Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy meg...

Mit gondoltok arról, hogy meg akarják vonni a TELJES kedvezményre való jogosultságot gyógyszer ügyben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 17:51
1 2 3 4
 21/31 anonim ***** válasza:
34%

Én vagyok a kettővel ezelőtti, 5 perce megy a reklám a tv2-n és eddig 5 gyógyszerreklám volt, 3 pénzintézeti, 2 kaja, és egy autó.

Ez magáért beszél. És igenis miért vannak ott a gyógyszerrészvényárak ahol.

Közben még egy gyógyszerreklám.

Ne higgyetek már a népbutításnak.

2011. febr. 10. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/31 anonim ***** válasza:
Pedro, talán neked is van gyógyszerrészvényed, hogy így véded szegényeket? :)
2011. febr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/31 anonim ***** válasza:

"Pedro, talán neked is van gyógyszerrészvényed, hogy így véded szegényeket?"

- Nem is lenne rossz :-)


De olvasd el, amit írtam. Nem azt mondtam, hogy rossz biznisz. Csak azt, hogy k.va sokba kerül, és azt valakinek (a vevőnek) meg kell fizetnie.


Pedro

2011. febr. 10. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/31 anonim ***** válasza:

Na ok nem olcsó, de kv-ra a sokszorosát fizettetik meg.

Ez már messze túl van a tisztességes haszon határán.


És nem etikus visszaélni azzal a ténnyel, hogy a gyógyszert úgyis akármilyen áron megveszi, aki azt hiszi, hogy meggyógyulhat tőle.

2011. febr. 10. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/31 anonim ***** válasza:

Na ebben igazad van. De sajnos ezzel meg nem lehet mit csinálni. A magyar gyógyszergyárakat ugyan még se.gbe lehetne rúgni, de a külföldieket nem tudod, tehát kénytelen vagy megfizetni azt az árat, amit kérnek.


Sajnos ez van. Ez ellen morogni lehet, de egyebet nem tudsz tenni. Ha szükséged van a gyógyszerre, akkor MUSZÁJ megvenni - kérdés, hogy támogatás nélkül ki tudod-e fizetni?


Pedro

2011. febr. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/31 anonim ***** válasza:

Igen ez sajnos világjelenség, ehhez mi kis ország vagyunk.


És, hogy egy kicsit a közgazdász szóljon belőlem, azt mondom, hogy ha nem támogatnák államilag, előbb utóbb, a piac lejjebb húzná az árakat, közelítenének a valódi árukhoz. De ügye akik, a törvényeket hozzák, azokat is érdekeltté teszik ezek a hatalmas multik. Mindenki hallott már a lobbiról, vesztegetésekről. De az emberek meg a jobb vagy bal oldalt szidják.

2011. febr. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/31 anonim ***** válasza:
45%
Igen,meg fogják vonni bizonyos mértékig,úgy ahogyan a nyugdíjasok kedvezményeit is elveszik,sok van belőlük,pusztuljanak,ez az egyik FIDESZ proram!
2011. febr. 11. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/31 anonim ***** válasza:
77%
18.58 TÉNYLEG ! Hát elmesélnéd nekem, hogy a vizit díjjal ki akarta megsarcolni a kis nyugdijasokat.Persze az is csak azért történt egyrészt ,hogy csökkentés a fölöslegesen orvoshoz látogatók számát. Másodsorban azért, mert ők már nem fizetnek eü-i hozzájárulást.Harmadszor meg azért mert ....
2011. febr. 11. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/31 anonim ***** válasza:
77%
Elképzelhető, hogy ennek a kérdésnek a megválaszolásához bele kell gondolni a az orvost megkörnyékező egyes gyógyszer kínálók olyan magatartását,ami a drágább gyógyszer felíráshoz vezetett. Mindenki tudja, hogy a lényegesen olcsobb gyógyszerek között is lehetnek hatásosak.A lelkiismeretes orvoson múlik a gyógyszer beállitása.Erre ugyan történt már szabályozás, de ki a fenét érdekelte ! A fegyverek gyártása mellett a gyógyszeripar egy nagy biznisz.
2011. febr. 11. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/31 anonim ***** válasza:
22%

Egy kicsit nézzetek a színfalak mögé is.

Nagyon sok a nyugdíjas és a rokkantnyugdíjas (akiket azért tettek parkoló pályára, mert betegek - a megélhetési rokkantakat nem számítom ide), kb. két és félmillió ember.

Ezeknek a nyugdíja, havonta több száz millió forint, aminek nincs meg a fedezete - ezért kellett a magánnyugdíjban felhalmozott három milliárdot ellopni - és nincs adóbefizetés sem.

Nos, ha megszüntetik, csökkentik a gyógyszerek utáni kedvezményt, akkor egyre kevesebben veszik meg és elpusztulnak. Nem kell részükre nyugdíjat fizetni és ez kész megtakarítás az államnak. Több jut a képviselőknek.

ezért lesz érdemes temetkezési vállalkozást nyitni. De, hogy ők se keressék túl magukat, én úgy döntöttem, hogy kimegyek a temetőbe, megásom a síromat és amikor itt az ideje belefekszem, a falu apraja-nagyja meg elhantol. Lehet, hogy ez lesz a jövőkép Arany János után szabadon.

2011. febr. 11. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!