Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogyan lehetne a cigány...

Hogyan lehetne a cigány kisebbséget munkára bírni?

Figyelt kérdés
Lassan már többség.
2009. febr. 5. 20:14
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
81%

Csak akkor ha gumibottal verik. A kádár rendszerben dolgoztak, de még ott is belőlük állt a KMK-sok többsége, de mivel rá voltak kényszerítve dolgoztak.


Egyébként sokszor látni, h a TV kamerájába is bemondja, h minek dolgozzak, hiszen csinált 6 gyereket többet kap segélyt mintha elmenne minimálbérért dolgozni, és hát mivel semmilyen végzettsége nincs max. betanított munkás lehet. Arra könnyű fogni ,h nem kap munkát ,de hát mégis milyen munkát várna 8 általánossal? ( jó esetben). Meg ugye amint lehet leszázalékoltatja magát hamis papírokkal.

2009. febr. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
78%
sajnos ez országos probléma, hogy nem dolgoznak a cigányok, ez ellen senki nem tesz semmit aki tehetne (itt a "nagyfőnökre" gondolok...), mert neki ez így kényelmes.
2009. febr. 6. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%

Aki nem akar dolgozni az nem is fog!

Nem a munkáltatók hibája az sem, hogy nem szívesen alkalmazzák őket. Amelyik rendesen dolgozik azt nem küldik el, de azt igen amelyik az első fizetése után 2-3 hétig nem megy dolgozni és ha elfogy a pénze akkor megy könyörögni, hogy vegyék vissza és többször nem csinál ilyet! Ezt max. kétszer eljátszhatja. Ne csodálkozzon ha legközelebb nem tartanak igényt a munkájára!

2009. febr. 6. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 yuda ***** válasza:
84%

Srácok! itt nagyon nagy veszély van,amit lehet a korosztályunk éppen megúsz,de a következő bele is bukhat,ha nem lesz megoldás a cigányságra nézve.


Egyre többen lesznek és többségük alul szocializált,illetve képtelen is a szocializációra-de reálisan látszik,hogy maholnap ők lesznek többségben és még mindíg nincs semmi megoldás erre nézve-és akkor majd mi lesz,ha eljön ez az időszak? Ez már akkor nem kisebbség lesz,hanem mi leszünk a kisebbség.

Belegondoltatok már ebbe? Ez valaki szerint nem reális? Szerintem nagyon is!-és itt van a sarkunkban,nincs már sok idő.

2009. febr. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
84%
Amíg a gyerekekből, a segélyekből és a lopásokból jobban megélnek mint azok akik dolgoznak, addig sehogy. Tisztelet annak az igen kis kivételnek köztük aki dolgozik, akár minimálbéren, nem hajlandók dolgozni, és sajnos többnyire nem túl hasznos munkaerőnek számítanak.
2009. febr. 6. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%
Visszaállítani évszázados hagyományait. A vajaság intézményét kivenni azonnal a mesevajda(Kállai csapat) kezéből, és felépíteni ismét azt a határok nélküli piramis felépítést, ami működött. Amiben képesek voltak együtt működni velünk magyarokkal. Mert nem büszkeség volt régen, ha egy cigó lopott csalt, hanem szégyen. Olyan szégyen, amire a vajda is odafigyelt, akinek szent volt a szava.Ilyenkor "behívták" az illetékest, és a Vajda megrótta. Hol van ez már? Kettéosztva a cigányság is, mint a magyar. Aki tisztességes köztük, már az is kezd besokallni és menekül innen. Martadunk mi őslakók, meg pár tolvaj. Jó ez így?.(
2009. febr. 6. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
85%

1, Kisebbség? Milyen kisebbség? Gyorsabban szaporodnak, mint a magyarok, a magyarok lassan kihalnak.. (és akkor arról nem beszélek, hogy a kormány sem segít a családalapításban, megnyirbalja a gyest, és elveszi a csaladi potlekot)


2, nincs munka a magyaroknak sem, nemhogy a ciganyoknak.


félreértés ne essék, nem vagyok cigányellenes, ők kihasználják ezt az egészet, seftelnek vele, nem becsületes módokon, viszont életképes módokon, mert a lopás csalás hazugság az, ami nélkül nem boldogul az ember.. persze, simán beadják a gyerekuket intezetbe, a rokonok kiveszik, és kapják a segélyt, de most oszinten, melyik becsuletes ember tenne meg ugyanezt?


3, lehet rozsaszin idealista vagyok, de a normalis ciganyok (mert en hiszek benne, hogy olyan is van), az dolgozik, anelkul is, hogy barki ravenne oket.

2009. febr. 6. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
100%

21:10 - Szerintem ez jó ötlet lenne.


21:55 hsz-ből ezt emelném ki: "2, nincs munka a magyaroknak sem, nemhogy a ciganyoknak." - kérdem én, hány pályakezdő küszködik azzal, hogy végre munkát találjon (és itt a lényeg) a SZAKMÁJÁBAN? (sok, én is többek között), és hány szülés után munkába visszatérni akaró nő küszködik azzal, hogy már anyaként, visszakerüljön a munkába? (ha addig nem töltötték be a helyét, mindegy, hogy a szabályozás szerint kötelesek visszavenni, megvan rá a kiskapu, hogy ne kelljen, nem egy ilyen esetről tudok), és hány 40 fölötti van egyre több, akinek megszűnt a munkahelye (nem felmondott), vagy a munkaköre, és így lett munkanélküli, és küszködik azzal, hogy 40 fölött is el tudjon helyezkedni? - elárulom, magyar (bár tiszta magyar már nem létezik) is rengeteg, én pályakezdőként bizony ott voltam 3 hónapra a munkanélküliek között, és több volt a magyar álláskeresőnek regisztrált, mint az összes Magyarországon élő kisebbség egybevéve.


Akinek lehetősége van, az kimegy külföldre, ha nem örökre, legalább néhány évre, ha másért nem, tapasztalatot szerezni. Mert mi is kell a cégeknek? Legyél friss tudású szakember, de tapasztalt, x db idegen nyelv TÁRGYALÁSI szintű ismeretével.


Teremtsenek munkahelyet válogatás nélkül, ahol nem számít a bőrszín, az életkor, és az, hogy férfi vagy nő az ember (és most nem azokra gondolok, ahol fontos, hanem ott is szűrik a nemeket, ahol nem fontos, és ezt nem lenne szabad, nem mondják ki, mert akkor perelhetők, de ott van kimondatlanul is). És ha ez meglesz, akkor minden dolgozni akaró dolgozni fog, függetlenül mindentől. Én dolgozom, pályakezdő vagyok, de nem találtam a szakmámban munkát, és keresem, nem onnan akarok nyugdíjba menni, ahol most vagyok, mert nem fali porfogónak van a diplomám, nem azért ültem végig x évet, hogy ne azzal foglalkozzak.

2009. febr. 6. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
35%
Ha egy kisebbségre akarjuk kenni a bajainkat,akkor magunkat csapjuk be. Ha az összes cigány dolgozna rájönnénk,hogy azzal sem oldottunk meg semmit,mert a lustaság nem bőrszín kérdése. Most még eljátszhatjuk a felsőbbrendű fehér szerepét,amíg nem omlik össze a rendszer. Takarózhatunk a cigányokkal,hogy ezért nem megy jól,közben meg nem látjuk,hogy mi se vagyunk jobbak,csak másban nem vagyunk becsületesek.
2009. febr. 7. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim válasza:
59%
Munkatáborral, veréssel.
2009. febr. 9. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!