Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért mindig azzal jönnek,...

Miért mindig azzal jönnek, hogy mi örüljünk annak, hogy nem fizetős az egyetem? Csak azt felejtik el, hogy a szülők ezeket simán kifizetjük adó formájában.

Figyelt kérdés

Amennyit befizetnek a szülők adóba az oktatásért azzal már szinte kifizetik a gyerekeik oktatását.

Nekem bátyám 1 hónap alatt simán befizet annyi adót a fizetéséből amivel 1 félévét ki lehet fizetni. Ezután jönnek még a járandóságok, áfa és a többi szar.

Tehát nem kell azt hinni, hogy nálunk ingyenes. Többször ki is fizetik azt az emberek adó formájában.


2010. dec. 30. 14:54
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%
És akiknek nem "ingyenes", azok szerinted nem fizetnek ugyanúgy adót? Dehogynem. Plusz még a tandíjat is. Szóval neked még mindig olcsóbb. Más kérdés, hogy anyagi háttértől függ, hogy mennyire érzi ezt meg a családod.
2010. dec. 30. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
84%
A fizetös azt jelenti, hogy UGYANENNYI adó MELLETT még külön kell az egyetemért IS fizetni és nem is keveset.
2010. dec. 30. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
Az megint más kérdés, hogy akinek nincs gyereke, az is ugyanúgy fizeti az adót, akinek a gyereke nem tanul államin, annak a szülője is fizet, akinek meg van gyereke, de csak általánost végez, utána dolgozik, az adót fizet. Kifizeti annak az embernek a tanulását, aki 9 év múlva ki fogja hajtani a sz@rt is belőle, mikor a főnöke lesz.
2010. dec. 30. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Akkor ezek szerint én fizetem a TE sulidat???

Én azt sem bánnám ha fizetős lenne.(bár nem lenne akkor sem kevesebb az ÉN adóm sajna)

tulajdonképpen ez egy befektetés lenne a tanulóknak.......

Jobb suli=jobb állás=több pénz.

2010. dec. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Az emberek ott tévednek, hogy azt hiszik, valamit az állam ingyen ad. Nem ad ingyen semmit, minden az adókból fizet.

Azonban a befizetések nem arányosak a kapott szolgáltatással szemben, illetve nem azok a befizetések kedvezményezettei direkte, akik a befizetők. Ilyen téren a társadalom a közösségként fizet be, szolidaritást vállal. Ilyen az oktatás és ilyen az egészségügy is. Ez alapján valósul meg, hogy nem az egyén fizeti ki a több milliós műtétet, hanem a közösség vállalja ezt be.

Persze közös lónak túrós a háta, gyakran nem becsülik azt, mert azt hiszik, ingyenes, tehát nincs értéke.

Ha pedig a bátyád többet fizet be, örülj neki. Én mindig azt mondom, hogy szeretnék olyan egészséges lenni mindig, hogy a TB-be többet fizetek be, mint amennyit kiveszek belőle.

2010. dec. 30. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

"És akiknek nem "ingyenes", azok szerinted nem fizetnek ugyanúgy adót? "

Általában azoknak van pénze. Ha nincs akkor jövőre újra megpróbálja.

2010. dec. 30. 15:35
 7/21 A kérdező kommentje:

"Kifizeti annak az embernek a tanulását, aki 9 év múlva ki fogja hajtani a sz@rt is belőle, mikor a főnöke lesz."

Akkor miért nem ő tanult tovább?


Azoknak fizetik aki tanulni akarnak. vannak akik csak azért mennek, hogy szórakozzanak, de azok kibuknak 1-2. félévben.

2010. dec. 30. 15:39
 8/21 A kérdező kommentje:

Akkor jöhetnének a többi kérdések, ha az alapján nézzük, hogy nem is használom.

Minek tb-t fizetni, ha évente 1X használom, mikor meg vagyok fázva? Azért, hogy annak ne kelljen százezreket fizetni aki havi 4X megy.

Miért fizessek az oktatásért ha úgysem tanulok? Mert más tanulni akar.

miért fizessek az autópálya építésért ha nem is használom? Mert mások használják.

Miért fizessek a köztévé fenntartásáért ha nem is nézem?

Mert van aki nézi.(az más, hogy nagyon kevesen)


STB

2010. dec. 30. 15:43
 9/21 anonim ***** válasza:
77%

Kérdező, nekem az a véleményem, hogy mindenki a saját tanulását fizesse.A jók ugyanúgy pályázhassanak ösztöndíjra, legyen szponzoruk. De ne azok fizessék a tanulását valakinek, aki egy idő múlva még tapossa is.

Akkor már énekelheti, hogy miért nem tanult ő is.

2010. dec. 30. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

15:43-as, első kérdésedre:mert bármikor perforálhat a vakbeled, baleset érhet stb. A készenlétért is fizetsz, hogy azonnal beavatkozhassanak az egészséged és az áleted érdekében.Kivétel nélkül mindenkinek szüksége van rá.

Az utakat, ha személyesen nem használod is, a mentő azon jut el hozzád, a kenyeret és a könyvet azt használva fuvarozzák el, a hullaszállító is ott gurul.Kivétel nélkül mindenkinek szüksége van rá.

Még folytathatnám, de megyek dolgozni.

2010. dec. 30. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!