Mi a véleményetek az új oktatási rendszerről amit javasolnak?
OK! nem kell ennyi diplomás és akkor mi a fszt csináljon az a sok kölyök?
gazdagítják a munkanélküliek népes táborát. Magyarországnak a fejlesztésre kell koncentrálnia nem ocó, idióta munkaerővel elárasztani Európát.
Hoffman Rózsa egy szánalom, ha most neki kellene érettségizni ő is a máglyahalált kívánna a kormánynak.
A tanárok munkáját ki ellenőrzi majd? Hol vannak a tanfelügyelők?
Utálom ezt az országot, amint lehet lépek...,
de megérdemli a sok hülye a FIDESZt. :D:D:D
Jó szórakozást a következő 8 évben:)
"Z"
- A 3 nyelv sok, mert lehet szépíteni a dolgokat, de igenis kell bizonyos érzék a nyelvtanuláshoz. Sok diák még egyetlen idegen nyelvet sem tud elsajátítani, nemhogy 3-at. Szerintem inkább azt kellene lehetővé tenni, hogy mindenhol tanulhasson két nyelvet a diák.
Nálunk középiskolában például csak egyet lehetett, pedig mit meg nem adtam volna azért, hogy fakultatív módon még egyet tanulhassak. Ne a gimiket tegyük túl nehézzé, hanem az általános színvonalat próbáljuk meg felhúzni.
- A plusz egy érettségi tantárggyal nem értek egyet, főleg mert van, ahol egy tantárgy valójában többet takar. Az én vendéglátás érettségim konkrétan három tárgyat gyűjtött egybe, tehát 3X20 tételem volt csak abból...
A kötelező természettudományos érettségi... hát, örülök, hogy nekem nem kellett tennem. Bevallom, én humános beállítottságú vagyok, mindig kettessel bukdácsoltam kémiából és társaiból, mindegy volt, hogy hány órát görnyedtem a könyvek felett. Mert mi nem érdekli az embert, azt úgysem tanulja meg. (Hozzáteszem, a humán tárgyakat is rettentő hülye módon tanítják a millió verselemzéssel és életrajzzal).
Na és őszintén, a matek érettségivel többre megyünk, mint a természettudományossal? :)
- a közmunka tipikusan a "nagyon jól és nagyon rosszul sülhet el" kategóriába tartozik. Biztos akad, akivel megszeretteti a szociális segítséget és lesz, akivel megutáltatja. Melyik éri meg jobban?
01:21
Tudod te, hogy milyen szinten beszélnek a mai végzősök idegen nyelven. Nekem idén végzettként szerencsém megtapasztalni - elképzelem, mi lett volna, ha nem 3.- ban kezdünk el angolul tanulni, csak ötödikben, és még két évvel kevesebbet szánunk rá. Így is katasztrófa a többség, és a magyar nyelvtant sem tudják jobban, hiába tanulják 9 évig. Azon mit sem javít, hogy mit tud a gyerek angolul vagy németül.
Egyébként tény, hogy 6 éves kor alatt a gyerek még nagyon könnyen elsajátít egy idegen nyelvet, játékosan az óvodában és nem kényszerből. Én is szeretném kétnyelvű óvodába járatni a gyermekem - és nem sznobizmusból. Nem azért, hogy fel tudjak vele vágni mások előtt, vagy mert olyan jól hangzik, hanem mert szeretném, ha legalább egy nyelvet olyan szinten el tudna sajátítani 14 éves korára, hogy abból nyelvvizsgát tehessen.
Hogy utána legyen ideje és lehetősége másik nyelvet is tanulni. És mindezt továbbra sem felvágásból, hanem mert minél több nyelvet tud az ember, annál többre viheti. És azt szeretném,ha a gyermekem előtt mindig lennének lehetőségek. Szerintem ez nem sznobizmus egy anya részéről.
" csak nagy a sznobizmus, hogy a gyerekem már óvodában beszéljen angolul."
Miért lenne az.
Személy szerint ki akarok menni külföldre, de ha ott lesz gyerekem akkor tanulni fogja az angolt mert az a hivatalos nyelv + kora gyerekkorában elkezd magyarul tanulni.
11-12 éves korban már nem olyan jó elkezdeni a nyelvtanulást. 4-5-től lenne ideális.
ezt a baromságot is a Rózsika kezdte el, és onnan vették át.
A gyerek minél fiatalabb, annál fogékonyabb az idegen nyelvekre, ezért érdemes minél előbb elkezdeni velük.
Ráadásul az is baromság, hogy előbb magyarul tanuljon meg rendesen, mert a kettő tök független egymástól. Magyar környezetben, magyarul nő fel,tehát már kisgyerekként is napi 24 órában a magyart tanulja, ebből semmit nem von le, később meg az iskolában ugyanúgy ott vannak magyarórák, ennek semmi köze ahhoz, hogy közben egy másik idegen nyelvet is tanul.
Volt szerencsém tapasztalni, hogy pl. a franciáknál, akiknél később kezdték le az angol tanulását az iskolában, mint itthon, milyen az általános angol tudásszint a korombeli fiatalok körében - még az itthonihoz képest is tragikus.
Kitaláltam!
Telepítsünk be egy rahedli angol és német nyelvű egyént:)
Ők lesznek az újmagyarok....
Kíváncsi vagyok egy magyar gazdag vállalkozó építene egy céget Németországban, hány német tanulná meg a magyart?
Vagy hány amcsi tanulná meg a magyart ha kolbászüzemet építenék az USA-ban?
0
"Z"
17:42
Azért jegyezzük meg, hogy a magyar nyelv fontossága a gazdasági és üzleti életben sehol sincs az angolhoz és némethez képest. Az idegen nyelvek tudása pedig nem lealacsonyít, hanem érdem és megbecsülendő a beléjük fektetett munka. Csak az egyént gazdagítja, tudással és lehetőségekkel...
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!