Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nekünk miért nincsenek ilyen...

Nekünk miért nincsenek ilyen rajzfilmjeink?

Figyelt kérdés

http://www.youtube.com/watch?v=MyF-QPef3ys

http://www.youtube.com/watch?v=mNR4kR1uC-w


Nem azt mondom, hogy csak ilyenek menjenek, de az állam igazán fordíthatna pénzt arra, hogy igényes technikával megrajzolt magyar rajzfilmek is menjenek a tévében, amik a magyar gyerekeket, fiatalságot a hazafiasságra oktatják, vagy legalábbis próbálják oktatni.


2010. dec. 11. 17:42
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
67%

Ettől szerinted az ifjúság hazafiasságot fog tanulni?

Szerintem, még jobban bevadulnak, és semmirekellő verekedőek lessznek.

2010. dec. 11. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

Nem, ne alapítsák újra.


Ezek észak-koreai rajzfilmek, ha jól tudom...

A hazafiassággal semmi bajom nincs (sőt!), de nem tartanám jónak, hogy ez összekapcsolódjon a militarizmussal, vagy pláne az UtáljunkMindenkit hozzáállással. Hazafinak úgy is lehet lenni, hogy elmész vörösiszapot takarítani, vagy havat seperni ingyen.

2010. dec. 11. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
41%

"Nem, ne alapítsák újra.


Ezek észak-koreai rajzfilmek, ha jól tudom...

A hazafiassággal semmi bajom nincs (sőt!), de nem tartanám jónak, hogy ez összekapcsolódjon a militarizmussal, vagy pláne az UtáljunkMindenkit hozzáállással."


Én is ezt mondom. Az én gyerekemből csak ne neveljen az állam egy militarista drónt!

2010. dec. 11. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 A kérdező kommentje:

Egyébként nagyon vicces, ideológiától függetlenül, hogy Észak-Korea jelenkori rajzfilmipara, jobb, mint a mienk...


Mi az utóbbi időben létrehoztunk két ultragagyiságot:


-Kis Vuk 2

-Mézga Család és az Ámítógép


Az elsőt számítógépes technikával animálták de elcseszték a frame rate-et és úgy szaggat, mint a DOOM egy 386-oson, a másik meg durva !9 perc! hosszúra sikerült és csak 1 része készült el.

2010. dec. 11. 18:14
 5/20 anonim ***** válasza:
100%

Van nekünk ennél sokkal jobb is:

http://www.youtube.com/watch?v=gsvznDe7IMo

2010. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
47%

Véleményem szerint gusztustalan lenne nálunk az efféle rajzfilm. Valami hasonló, mint amit a náci korszakban meg a kommunista uralom idején (annak is csak az elején) csináltak. Nem propagandafilmekkel kellene hülyíteni a gyerekeket, hanem példát kellene mutatni nekik tisztességből és emberségből.


A kérdező párthovatartozása számomra nem kétséges. Igazolja azt, hogy globális szinten a szélsőjobb és a szélsőbal felfogásban és színvonalban összeér.

2010. dec. 11. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
A hazafiasságot ne ilyennel keltsük fel a fiatalokban.
2010. dec. 11. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

az előző vagyok.

aszinkronforgogep-nek igaza van.

2010. dec. 11. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 A kérdező kommentje:

Azt nem veszitek észre, hogy ez abszolút nem erőszakosabb, mint pl. a Dragon Ball, ráadásul itt valóságban is működő technikákkal harcolnak, nem "varázslatokkal."


Ha közületek az angolul tudók a videó kommenjeibe beleolvastatok volna, akkor azt is értenétek, hogy a rajzfilmben ábrázolt háború egy kitalált háború, tehát egyik állatfajnak se az a neve, hogy "észak-koreaiak" vagy" amerikaiak". Ellenben az ideológia benne van.


És? A Dragon Ball "ideológiája" is egy kegyetlen, középkorista szamuráj-becsületkódexre épül.


Ilyen értelemben a "Szent László utolsó harca" sokkal szélsőségesebb, hiszen ott valódi történelmi eseményekről szól a történet, természetesen a magyar szemszögöt dicsőítve.

2010. dec. 11. 18:22
 10/20 anonim ***** válasza:
28%

"Walter Sobchak


Óvatosan! A modik nem bírják a kritikát."


Lehet, de attól még nekem ugyanaz a véleményem, engem ugyan senki ne próbáljon elhallgattathatni.

2010. dec. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!