Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Meglepett a FIDESZ eddigi...

Meglepett a FIDESZ eddigi kormányzása, vagy erre számítottál?

Figyelt kérdés
Így fél év után a karácsonyi szünet közeledtével itt az ideje a mérlegkészítésnek. Azért is kérdezem ezt, mert a választások előtt nem volt szó az Alkotmánybíróság korlátozásáról, a magánnyugdíj-megtakarítások elkobzásáról, a különadók bevezetéséről, a gazdagokat agyontámogató adórendszerről, a főcenzori hatóságról, a haverok 9-12 éves kinevezéséről, a sztrájkjog korlátozásáról, az ősporosz tanügyi rendszer bevezetéséről és még egy csomó dologról, ami eddig volt és ez után jön. Különösen azok benyomásai érdekelnének, akik a FIDESZ-re szavaztak.
2010. dec. 21. 19:19
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
79%
Azt akarta az ország nagy része,hogy a felelőtlen hülye szövegelés miatt bedőljenek a hitelesek?Hogy leminősítsék az országot a gagyi befektetői szintre?Hogy lenyúlhassák sokak megtakarításait?Te bizony egy hülye vagy.Egy szemellenzős orbánista akinek a véleményére a normális ember nagy ívben sz@rik.
2010. dec. 21. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
88%

erre számítottam. :-/


nem is szavaztam rájuk.

2010. dec. 21. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 A kérdező kommentje:

Kösz az eddigi válaszokat, jöhet még. Nekem mind hasznos.


Hát igen, az a vád sajnos nem volt igaz, hogy a FIDESZ-nek nincs programja, ahogy utalt rá valaki.


Sir Butcher nem a kedvenc politikusom, de arra jól rámutatott, hogy ha borzalmas volt is ez a fideszes ámokfutás a közjogban és máshol, az azért pozitív, hogy nem a kisembert nyúzták tovább újabb áfa- és egyéb emeléssel stb., hanem most attól vettek el, akinek van (multik). Más kérdés, hogy igazán ez se old meg semmit, csak egy kicsit kitolta a további sarcolást, és a multik különadója se lesz ingyen.

2010. dec. 21. 20:30
 14/27 doboszoli ***** válasza:
86%

Nekem mindig gyanús volt a Miniszterelnök Úr személye.

Ám amikor a választások előtt zéró programjuk volt, (legalábbis közzétéve) már TUDTAM, hogy gazemberségre készülnek. Aztán megtörtént a választás....

2010. dec. 21. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
100%

"az azért pozitív, hogy nem a kisembert nyúzták tovább "


az egykulcsos adórendszerrel kinek adnak? a szegénynek vagy a gazdagnak?

az adójóváírás kinyírásával kitől vesznek el? a szegénytől vagy gazdagtól?

a mnyp kinyírásával szerinted kinek esik szarabbul? a szegénynek vagy a gazdagnak?


ha a szolgáltatók, bankok emelik a díjaikat a különadó miatt, akkor ki jár szarul?


illetve végül a bónuszkérdés:

ha nem támogatják meg a jól keresőket ami miatt egy orbitális adótömegtől esik el az állam, akkor vajon mennyi megszorításra lenne most szükség?


várom a válaszodat kérdező.

2010. dec. 21. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 A kérdező kommentje:
20.39: Nincs válaszom, megingattál.
2010. dec. 21. 20:45
 17/27 anonim ***** válasza:
81%
Nem lepett meg sajnos, azon sem csodálkoznék, ha eltörölnék a választásokat.
2010. dec. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
83%

Vannak dolgok amelyek persze nekem sem szimpatikusak, pl. Sólyom helyett Schmitt Pál megválasztása, Nemzeti Együttműködési Nyilatkozat kifüggesztésének erőltetése, vagy hát az új médiatörvényen is lehetne még mit csiszolni. Na de melyik kormány az, amelyik csupa jót-szépet és kivétel nélkül minden intézkedésével mindenkinek nagyon tetszőt tesz? Pláne egy olyan súlyos gazdasági válsághelyzetben, amelyben az előző nyolc év kormányzása juttatta Magyarországot.


A kérdésre konkrétan válaszolva: nem nem lepett meg. Nagyon nehéz helyzetben bolond lenne a Fidesz nem élni a 2/3-os felhatalmazásból eredő lehetőségeken. Elvárom és megértem a határozott és radikális lépéseket részükről. Másként most aligha lehet előrejutni.


"az egykulcsos adórendszerrel kinek adnak? a szegénynek vagy a gazdagnak?

az adójóváírás kinyírásával kitől vesznek el? a szegénytől vagy gazdagtól? "


Eléggé egyértelműen megmondták, hogy senkinek nem lesz kevesebb a borítékban januártól, kompenzálni fogják az szja átalakításából származó veszteségeket. Ha nem így lesz, akkor majd jogosan lehet háborogni. A Fidesz mindig is egyértelművé tette, hogy elsősorban a középosztályt és a gyerekeket vállalni és normálisan felnevelni tudó középosztályt, valamint a hazai kis- és középvállalkozásokat fogja támogatni. Erre lehet tartósan fennálló gazdasági növekedést alapozni. Az adórendszer egyszerűsítése szintén ebbe az irányba tett lépés. Ha a dolog beindul, mindenkinek érezhetően több jut majd az asztalára. Az MSZP 2002-es útja nem járható, miszerint megfelelő gazdasági háttérintézkedések nélkül emelek bért meg osztogatok 13. havi nyugdíjakat, majd az egészet külföldi hitelekből fizetem, ami egy idő után bedönti az egész országot a szakadékba. Azt hittem, ez mára már vili mindenkinek.


"a mnyp kinyírásával szerinted kinek esik szarabbul? a szegénynek vagy a gazdagnak? "


A manyup kinyírásával a TB-kassza egy részét 1998-ban privatizáló és a pénztárak mögött álló MSZP-SZDSZ-es politikusoknak meg a mögöttük álló haveri üzleti köröknek lesz szarabb. Nem véletlenül vicsorognak most olyan kétségbeesettebben. A Fidesz a nyugdíjrendszert egyszerűen visszahelyezi az EU-ban elfogadott kétpilléres (állami - kiegészítő önkéntes) szisztémára.


A bankadó pedig mintha más EU országokban is követőre találna. Vicces, amikor nálunk a magukat baloldalinak tettető politikusok ordítanak ellene a legjobban.

2010. dec. 21. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 A kérdező kommentje:

22.06: Azért a bankadó máshol töredéke a magyarnak...


Szépen levezetted a kormány gazdasági filozófiáját és társadalmi vízióját, erről lehet értelmesen vitatkozni. Na de miért kell mindehhez elvenni a nehezen kivívott szabadságot, a jogállami hatalommegosztást, miért kell megváltoztathatatlanná tenni az egyoldali akaratelhatározáson alapuló alkotmányukat? Azért ezek nem apró nüanszok, és minimum nem segítik a szép célok megvalósítását.

2010. dec. 21. 22:15
 20/27 anonim ***** válasza:
ha megtehetném és amerikai állam polgár lennék, elrejtőznék és távcsövessel eldurrogtanám a lábát, hogy mindörökre nyomorék legyen, bár már most is az...
2010. dec. 21. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!