Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van aki még szánalmasnak...

Van aki még szánalmasnak tartja ami itt folyik?

Figyelt kérdés

Az egy dolog, hogy osszad meg és uralkodj! Azaz ugrasszad egymás ellen az embereket, magyaroknál mindig is ez ment.

Most meg főleg a pénz lett az elsődleges téma.


Volt aki k.rva sokat kapott, volt aki fing keveset, volt akitől elvettek, többségében sokaktól elvettek. (nem csak egy törvényre gondolok)


Most pedig megy a vita az országban. Az aki sok pénzt nyert, az nyál csorgatva védi a jussát, le lett fizetve. Nem érdekli másnak szar e. Az emberek a pénzen vitáznak, mint a gyerekek.


Szeretnék itt maradni, nem tervezem, hogy lelépek innen. De egyszer lehet meggondolom magam, nem a megélhetés miatt, nem. Az nekem itthon is megy. De az emberek. Mint az állatok.


2011. febr. 6. 11:42
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
61%

Ne dramatizálj már. Szerinted máshol nem ugyan az megy?

Az ember irigynek született sajnos. Elmész Németországba, lehet, h nem fog ugyanez menni, mert az emberek félnek egymástól, mindenki bezárkózik, pláne, ha megtudják, h keleti vagy.

2011. febr. 6. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 A kérdező kommentje:

az ember eredendően kapzsi és irigy. De vannak szintek. A savanyú cukor is finom, de a citromot már nem mindenki emészti meg annyira savanyú.


Van nálunk rosszabb is ez tény, keletebbre.

Én nem félek attól, hogy egy idegen helyen ne fogadnának be. idő kérdése minden.


És ha úgy döntök, hogy elmenekülök innen, akkor sem úgy fogok elmenni mint sokan akik berobbannak valahova külföldre pénz és tervek, nyelvtudás nélkül.

2011. febr. 6. 11:57
 3/23 anonim ***** válasza:
Te tudod, én maradok, büszke vagyok arra, hogy magyar vagyok, és itt akarok boldogulni, magyar földön :)
2011. febr. 6. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Kamumail, keríts magadnak egy normális életet, akkor nem lesz időd folyton keseregni.
2011. febr. 6. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:

"Van nálunk rosszabb is ez tény, keletebbre. "


Ez mondjuk így ebben a formában nem igaz. Mármint ha egymásnak ugrásban gondolkodsz. Akkor inkább nyugaton rosszabb.

2011. febr. 6. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 A kérdező kommentje:
egyenlőre még én is maradok, bízom benne, hogy észhez tér a többség.
2011. febr. 6. 12:11
 7/23 A kérdező kommentje:

"Kamumail, keríts magadnak egy normális életet, akkor nem lesz időd folyton keseregni."


te meg tanulj meg valami új sablonszöveget idióta:)

2011. febr. 6. 12:11
 8/23 A kérdező kommentje:

"Ez mondjuk így ebben a formában nem igaz. Mármint ha egymásnak ugrásban gondolkodsz. Akkor inkább nyugaton rosszabb."



nézőpont kérdése. Min ugranak össze. Itthon összeugranak az emberek 5.000 Ft-ért, azért angliában, franciaországban nem hiszem.

2011. febr. 6. 12:12
 9/23 anonim ***** válasza:

"Nem érdekli másnak szar e."

Akinek meg szar, az se azzal foglalkozik, hogy neki jobb legyen, hanem csak nyavalyog, hogy másnak miért jobb. Az a bizonyos "kommunizmus" még mindig mélyen bele van nevelve az emberekbe: "majd az állam megoldja a gondjaidat". Hát nem. Az állam legfeljebb segít. Hol jobban, hol kevésbé. Én buknék az idei adózáson, ha nem kaptam volna fizetésemelést. Mégse azon sírok, hogy mennyivel kap töbet X vagy Y. Van fontosabb dolgom is a nyavalygástól.

Igazad van, szánalmas ami itt történik. Ha eltörölnék az összes adót, akkoris azon menne a sírás, hogy aki gazdag, az jobban jár. Ha megdupláznák mindenki fizetését, akkoris ugyanez lenne. Adhatsz támogatást a gyerekvállaláshoz, hogy ne a saját bűzünkbe dögöljünk bele 20-30-40 év múlva, sok irigy embernél ez máris úgy jelenik meg, hogy büntetik a gyerek nélkülieket (nincs gyerekem, mégis örülök neki). Szart sem tudnak arról, hogy milyen lesz a jövő évi adózás, de máris megy a "rohadt szarul járok mert elveszik az adójóváírást" téma, abban marha okos mindenki. Sokan azt várják, hogy az állam tartsa el őket, a gyerekeiket, adjon nekik munkát, törölje el az adókat, legyenek utak, kétnaponta ingyenbenzin legyen... De ezért tenni valamit már büdös. Jabocs, "x éve dolgozok minimálbérért". Miért ott dolgozol? Miért annyiért dolgozol? Miért nem képzed magad ("nincs időm" - arra van, amire akarunk szakítani, ide is írogatsz)? Nincs munka - so-so... Keresni kell, néhány dolgot esetleg feladni, költözni, váltani. Tény, hogy van ahol tényleg szar a helyzet.


Lehet itt akármilyen kormány, sose lesz jó. Ilyen buta (de persze mindent jobban tudó...) emberekkel ebből az országból soha a büdös életben nem lesz semmi.

2011. febr. 6. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 A kérdező kommentje:

előszedted megint az "irigy" kártyát. Hányszor kell elmondanom, hogy ha nem vennének el annyi pénzt az egyszerű embertől cserébe, akkor nem nyavajogna annyi ember a 16%-on?


Nem fogom leírni újra, nézz utána, biztos olvastad mit írtam ezzel kapcs, csak elengedted a füled, szemed mellett.

2011. febr. 6. 12:18
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!