Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Atneveznetek a Moszkva teret?...

Atneveznetek a Moszkva teret? Ha igen, milyen nevet adnatok?

Figyelt kérdés
Mostanaban volt errol ismet szo a mediaban. Ti mit gondoltok errol?
2011. febr. 7. 21:20
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
Én csak az ott lakókat sajnálom, a rengeteg "hivatalos" helyen a lakcímváltozás bejelentése miatt.
2011. febr. 7. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Ha mar itt tartunk, miert nem lehet Budapest ternek nevezni vagy hasonlonak? Mas orszagokban nem nagy szokas kulfoldiekrol meg kulfoldi varosokrol elnevezni utcakat, tereket (vannak kivetelek, de nem sok). Ezzel szemben BP-en van Mexikoi ut, Amerikai ut, Roosevelt ter stb.
2011. febr. 7. 21:36
 13/45 anonim ***** válasza:

"Mas orszagokban nem nagy szokas kulfoldiekrol meg kulfoldi varosokrol elnevezni utcakat, tereket"


Dehogynem, Parizsban van pl. Sztalingrad meg Roma nevu metromegallo.

2011. febr. 7. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/45 anonim ***** válasza:
68%
Lehetne például "Nemzeti együttműködés" tér?
2011. febr. 7. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 bumbi02 ***** válasza:
vagy csak simán Nemzeti tér... ma már mi nem nemzeti?
2011. febr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:
Jo, Parizsban tenyleg sok ilyen van, sot meg Jozsef Attilarol is tisztessegesen megemlekeznek a franciak, de pl. sok mas orszagban nincs. En az USA-ban elek es itt tuti, hogy nem neveznek el kulfoldiekrol utcat, foleg nem olyanrol, akinek semmi koze nem volt az orszaghoz es szerintem jol teszik.
2011. febr. 7. 21:46
 17/45 anonim ***** válasza:

"Jo, Parizsban tenyleg sok ilyen van, sot meg Jozsef Attilarol is tisztessegesen megemlekeznek a franciak, de pl. sok mas orszagban nincs. En az USA-ban elek es itt tuti, hogy nem neveznek el kulfoldiekrol utcat, foleg nem olyanrol, akinek semmi koze nem volt az orszaghoz es szerintem jol teszik."


- Sőt, még angolul is beszélnek. Akkro legyne nálunk is az a hivatalos nyelv?


Nem értem, hogy ha küldöldi politikusról, művészről költőről stb. el lehet nevezni utcákat, tereket, akkor városokkal mi a gond? A Mexikói vagy Amerikai út miért nem zavar senkit?

2011. febr. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/45 anonim ***** válasza:
90%
Én támogatom a Chuck Norris tér elnevezést
2011. febr. 7. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
Én pl. Kőműves Kelemen térnek nevezném el.
2011. febr. 7. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
Jeruzsálem-tér.
2011. febr. 7. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!