Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Ha most kilépek a magánnyugdíj...

Ha most kilépek a magánnyugdíj pénztárból, és kiveszem a pénzem. Ha van hozamom akkor azután fizetek 16%-os nyereségadót? A kérdés lényege lent olvasható!

Figyelt kérdés

Ma hallottam valamit a tv-ben.. de akkor félrebeszéltek: a kivett pénzem ami után a nyereségadót kifizettem: az enyém lesz? az államé? vagy berakhatom az önkéntes mnyd pénztárba?


A magánnyugdíjat csak akkor kapom meg ha nyugdíjba megyek- akkor most hogyan vehetném fel? ha megszűnik a tagságom?vagy...?


teljesen bekavartak ezek az okosok.

szerintem senki nem ért semmit, de ha valaki tud akkor mondja már meg a frankót.köszi!


2010. nov. 30. 08:01
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem annyira bonyolult ez.

Csak a nyereséget veheted fel,/az infláció feletti rész/ezután kell megfizetned az adót,ha ezt a pénzt az önkéntesbe utaltatod át akkor nem kell megfizetned a 16%-os adót.

De ez csak az infláció feletti hozamra vonatkozik,/néhány 10 ezer forint/.

A többi pénz az megy az államhoz és az majd elkölti helyetted,cserébe kapsz egy ígérvényt hogy ha nyugdíjba vonulsz akkor majd kapsz valamilyen nyugdíjat.

Persze akik ezt ígérik akkor már sehol se lesznek...

2010. nov. 30. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
0%

Ja és nyugdíj se lesz már akkor. Én 22 éve fizetem a nyugdíjalapot és már 2 éve tudom , h soha nem leszek nyugdíjas. Mert most úgy néz ki h mire elérem a nyugdíjkorhatárt nem lesz honnan beszedni az én nyugdíjamra valót.Próbáltam rendes angol céggel nyugdíjszerződést kötni mikor kinn vtam ,de ami náluk a minimális befizetés azt se bírom befizetni ithon pedig itteni viszonylatban nem keresek rosszul.

Kiszámoltam ,h az a 10%amit fizetnék 40 évig itt az 5 évi nyugdíjamra volna elég kb. A 24%os járulék amit a munkaadóm kéne befizessen(már ha volna), ami eddig is az államnak ment ,további 12 évre elég.

Lehet h rosszul látom , de azt hiszem most jöttek rá ,h nem kellet volna belekényszeríteni a magánnyugdíj pénztárakba az embereket, mert az állam adott anyagi állapota nem engedheti meg magának ezt a kiesést, túl azon , eme pénztárak még annyi garanciát sem tudnak vállalni mint az állam.Jópáran szép hasznot húztak ebből.

Hacsak nem készülsz a következő 10 évben nyugdíjba menni kár ezen egyed magad.Úgyis az lesz amit ők akarnak, ha pedig szívóskodol és nem lépsz vissza , már szóltak h ráfaragsz:(

2010. nov. 30. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Ezt olvasd el:

[link]

2010. nov. 30. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
71%

Igen !


Ez pontosan így van! Úgy hozták létre a MNYP-at, hogy az így kieső bevételekhez nem adtak forrásokat.

Jó a gondolat, az önellátásra törekvés, csak nem volt alapja.


Ez a dolog ugyanis nagyon régi keletű.


Onnan indul, hogy évtizedekkel ezelőtt létrejött egy nyugdíjrendszer, ami népességnövekedéssel számolt és az aktív dolgozók keresetei nyújtják rá a fedezetet.

A rendszer nem számolt a krízisekkel és saját törvényei szerint kötelezettségét próbálja teljesíteni, hiszen a pénzeket beszedi.


A távoli jövő csakis az lehet, hogy betonbiztos garanciák mellett mindenkinek saját magának kell gondoskodnia majd a nyugdíjáról.


Ez a mostani, egy válsághelyzet rosszul kommunikált kényszerintézkedése. Sajátságosan magyaros politikai célú adócsökkentési eszetlenséggel párosítva.


A még távolabbi jövő egyébként a saját egészségünk önfinanszírozása lesz.

2010. nov. 30. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
11:42 - Saját egészségünk finanszírozása is elkezdődött már részben.
2010. nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

ma 11:42


A kötelező MNYP nem volt valódi magánmegtakarítás, hanem egy könyvelési bűvésztrükk volt az egész. Meg lehetőség arra, hogy egyes cégek kezelési költségek címén jó nagy boltot csináljanak.


Az önkéntes MNYP más téma. Aki öngondoskodni akar, az vegyen igénybe önkéntes pénztárat, vagy takarékoskodjon egyéni módon. A kötelező mnyp nem öngondoskodás volt, hanem egy szépen felcicomázott adóztatás. Nagy átverés.


A legviccesebb egyébként az, hogy a kötelezős mny-pénztárak portfóliójának nagy része államkötvényekben volt. Vagyis semmiféle reformot nem jelentett a létrehozásuk, csak Állam bácsi az egyik zsebéből áttett a másikba, és ezt elnevezte megtakarításnak meg öngondoskodásnak, hogy a véleményvezér blog agymosott doktriner liberálisai örüljenek. Vicces történet, az viszont kevésbé vicces, hogy a baráti cégek mennyit nyertek ezen, végső soron az adófizetők pénzén.

2010. nov. 30. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%

"Mert most úgy néz ki h mire elérem a nyugdíjkorhatárt nem lesz honnan beszedni az én nyugdíjamra valót."

20 évvel ezelőtt is úgy nézett ki? 20 évvel ezelőtt azt láttad, hogy mostanra lett? Nem hinném... Tehát honnan tudod mi lesz 20 év múlva?

2010. nov. 30. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom, hogy mi lesz , de abban biztos vagyok, hogy nem a mostanában (igen nagy arányban) született romagyerekek fogják összedobni nekem.
2010. nov. 30. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

na köszi a válaszokat! szép kis vitát generáltam- vagyis inkább nem én hanem a k...g F...sz.

Sajnálom azokat az embereket -mert ők vannak többen -akik a fizetésükből nem tudnak takarékoskodni. Na de miért is?

Amúgy a pénzünket amit levonnak majd de nem kapjuk meg mert nem lépünk át: mire költik? mert az egy szabad pénz.. ne már hogy nyugdíjra megy majd!


Egyre biztosabb vagyok hogy nem lépek vissza...

2010. dec. 1. 10:20
 10/13 anonim válasza:

Jól elkanyarodtatok a kérdés témájától.

A magánnyugdíj lóvéd két részre bomlik.

Tőke+hozam.

A tőkéd átmegy az állambácsi zsebébe, meg a szociális segélyeseknek kiutalják majd,

A hozamot meg kikell hogy fizesse neked a magán nyugdij pénztár.

Nekem 6 év alatt 500.000 ft tőke jött össze, és 90.000 ft hozam.

Már nagyon várom hogy megkapjam.

A nyugdijad csak akkor vehetnéd ki előbb, ha veszélyes munkát, pl rendőr vagy katona lennél-végeznél, ahol meghalhatsz.

Tudom, mert én is már fel akartam venni a nyugdíjam de nem jött össze:D:D.

Ilyen árak mellett nem csoda hogy kell a pénz...bárhonnan is jön.

2010. dec. 18. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!