Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit gondoltok arról, hogy meg...

Mit gondoltok arról, hogy meg akarják vonni a TELJES kedvezményre való jogosultságot gyógyszer ügyben?

Figyelt kérdés
2011. febr. 10. 17:51
1 2 3 4
 11/31 anonim ***** válasza:
55%

Szerintem ne a (mindenkori)kormányra haragudjatok gyógyszer ügyben, hanem a gyógyszergyártó cégekre. Eszméletlen összegeket kérnek el a gyógyszerekért, és nekik mindegy, hogy ki fizeti. Csak egy személyben az akik "beveszi", vagy egy részét az állam, vagyis az is aki nem "veszi be".

Ne szedjetek annyi gyógyszert! A legtöbb többet árt, mint használ.

A gyógyszergyártás egy nagyon jó biznisz, lásd a tőzsdei részvényeket.

2011. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/31 anonim ***** válasza:
31%
Ha ez tényleg így van, akkor az genocídium, amit megköszönhetünk mindenkinek, aki a fityiszre szavazott.
2011. febr. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/31 anonim ***** válasza:
29%
Minek esztek ennyi gyógyszert? Remélem ezentúl jobban meggondoljátok, h mit vesztek meg.
2011. febr. 10. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/31 anonim ***** válasza:
36%

"Minek esztek ennyi gyógyszert?"

- Végülis igazad van... Mi a francnak akarunk mi élni egyáltalán? Ne szedjünk annyi gyógyszert, úgyis túlnépesedés van...


"Remélem ezentúl jobban meggondoljátok, h mit vesztek meg."

- Meggondoljuk, persze. Abból, amit az orvos felírt csak azt vesszük meg, amit még ki tudunk fizetni. A többit nem...


"ne a (mindenkori)kormányra haragudjatok gyógyszer ügyben, hanem a gyógyszergyártó cégekre. Eszméletlen összegeket kérnek el a gyógyszerekért, és nekik mindegy, hogy ki fizeti."

- Eszméletlen összegekbe kerül egy gyógyszer kikísérletezése, állat- és később emberkísérletek lefolytatása, törzskönyveztetése, gyártatása. Ha ezt valaki (akár a vevő, akár az állam) nem fizetné meg a gyógyszergyáraknak, akkor soha nem lennének új gyógyszerek, nem lehetne betegségeket gyógyítani...


"Ne szedjetek annyi gyógyszert! A legtöbb többet árt, mint használ."

- Igen. Édesapám 180-as vérnyomásának is annyit, de annyit árt a vérnyomáscsökkentő... De én gonosz módon minden nap előkészítem neki, és mérgezem vele!


"A gyógyszergyártás egy nagyon jó biznisz, lásd a tőzsdei részvényeket."

- Igen, az. Beteg emberek mindig lesznek. A temetkezés is jó üzlet. Előbb-utóbb mindenki kuncsaft lesz.


Ráadásul nem a fejfájáscsillapítókról beszélünk. A legjobban dotált gyógyszerek Magyarországon a szívgyógyszerek voltak, amit ugye nagyrészt az idősek fogyasztanak. Ha ennek megvonják a dotációját, akkor nagyon sok idős ember egyszerűen nem lesz képes kifizetni a gyógyszereit, ami az életben maradáshoz kell.


Pedro

2011. febr. 10. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/31 anonim ***** válasza:
36%

doboszoli:

Már nincs is olyan sötét. Kérdésed megvilágította a helyzetet. :-)


Pedro

2011. febr. 10. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/31 anonim ***** válasza:
54%

Nézd, ha azt nézed, hogy ezzel a rendszerrel hányan éltek vissza, illetve az emelt CSP-t, ilyesmiket azért kapod, hogy az ilyen költségeket fedezd, így nincs ellenvetésem.

Mondjuk korrektebb lenne, 50%-ra levinni a térítést.

2011. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/31 anonim ***** válasza:

Gyógyszerügyben eddig még csak az áremeléseket tapasztaltam. Az Eü ellátás területén tapasztaltak kész tragédia.Múlt évtől kezdve fokozatosan romlik a helyzet.Eddig voltak a várólisták, mára viszont"modernizálták" a megoldást. Lézeres szemműtétet azért nem végezték el, mert elromlott a berendezés.Elkérték a teloszámot, hogy értesítenek, ha megjavították a készüléket.Ma már úgy tűnik, nem is fognak telefonálni.Mivel a vakság fenyeget átirányítottak rehabilitációra, kaptam egy telefon számot.Az ügyintéző nagyon készséges volt. Felírta az elérhetőségem, hogy küldi a tájékoztatókat.Azóta se kapok semmit.Közben hallottam a hírekben, hogy ettől a látássérülteket rehabilitáló alapítványtól elveszik a támogatást.Annyira már utána néztem, hogy tudom ezt az alapítványt az unió támogatja anyagilag.Nem tudom hová fajulnak a dolgok, de úgy látom a többségnek komoly oka lehet a félelemre.

72/F

2011. febr. 10. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/31 anonim ***** válasza:
50%

A következő a helyzet:


Kevesebb/kevesebbet érő fizetés

Nem lesz nyugdíj

Nem telik gyógyszerre

Nem telik fűtésre,

nem telik számlákra

nem telik ételre


Szerintem, a kormány jól végzi a dolgát.

2011. febr. 10. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/31 anonim ***** válasza:

"- Eszméletlen összegekbe kerül egy gyógyszer kikísérletezése, állat- és később emberkísérletek lefolytatása, törzskönyveztetése, gyártatása. "


Ne félj, megéri nekik, az gyógyszeripar egy több ezermilliárdos üzlet. A kutatásokra még legtöbbször az állam adja a pénzt pályázatok útján. A gyógyszergyártó cég nagyon is meggazdagszik, és ha az állam támogatja a gyógyszereket, akkor még jobban. Felírnak egy gyógyszert, aztán meg szedhetsz a mellékhatására három másikat, de ezt már mindenki ismeri az ominózus kabaréjelenet óta.


A gyógyszereknek igenis irreálisan magas az áruk. Ha reális lenne, támogatás nélkül is mindenki ki tudná fizetni. Egyszer már a gyógyszergyártó cégek előtt kellene tüntetni.

2011. febr. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/31 anonim ***** válasza:
15%

"A gyógyszereknek igenis irreálisan magas az áruk."

Azért vedd figyelembe, hogy az elindított kísérleteknek csak kb 10%-ából lesz ténylegesen gyógyszer. Viszont az összes kísérlet költségeit ki kell fizetni. Szerinted miből fizetik ki a gyógyszergyárak?


Vedd a következő esetet:

A világban igen sok kutató laborban dolgoznak sok-sok éve már a rák ellenszerének kifejlesztésén. Tegyük fel, hogy holnap mondjuk a Fleming Intézet bejelenti, hogy megvan, megtalálta, és gyártani fogja. Szerinted a többi kutató labor, gyógyszergyár, aki ugyanezzel foglalkozott éveken keresztül, és milliárdokat ölt bele a kísérletekbe, mit fog csinálni?


Természetesen ráterhelik az általuk gyártott egyéb gyógyszerekre. Kénytelenek rá, hiszen ha nem tennék, akkor nem lenne rentábilis a gyógyszergyártás, azaz előbb-utóbb csődbe mennének. Így viszont az általuk gyártott gyógyszerek drágábbak lesznek.


Ha érdekel a dolog (és nem csak indulatból szidod a gyógyszergyárakat), akkor érdemes elmenned a Chinoin Gyógyszergyárba (1045 Budapest, Tó utca 1-5., tel:(1)369-0900), néha szoktak tartani gyárlátogatást, ahol igen részletesen elmagyarázzák, hogy hogy is lesz egy ötletből vagy igényből gyógyszer.


Én voltam ilyen látogatáson, és nagyon tanulságos volt.


Pedro

2011. febr. 10. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!