Ha megszorításoknak az lesz az eredménye hogy még kevesebb folyik be a költségvetésbe " úgy tűnik" akkor ismét megszorítások lesznek? Meddig lehet ezt csinálni?
Ma más sok és jobboldali közgázok is azt mondják hogy nem lesz tartható a költségvetés, a bevételek elmaradása miatt. De ha megszorítással akarnak válaszul élni, akkor még kevesebb lesz a bevétel. Nállunk nem kipukkan a lufi, hanem összeesik a tartalom " fogyasztás hiánya" miatt.
Érthetettlen mit is akarnak valójában.
Ahogy emelik az adókat stb, úgy csökken a versenyképességünk. Ha tönkre megy egy magyar cég az adók és a fogyasztás csökkenése miatt, egyből jön egy külföldi aki átveszi a piacát, és azt visszaszerezni nem lesz egyszerű! Vajon tényleg ezt akarja a Fidesz, ez van neki kiadva. "Mondjunk le a nyugat számára a fogyasztásun k egy részéről és adjunk át újabb piacokat? "
Biztos, fiatal vagy, azért nem érted. Szóval ebben az országban ez a politika folyik a 70-es évek vége óta kormánytól függetlenül. Ezt csinálta a Lázár-kormány, a Grósz-kormány, az Antall-kormány, a Horn-kormány, mindkét Orbán-kormány stb.
Abban viszont szerintem is igazad van, hogy ebben az irányzatban már nincs igazán tartalék, és egyre gyorsabban vezet a középkoron át a kőkorszakba. Ha a nép nem lázad fel, akkor akármeddig csinálható, de közben megszűnik körülöttünk a civilizáció. Nem lesz eü. ellátás, nem járnak majd a vonatok, tömegek fagynak meg, halnak éhen.
Az irány jól látszik az elmúlt 30 évből. Korábban még ment ez a húzd meg, ereszd meg politika. Néha, a választások előtt különösen, a Kormányok fellazítottak, odalöktek egy kis nyugdíjemelést, pici adócsökkentést. Aztán ezt 1-2 év múlva kamatostul visszavették. Most annyi változott, hogy már nincs semmiféle fellazulás, a megszorítások követik egymást csomagban. Korábban egy-egy megszorítással megvoltunk 1-2 évig, ma már az Orbán-kormány negyedévente jelent be új megszorító csomagot.
Az a baj, hogy ahogy írod is, ez nem csak hogy nem old meg semmit, de a megszorítás csak arra jó, hogy újabb megszorítást szüljön. Sajnos az érdemi problémát egyik kormány se oldotta meg, de még csak hozzá se kezdtek. Történelmi bűn volt a 90-es évek privatizációja abban a formában, ahogy ezt akkor elkövették. Az eredmény az lett, hogy Magyarországnak megszűnt a saját gazdasága, a külföldi multik telephelye lettünk kizárólagosan, nekik vagyunk kiszolgáltatva, és ráadásul ők is csak a hozzáadott értéket nem tartalmazó összeszerelő üzemeket, áruházláncokat hozták ide, ahol éhbéren rabszolgákat (magyar munkaerő) foglalkoztatnak.
További tragédia, hogy a hülyén értelmezett EU-s normák és a korlátozó hazai jogszabályok folytán lényegében megszűnt, illetve ki sem alakult az önfoglalkoztatás, ami még a Horthy-korszakban is milliós tömegek megélhetését mozdította elő, és más, hozzánk hasonló elmaradott országokban is általános. Miért nem nyithatok én pl. egy teraszt az utcán pár edénnyel, pohárral, és miért nem árulhatok kávét, pogácsát? Miért kell ehhez a HCCP normának, és még 500 baromságnak megfelelni, és 50 milliót beruházni, mikor 100 ezerből ki kéne jönni mindenestül? Válasz egyelőre nincs, a tragédia folytatódik...
"Miért nem nyithatok én pl. egy teraszt az utcán pár edénnyel, pohárral, és miért nem árulhatok kávét, pogácsát? Miért kell ehhez a HCCP normának, és még 500 baromságnak megfelelni, és 50 milliót beruházni, mikor 100 ezerből ki kéne jönni mindenestül? "
Mert az Eu feltételezi, hogy akkor nem a külföldi szenny búzából sütnéd azt a pogácsát, hanem hazai jó minőségű pogácsáid lennének, és nemcsak hogy a szennybúzát nem tudnák rádsózni, de még a rozzantpogácsa eladásuk is visszaesne.
Két lehetőséget látok:
1. vagy azt vizsgálják, hogy meddig feszíthetik a húrt, hol van az a határ, amit már nem nyelünk be,
2. vagy mielőbb ki akarnak robbantani valami polgárháború-félét. Lassan tényleg lesz már levegővételi adó is..
Igaz is: hol van az a határ, amit már nem nyelünk be? Mikor fogjuk végre azt mondani, hogy elég?
Az Aranybulla XXX. czikkelyének értelmében:
"Hogy ezen engedményünk és rendelésünk mind magunk, mind utódaink idejében örökké érvényes legyen, hét oklevélpárba irattuk és arany pecsétünkkel megerősítettük; úgy, hogy egy pár küldessék pápa úrnak, második a János vitézeknél, harmadik a templomosoknál, negyedik a királynál, ötödik az esztergomi káptalanban hatodik a kalocsaiban, hetedik a nádornál őriztessék, úgy hogy ez az irást mindenkor szeme előtt tartván, se ő ne tévedjen le a felebb mondottak valamelyik pontjáról, sem a királyt vagy a nemeseket vagy másokat ne engedjen letévedni. Hogyha pedig mi, vagy utódaink valamelyike bármikor ezen rendeletünk ellen véteni akarnánk, álljon szabadságukban ezen levél erejénél fogva, minden hűtlenségi vétek nélkül, mind a püspököknek, mind más uraknak s az ország nemeseinek, öszvesen és egyenként, jelenleg és a jövőben nekünk és utódainknak ellenállani és ellenmondani örökre."
Hogyhogy nem csökken az adónöveléstől a versenyképesség? Ha egy cégnek növelik az adóját, kevésbé lesz kedve beruházni, és máris csökkent a versenyképesség. Ugyanez van a fogyasztási adóknál. Nő az adó, csökken a fogyasztás, csökken a termelő és az ország versenyképessége.
És ezekhez képest aztán az igazi katasztrófa a FIDESZ "nem ortodox" megoldása, azaz a jogállam és a jogbiztonság szétverése. Kicsit már kezd hasonlítani a helyzet a kommunista államosításokra. Most nem az egész céget államosítják, csak az éves nyereségének nagy részét a visszamenőlegesen kivetett különadókkal, vagy most a kikényszerített végtörlesztéssel. Ki fog ide beruházni, ha itt bármi megtörténhet 10 évre visszamenőleg? Miből lesz akkor itt növekedés, munkahelyteremtés és jólét? Hogy lehet így kalkulálni, ésszerű üzleti döntést hozni? Sehogy. Ezért menekül a tőke, messze elkerülik az országot a beruházások, a fejlesztések. Ennél nagyobb bűnt nehezen lehetett volna mostanában a magyar gazdaságban elkövetni. Évtizedekig isszuk majd ennek a levét. Annál ami most van, lehet még sokkal rosszabb is!
"Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba, vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De, ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba. Akkor az aljas és műveletlen."
(Surányi Miklós: Egyedül vagyunk c. életrajzi regényéből)
"A megszorításokkal, mint például az áfa emeléssel, vagy a járulék emeléssel nem hogy kevesebb, több folyik be a költségvetésbe."
Az első mondatban leírsz egy hamis állítást, melyet aztán a másodikban rögtön meg is cáfolsz:
"Más kérdés, hogy a magas járulékterhek a foglalkoztatást, a áfa emelés pedig a fogyasztást csökkenti."
Ha ezek csökkennek a befolyt összegek is csökkennek.
A napokban olvastam az Erste Bank vezérének a nyilatkozatát. Ebben azt mondta,hogy nincs szándékuk kivonulni az országból. A betétesek pénztét megőrzik.De a fejlesztésekre és beruházásokra szánt hiteleket nem Magyarországon,hanem a régió más országaiban folyósítják. Ott,ahol a feltételek jobbak.
Ez elég világos,hogy mire számíthatunk a jövőben.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!