ehető, tehát akkor könnyebb megvenni olcsóbban, és amikor már drágább lenne nem kell venni, van otthon. Ugyanez igaz a fűszerre, izzókra, ilyesmikre.

2011. febr. 12. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
31%

"Az adónkat sokalljuk, de természetesnek tartjuk a jóléti államot és keveselljük az állam szolgáltatásait (A nyugati országok nem ennyire jóléti államok)"


3 fajta jóléti jóléti állam van. A magyar belefér a stigmatizáló kategóriába, a svéd nem. Lehet ezért.


"Soknak tartjuk az 500 Ft-os magyar dinnyét, de a 200 Ft-os spanyolból 4-et veszünk."


Már láttam válaszban, de azért leírom. 4 dinnye az több mint egy, bár valóban meglepő.


"Miért van minden szegény embernek pénze napi 1 doboz cigarettára (ha házaspár, akkor 2)"


Mert a gazdagoknak miért van szivarra? Pont annyira felesleges az is, de őket nem szabad bántani, nehéz sorsuk van.


"Miért várjuk a politikusainktól a kánaánt? Miért nem látja be mindenki, hogy a közös összefogással és csak közös erővel juthatunk előre jobb- és baloldal"


Erről lehet a politikusok is tehetnek. Ha már politika témában van nyugodtan leírhatom: pl. 1 millió új munkahely- nem valószínű, hogy sikerülni fog szerintem (most jobban nem mennék bele), de az emberek erre vágynak és nagyon jó visszahallani, hogy megkapják, amit akarnak. Én nem ez alapján szoktam szavazni hozzáteszem.


"Miért veszünk össze a politikán? A helyzeten nem változtat és csak bomlasztjuk a társadalmunkat."


Az nem gond ha két embernek nem azonos a véleménye valamiről. Ahány ember van lehetne annyi gondolat. Pl: én nem fogom támogatni a halálbüntetést, csak mert azzal nem bomlasztanám a társadalmat (bár nem gondolom, hogy ez jelen esetben reális veszély lenne), de ugyanez fordítva is igaz.


"Miért hiszi azt sok ember, hogy a hitel ajándék? Szerepe van szerintetek ebben a sok erőszakos bank-reklámnak?"


Úgy gondolom ebben a reklámok hibásak részben. Viszont tényleg könnyebben elmegy az a pénz, mintha meg kellett volna érte dolgozni. De hitel nélkül is könnyen előfordul hasonló költekezés gondolom nem egy emberrel megtörtént már, hogy miután a fizetését megkapja nagyobb bevásárlást tart, ahol talán nem annyira fontos dolgok is vásárlásra kerülnek, mint hónap végén.


"Miért járunk mindenhova (már pár utcányit is) autóval."


Hogy mások miért azt nem tudhatom. Én leginkább sétálok, csak ha sietni kell vagy messzire megyek akkor jön szóba kocsi.


"Sokalljuk a villanyszámlát, de a többség pacsálja az áramot. Mikor látjuk be, hogy az energia érték?"


Szeretném a megújuló energiaforrások elterjedését, mert ez nem állapot. Egyébként nem is szeretem az áramot pocsékolni, ez szerintem gazdagokra jellemző.


"Ha valaminek az árát sokalljuk, leakciózva miért vesszük meg a háromszorosát, mint amire szükségünk van?"


Megint csak magamból tudok kiindulni. Nem vagyok hülye, emlékszem mennyi volt az ára valaminek mikor legutóbb voltam a boltban. Ha amit egyébként is akarok venni látom, hogy olcsóbb megveszem, de csak a szükséges mértékben.


"A fent leírtak nem csak a rosszabb anyagi helyzetű családoknál figyeltem meg, hanem a náluk tehetősebbeknél is."


Nem gondolnám, hogy a szegényeknek felróhatók az itt leírtak. Részben azért mert van benne csúsztatás pl: a dinnyés példa pont nem jó, mivel az nem spórol e példa alapján, aki drágább dinnyét vesz éppen az ellenkezőjét bizonyítja még akkor is ha a mértékéről van szó. Részben azért, mert pont gazdagokra jellemző attitűdöket veszek észre.

Persze rögtön hozzáteszem értem mire gondolsz és valamennyiben igazat is adok, de teljes mértékben nem tudok, főleg ha az ok-okozati összefüggést keresnéd a fenti problémákban és a rájuk érkező magatartásokban és ebbe még valamilyen szintem a szegénységet is belekevered.

2011. febr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
A dinnyés példa arra vonatkozik, hogy sok ember az árra hivatkozva nem veszi meg a magyar terméket, viszont olcsóbb importból többet vesz, szóval többet költ és inkább 4x annyi rossz dinnyét eszik, mint 1 jó hazait, ami nem utazta be fél Európát.
2011. febr. 12. 19:30
 9/12 anonim ***** válasza:
Az íze ugyanolyan. Nem nekem kell eltartanom a termelőket, az ő dolguk megkeresni a napi betevőt, majd ha azt mondják, "oké akkor a Magyaroknak eladjuk olcsóbban, és bár így nincs rajta sok haszon, mégis többen veszik ergo több pénzünk lesz."
2011. febr. 12. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

"Soknak tartjuk az 500 Ft-os magyar dinnyét, de a 200 Ft-os spanyolból 4-et veszünk"


Ez nem furcsa, hanem racionális. Egyúttal egy jelzés a magyar termelők felé, hogy ne dinnyével próbálkozzanak, mert szemlátomást nem tudják versenyképesen megtermelni. Nem kötelező dinnyét termelniük.


"Miért van minden szegény embernek pénze napi 1 doboz cigarettára (ha házaspár, akkor 2)?"


Ez már tényleg izgalmasabb. Sőt. Ha benézel egy kocsmába, mindig szegényeket látsz a játékgépnél, a vonaton és a buszon pedig a szegények mobilozzák végig az utat (miközben a gazdagabbak olvasnak, aminek nincs percdíja).


"Miért hiszi azt sok ember, hogy a hitel ajándék? Szerepe van szerintetek ebben a sok erőszakos bank-reklámnak?"


Sok buta ember van, át lehet őket verni. Én azt tartom különösnek, hogy a cigire rá kell írni, hogy "halált okoz" stb., de egy hitelszerződésre vagy bankreklámra nem kell ráírni, hogy "öreg, a tripláját kell visszafizetned!!!". Pedig ez szerintem lényeges lenne.


"Ha valaminek az árát sokalljuk, leakciózva miért vesszük meg a háromszorosát, mint amire szükségünk van?"


Mert úgy alacsony az egységár. Ez racionális, kivéve, ha mondjuk a romlott tejet árulják "akciósan".

2011. febr. 12. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!