Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elhiszitek a west balkános...

Elhiszitek a west balkános tragédiáról hogy ott taposás történt?

Figyelt kérdés
Én nem hiszek ebben a tömeg pszichozisos baromságban!Jó pár koncerten voltam már,ahol ennek a tömegnek a háromszorosa volt.És volt hogy mellettem volt tömeg verekedés és mégsem pánikolt be senki és indult el a kijárat felé!Ott valaminek történnie kellett mindenképpen,mert csak úgy nem pánikonak be az emberek!Ugye ott van az a verzió,hogy valaki elkiáltotta magát hogy késelés,ahol ilyen hangerővel megy a zene még a melletted álló kiabálását sem hallja az ember!Lehet tényleg késelés volt és attól pánikoltak be?Vagy mégis miért?Lehet hogy a 2 szerencsétlen lányt eltaposták,de annak hogy bepánikolt mindenki,valaminek történnie kellett hogy 3000 ember így pánikba essen.Mégis mi?Lehet hogy elötte tényleg késelés volt és azért pánikoltak be?A 3. áldozat körülményeiről még mindig nem beszéltek!Miért nem?Sokáig a nevét sem lehetett tudni!Miért nem hisznek a sok szemtanunak akik állitják hogy márpedig láttak kést egy ember kezében és többen látták az egyik lányon van egy nagy vágott seb!Úgy nem lehet eltaposni senkit hogy széthasadjon a bőre!Több oldalt végig olvastam a neten ahol sok blog bejegyzésben állitják hogy márpedig láttak késes embert és vágott sebet!Akkor most mi is van?
2011. jan. 19. 15:18
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
60%

Elhiszem.


Voltak ehhez hasonló esetek ahol több száz embert tapostak el és ott se volt gyakorlatilag semmi ok a pánikra. Azzal meg ne érvelj, hogy több koncerten voltál és ott nem volt semmi, mert viszonylag ritkán fordul elő ilyen, de az emberek nagyon be tudnak pánikolni, hidd el te is kerülhetnél olyan helyzetbe, hogy átmész több emberen. Abban a tülekedésben nagyon fel se tűnik egy ember ha földön, ha meg mégis akkor nem tudsz megállni, ohgy segíts neki mert téged is eltaposnak, ugyanis mögötted több száz ember tolna előre akik mit se tudnak a földön fekvőről.

Miért gyártasz fölöslegesen összeesküvés elméletet?

2011. jan. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
92%

Akkor nem jó helyen olvasgattál..Én voltam olyan futballmérkőzésen évekkel ezelőtt(külföldön) ahol a tömeg nem tudni miért egyszer csak bepánikolt,és tömegesen próbáltak rohanni ezer irányba.12 embert tapostak halálra,köztük a vendéglátónk unokatestvérét is.

A szúrt sebről annyit,hogy nagyon sok "szemtanú" használhatatlan,mert sokszor csak hozzáteszik azt amit gondolnak,vagy mások mondanak.Sajnos volt szerencsém találkozni egy olyan sérülttel is (szintén disco) ahol szúrt sebbel szállítottak el egy embert..Közvetlen mellette álltunk,de azon kívül,hogy véres volt a pólója mi nem láttuk a szúrt seb helyét.Később tudtuk meg,hogy voltaképpen leszúrták..De mint tanú mi is azt mondtuk,hogy "láttuk a leszúrt pasast" Rá is kérdeztek,hogy honnan láttuk,hogy szúrták?és ha rálőttek vagy nem is az ő vére,vagy valaki rátaposott tűsarkúval??

A tény az hogy a discoban jóval többen voltak mint amennyi a befogadóképessége.Mivel nagy tömeg lett,így nagyobb a pánik lehetősége is.(bőven elég ha 1 valaki elesik,és a többiek már pánikólnak mert nem tudják felállítani,és rögtön 10-en tapossák)Tény,hogy olyan sokan voltak,hogy a bejárt sem volt szabadon..Tény hogy az egyik lány kábítószert fogyasztott.

De nem értem,hogy mi oka lenne bárkinek is titkolni ha esetleg késelés lett volna...

Egyébként mivel felboncoltál mindhárom lányt így részletes leírást kellett írniuk a külső,és belső sérülésekről.Ezek az adatok rögzítve vannak,és a szülők kérhetik azt,hogy megnézzék,elolvassák..

Én ha szülő lennék,még ekkora fájdalomban is tudni szeretném,hogy mi történt.Ha megkéselték akkor ezért bűnhődjön a gyilkos.Ha pánik miatti halálra taposás történt akkor baleset elkövetése miatt bűnhődjön valaki..(azért nem mindegy ám) Abban is biztos vagyok,hogy a szülők is tudják,hogy összeesküvés elméletet gyártanak az emberek..Gondolod,hogy nem akarna egyik apa vagy anya sem utána járni az igazságnak?

43/N

2011. jan. 19. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
81%

"még mindig nem tudni hogy ki miatt halt meg 3 ártatla lány!Ez a szomoru!"


És azt hiszed hogy a világ egyetlen országában ilyen eset kiváltóját csak úgy hasraütésre megmondják? Odamegy valaki

és megoldja? Vagy kiszámítja egy táblán.Mint volt nyomozó annyit láttam hogy a szemtanúk nem sokat érnek mert csupa feltételezéseket és hiedelmeket mondanak. És ilyen tömegben még az sem látja mi történt aki métereken belül állt! Egyszerűen azért mert nem tudta mit is kellene látnia! Érdekes hogy a késelési teória képtelenségénél senkinek nem jut eszébe, hogy ugyan miért három lány lenne az alany? Lányokat nem szoktak megkéselni!

2011. jan. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
90%

"Ott minden volt csak nem nyomorgás!"


És azt a tanút nem hallottad akinek percekig nem érte a földet a lába? Azokat nem hallottad akik szintén elestek és mások alá kerültek?

2011. jan. 19. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
40%

Hát én ennek a rendőrségnek és államapparátusnak már semmit sem hiszek el csak úgy. Ott volt a tatárszentgyörgyi cigánygyilkosság, a molotovos robbantás, és a helyszínelő rendőrök, a mentősök és a tűzoltók egy emberként állították, hogy csak baleset történt, ezért megtagadták a nyomok rögzítését, holott még az egyszerű rokonok, szomszédok is mutatták a helyszínen, hogy ez csak támadás lehetett.


Gondoljunk aztán a magyar kriminalisztika legnagyobb bűntényére, a móri mészárlásra. Ebben is hibás bírói ítélet született, és persze hibázott az összes láncszem, a rendőrség, az ügyészség. Csak véletlenen múlott, hogy kiderült a hiba.


Ebben az esetben én elvben el tudom hinni a taposást, meg az indokolatlan pánikkeltésből keletkező pszichózist is. Még az is felmerült, hogy a konkurencia keze volt a dologban, ők kiabáltak késelést, a többiek meg bevették és menekültek. Az a tragédia nem a zenés részben történt, hanem a csendesebb lépcsőházban. Lehet ez is, de csak azért, mert a rendőrség mondja, még nem hiszem el. Tök dilettáns, slendrián társaságról van szó.

2011. jan. 19. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 anonim ***** válasza:
Dehogy. Mivel ott késelés történt.
2011. jan. 19. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%

őszintén szólva fogalmam nincs

a leghihetőbb verzió az, hogy valaki elkezdett késsel hadonászni, hogy előrébb jusson, erre bepánikoltak, és eltapostak KÉT lányt! a harmadik hogy halt meg?

2011. jan. 19. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 anonim ***** válasza:
77%

akkora hülyeségnek tartom az ilyen összeesküvés elméleteket!!!Meghalt 3 fiatal lány...nyugodjank békében és a szüleiknek,szeretteiknek őszinte részvétem!

Nem kellene mindenben a politikát keresni!z tipikusan az idióta fanatikus emberek szköze!Lehet az MSZP,FiDESZ vagy éppen JOBBK párti...persze itt most erősen a jobbikosok kreának a dologból összeesküvés elméletet...mert kell a Magyar népnek a hülyítés!!!!!Mert a sok barom el is hiszi!El kell hitetni azt,hogy minden tragédia hátterében politikai összefonódás áll,hogy a cigányok ,vagy a zsidók tehetnek arról is,ha csak pusztán elejted otthon a poharad...vagy elvágod a kezed...Ostobaság ezekt elhinni!Végre a Magyaroknak felkéne állniuk és összefogni,mert szándékosan szakítják a népet 3-4 felé!!Így egymást mardossuk politikai nézeteink,vagy vallási hovatartozásunk,esetlg bőrünk illetve szemünk színe miatt!Ez most nem gyilkosság volt és ha az is lett volna sem kell egyből egy fajra fogni!Mielőtt bárki is félreértené:Magyar vagyok...és nekem sem tetszik az amit ebben az országban megtehetnek a romák,vagy a felső vezetők...vagy akárkik,de felkell fogmia végre mindeninek,hogy vannak emberi jogok amik sajnos védik a bűnözőket és mentelmi jogot ad a politikusoknak...stb Nem egymást kéne bántani,hanem összefogni!Kisöpörni az öszes mocskot az országból,kezdve a politika elitteél aztán rendet tenni!

Az előttem szólóknak igazuk van!egy szülő sem fogná be a sáját,ha gyemeke késelés áldozata lenne!!!!egyik sem!!!az apák,fiútestvérek,nayszülők,barátok embert ölnének emiatt!!!!Aki meg azt nyilatjkozta,hogy nem ért percekig a lába a földhöz annak meg azt javasolom legközelebb ne drogozzon annit és nem fog így érezni!!!Pánik lehetett attól,hogy félreértették egymást a nagy zajban,azt hitték késelést kiabál valki,bár lehet csak azt mondta "ÉHES" és elindult a tömeg...Fártadtan,ittasan,hangos zene mellett előfordul,hogy teljesen mást hall az ember mint amit a melllett álló mond neki!!

ez más szerintem mindenki fordult már elő aki volt szórakozóhelyen4Csak legfeljebb "normális "esetben jót nevetnek rajta!

Itt meg nagy valószínűséggel ktört a pánik....

Részvétem mégegyszer a lányok hozzátartozóinak!

2011. jan. 19. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/32 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor ezt mond meg nekem hogy 3000 ezer ember mitől pánikól be?A semmitől?"


igen, attól.

érintőleges, de hasonló és tanulságos:


nemrégiben a németek csináltak egy kísérletet. kivittek egy nem túl nagy körpályára (nagyságrendileg a hossza focipálya kürüli futósáv 4-5szöröse) egy halom autót, de csak annyit, hogyha szépen beállnak libasorba, akkor minden kocsi között marad legalább 2 autónyi hely. (az utcáról toboroztak embereket)

az volt a feladat, hogy szépen nyugodtan egyenletes tempóban (40kmh) körözzenek egyszerre.

ez első vészfékezésig 20 percet kellett várni, az első dugóig 30-at... egy teljesen belátható körpályán, ahol se baleset, se úton átfutó nyúl, se semmi nem volt.


egy tömegpánikhoz elég, ha egy embernek tömegiszonya lesz és ki akar menni. meglök egy-két embert, azt meglátják mások, megpróbálnak odébbmenni, ők is meglöknek egy-két embert és máris mozgásban az egész tömeg.


németországban csak úgy lehet koncertet rendezni, hogy a kűzdőtéren keresztbe korlátok vannak, egymástól 3-4 méter távolságban, de nem ám kis korlátocskák, hanem bazi vasszerkezetek, mert pár éve egy koncerten valami 6 embert nyomott agyon úgy a tömeg, hogy el sem estek...

2011. jan. 19. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:

De nem értem,hogy mi oka lenne bárkinek is titkolni ha esetleg késelés lett volna...



Hát van mit!Hidd el!Szerinted ezekután kiengedné ki a lányát az utcára?Főleg ha esetleg tényleg kiderülne hogy cigány?!Szerintem minden ember bezárná a gyerekét a házba!A szórakozó helyek üressek lennének mert senki nem merné elengedni a lányát!Pénz kiesés mindenkinek!A disconak,az államnak,egyszóval mindenkinek!Arról nem is beszélve ha megint kitudodna hogy cigányok voltak,akkor szerinted a magyarok ezt hagynák?Ku.rva világ lenne itt!Ha van mit egyeltalán,akkor van miért!Hidd el!


A másik dolog!Lányokat nem késelnek?Akkor lányokat se ölnek igaz?Elötte jól megerőszakolják őket sztán elvágják a torkát!Elég sok ilyen volt,főleg mostanában.Azért nem értem miért olyan hihetetlen hogy megkéseljenek egy lányt?!A mai világban nem tartom lehetetlennek!


Ha nem is őket késelték meg,de lehetséges hogy az is lehetett egy kiváltó ok,amiért bepánikoltak.Ők valóban lehet hogy taposás áldozatai!De lehet hogy éppen egy elöző késelés váltotta ki a pánikot!

2011. jan. 19. 17:51
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!