Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hány ember lenne szavazóképes,...

Hány ember lenne szavazóképes, ha a választásokon való szavazást iskolázottsághoz kötnénk?

Figyelt kérdés
Minden bizonnyal a Jobbik és LMP szavazótábora szinte teljesen eltünne, de mi lenne a másik 2 nagypárttal?
2011. jan. 3. 19:08
 1/10 anonim ***** válasza:
Mit takar az iskolázottság? Általános iskola, érettségi, szakma?
2011. jan. 3. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Legyen mondjuk diploma.
2011. jan. 3. 19:13
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Tényleg jó kérdés, hogy milyen szintű iskolázottságról van szó. Ha érettségi, akkor sok nyugdíjas is integethetne a szavazójogának.


Egyébként miből gondolod, hogy az LMP és a Jobbik visszaesne? Rájuk főleg fiatalok szavaznak, akik mire szavazó korba lépnek, az érettségit is megszerzik. De például pont rájuk nem szavaznak egy bizonyos aluliskolázott népcsoport tagjai.


Szerintem a Fidesz, de főleg az MSZP sokkal jobban megérezné a dolgot.

2011. jan. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Hál istenek ilyen sosem lesz.Ugyanis sok embernek nincs diplomája,és nem azért mert hülyék lennének,hanem azért mert amikor ők voltak fiatalok,még nehéz volt egy egyetemre bejutni..Ma meg bárki leteheti a diplomát,még az is aki kettes átlaggal érettségizett..

Sok embert ismerek akiknek diplomájuk van,de olyan sötét agyúak,hogy az már fájhat nekik,és ismerek szakmunkás/érettségi végzett embereket akik hihetetlenül okosak!

2011. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy a diplomások között is van nagyon sok funkcionális analfabéta, míg a középiskolai végzettségűek között nagyon sok igazán értelmes.

Én inkább IQ teszthez kötném.

2011. jan. 3. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Amikor elkezdtem a válasz megírását, ez még nem volt ott.


Miért pont diploma? Anélkül is lehet valaki értelmes ember, ráadásul nem volna jó, ha mindenki diplomás volna, valakinek a kétkezi munkát is el kell végezni, amihez szintén szakképzett munkaerő kell.


Diplomához kötni a szavazójogot szerintem hatalmas meggondolatlanság volna.


Persze a végzettséghez kötés önmagában nem rossz ötlet szerintem sem.

2011. jan. 3. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Én középfokú végzettséghez kötném. A diplomát soknak érzem, az érettségire meg csak annak van lehetősége, aki nem szakiskolába megy. A szakmunkás bizonyítványt és az érettségit értem középfokú végzettség alatt, akinek valamelyik megvan, az szavazhat. Sok mindent ez sem garantálna, de legalább a pártok neveit el tudná olvasni minden szavazó.
2011. jan. 3. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Én azért írtam az IQ-t, mert van egy-két olyan szaki ismerősöm, akinek nincs érettségije, állati jó szakember, és bölcs, mint az univerzum.
2011. jan. 3. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 BeerHunter ***** válasza:

Jobbik&LMP visszaesne... Hehe, biztosan. Mert ezekre jellemző (és a Fidszre) hogy a szavazója nem tudja hova rakja az X-et, ha fekete-fehérben nyomják a szavazólapot. Nyilván.

Iskolázottság: -eltűnne

-nagy párttal


:)

2011. jan. 3. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Kérdésem az hogy papirral kellene igazolni vagy IQ teszttel kellene igazolni, mert a feltett kérdésed alapján lehet,hogy Te sem választanál.
2011. jan. 4. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!