Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Atneveznetek a Moszkva teret?...

Atneveznetek a Moszkva teret? Ha igen, milyen nevet adnatok?

Figyelt kérdés
Mostanaban volt errol ismet szo a mediaban. Ti mit gondoltok errol?
2011. febr. 7. 21:20
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:

Bárhogy is nevezik át szerintem mindenkiben benne marad a Moszkva tér, mint ahogy bennem is még úgy van hogy a Dimitrov téri piac, Felszab' tér stb. (Lehetséges, hogy néhányan az olvasók közül nem is emlékeznek már erre)


Egyszer nemrég egy boltot kerestek fiatalok és mondtam nekik, hogy hát ott van a Felszab' tér környékén...csak úgy bambultak rám :) és nem értettem miért.


De ha úgymond komolyan vesszük, akkor ne valakiről nevezzük el mert annyi "hires emberről" el van már nevezve. Vagy maradjon Moszkva tér vagy ha mindenképp át akarják nevezni valami frappáns kéne. Ha már van Örs vezér tere akkor lehetne egy másik ősről elnevezni. Bár akkor az lenne hogy "túlmagyarkodjuk" a dolgot. Bár a túlzott "magyarkodást" én sem szeretem.


Ami meg az ottani lakosokat érinti, úgy tudom ,hogy ha változásra kerül a sor akkor a polg.mest.hiv. vagy önkorm. vagy minek hivják állja a cehhet az átirással kapcsolatban.

2011. febr. 7. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 Sz1u ***** válasza:

"Tarlós István főpolgármester mérlegelni fogja a fővárosi Moszkva tér esetleges átnevezését. A főpolgármester azt mondta, az elnevezés ambivalens érzéseket kelt benne. Úgy fogalmazott, nem biztos, hogy ez az elnevezés a legrosszabb, és abban sem biztos, hogy nekik most "érzelmi feszültségeket" kell gerjeszteniük. Mérlegel - mondta - és a "legpolitikusabb" döntést hozza majd meg a kérdésben. (MTI)"


Ki a f'szom az a Tarlós István? Csak azért mert "az elnevezés ambivalens érzéseket kelt benne" és jelenleg épp ő a főpolgármester? ...és akkor most hova szarjak?


Vidéki vagyok, tehát a kérdés nem érint..., csak ez a dilettantizmus iszonyúan fel tudja b'szni az agyamat! Ez most a legégetőbb kérdés??? Áhhh, csak felidegesítem magam...


Ám, ha ez már úgyis eldöntött kérdés, akkor legyen a BAH-csomópont mintájára: TOSZ-tér (Tarlós-Orbán-Szíjjártó)...

2011. febr. 7. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:

"Mas orszagokban nem nagy szokas kulfoldiekrol meg kulfoldi varosokrol elnevezni utcakat, tereket"


Ez ostobaság. Amerikában nemhogy tereket, városokat is elneveznek külföldi helyekről, legyen az Moszkva vagy akár Budapest. Párizsban az említett Stalingrad mellett van, Bécs utca, Szentpétervár utca, London utca, Madrid utca, Bukarest utca, Bern utca, stb. Berlinben ott a Kennedy tér. És lehetne a végtelenségig sorolni, sajnos nem ismerem az összes város összes közterét.

2011. febr. 7. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
Nyugi lassan át fogják nevezni és a 6-os villamos mostantól a Fehérvári út-tól az Orbán térig fog közlekedni. :D
2011. febr. 7. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
Pont azt akartam a kérdezőnek válaszolni, hogy Amerikában városok vannak elnevezve európai fővárosokról, de az utolsó megelőzött.
2011. febr. 7. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:

igen.........mert az usában olykor semmilyen nevet nem adnak egy utcának, hanem számmal jelölik -.-

5-dik utca, 23-dik utca stb.

2011. febr. 8. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:

Amúgy tudtátok, h a Kodály Köröndöt egykor Adolf Hitler térnek hívták ?! :O


A Javaslatom: Kiszel Tünde tér.....ő nem külföldi :P........és gondoljunk csak bele, h hogyan örülne neki a kis drága :D


KérdezŐ:

Az usa nem Magyarország, és amúgy a fél USA külföldi helyekről van elnevezve, New YORK, New Mexico....még egy New Buda is van.........hogy most a kisebb települések neveit ne is nézzük, mert azok is elég kalandosak....:D

2011. febr. 8. 03:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
Jah, meg az unokatesóm falujában van még Lenin utca is, a majdnem szomszéd faluban meg van egy Vörös október nevű Mgtsz, bár gondolom most már magántulajdonban van a cég, de még mindig így hívják...........ezek csak nevek, nem kell ennyit hisztizni miatta ;)
2011. febr. 8. 03:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 doboszoli ***** válasza:

A Kőműves Kelemen tér már foglalt.

Igaz, hogy mobil terület, a 4-es metró éppen aktuális építési területét fémjelzi...

De lehetne Petrocelli-tér is.(mármint a metró)

2011. febr. 8. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
Dr. Morvai Krisztina tér.
2011. febr. 8. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!