Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most kilépek a magánnyugdíj...

Ha most kilépek a magánnyugdíj pénztárból, és kiveszem a pénzem. Ha van hozamom akkor azután fizetek 16%-os nyereségadót? A kérdés lényege lent olvasható!

Figyelt kérdés

Ma hallottam valamit a tv-ben.. de akkor félrebeszéltek: a kivett pénzem ami után a nyereségadót kifizettem: az enyém lesz? az államé? vagy berakhatom az önkéntes mnyd pénztárba?


A magánnyugdíjat csak akkor kapom meg ha nyugdíjba megyek- akkor most hogyan vehetném fel? ha megszűnik a tagságom?vagy...?


teljesen bekavartak ezek az okosok.

szerintem senki nem ért semmit, de ha valaki tud akkor mondja már meg a frankót.köszi!


2010. nov. 30. 08:01
1 2
 11/13 anonim válasza:
A
2010. dec. 18. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim válasza:
Még idén lépj át államiba valamelyik területi nyugdijigazgatóságnál, Lásd google, és vidd a papírt a magánnyugdijpénztáradhoz, aki kér 1-2 nap türelmi időt, és már fizeti is ki neked a hozamod.
2010. dec. 18. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
33 éves vagyok.. nem megyek sehova... majd inkább teszek félre magamnak.. most megtehetjük eleget keresünk.. de ez csak az én esetem... nem lesz annyi dolgozó amikor én nyugdíjas leszek, hogy nekem elég nyugdíjat adjon. mi lesz majd ...minimálbér se.... na meg inkább lelépek külföldre.mint ide fizessek..a gyerkőceim megnőnek, remélem már ne itt akarnak dolgozni...
2010. dec. 19. 14:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!