Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Miért rossz nekem, mint...

Miért rossz nekem, mint átlagembertnek az, hogy most át kell lépnem állami magánnyugdíjpénztárba?

Figyelt kérdés
bónusz kérdés: Miért rossz ez a magyar gazdaságnak?
2010. nov. 26. 10:47
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
44%
Na még egyszer! Én még mindig nem vágom! Az sem jó nekem, ha maradok a magánnyugdíjpénztáramnál? Mindenhogyan szarul járok?
2010. nov. 26. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
79%

Amit az állami rendszerbe befizetsz, azt nem te kapod meg, hanem aki dolgozó éveid alatt nyugdíjas. Te majd a nyugdíjas éveid dolgozó rétegének az adójából élsz meg, ha az állami rendszerben vagy.

A magánpénztár lényege az öngondoskodás lenne, ami jelenleg az állami kiegészítésére, hosszú távon teljes felváltására lett kitalálva, mert egyre hosszabb a várható élettartam, a dolgozó és adózó réteg egyre kevésbé tudja eltartani az egyre több nyugdíjast, ezért az öngondoskodás lenne az, amivel levehetnénk egy terhet a mi utódaink válláról.

2010. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:
27%

A bajok forrása ott keletkezett, hogy egyáltalán létrejött a magánnyugdíjpénztár.


14 éve a Horn kormány idején úgy vezették be esztelenül az MNyP-t, hogy a járulékok kifizetéséhez szükséges alapot csökkenteték vele és nem adtak hozzá elégséges forrást biztosítani.

Sem az "örületesen vágtató" gazdaságunk sem tartalékaink sem más gazdasági előrejelzés ezt a bűncselekményt nem igazolta, nem indokolta.

Látható, hogy mi lett ebből, ráadásul a gazdasági krízis még tovább rontott a folyamatot.

Munkaerőkből többszázezres munkanélküliek lettek akik a jelenleg a nyugdíjasokkal együtt óriási terhet jelentenek az ország költségvetésének és még a lakosság létszáma is folyamatosan csökken.


Amit tesz a FIDESZ az logikus, ahogy teszi az gusztustalan.


A módszer annyira rossz, hogy az az emberekből masszív ellenkezést vált ki.


Ez egy újabb jele a FIDESZ érzéketlenségének és erőpolitikájának. Újabb jele annak, hogy nem veszik észre

azt, hogy még akkor sem lehet ezt így a nép torkán ledugni, ha szerintük 2/3-os felhatalmazást kaptak.


Számomra kezd a dolog egy Rákosi, féle népakaratot fel nem ismerő autokratizmusra emlékeztetni.


Ultracivil

2010. nov. 26. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:
72%
De sajnos magával az intézkedéssel is gond van. Aki most visszalép az nem néz előrébb mint néhány hónap, és szinte biztos hogy minimális nyugdíjat fog kapni. A jobb rálátás érdekében ajánlom figyelmedbe az alábbi fogalmakat: felosztó-kirovó nyugdíjrendszer, Ratkó-korszak, Ratkó- gyerekek, -unokák, -dédunokák (na az utolsóról nem fogsz találni semmit, mert nem létezik, és itt kezdődik az állami nyugdíjrendszer gondja).Valamiért a Fidesz erről nem beszél...
2010. nov. 26. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
27%

"Azon egyszerű oknál fogva, hogy mire te nyugdíjaskorú leszel, lehet, hogy már nem is lesz nyugdíj egyáltalán, mert összeomlik a rendszer, ami már most hadilábakon áll. "

Ez pusztán találgatás. Mint az is, hogy a mnyp is csődbemehet, vagy veszteséges lehet. Ha csökken az állami nyugdíjkasszába való befizetés, akkor csökkennek az mnyp forrásai is. Sőt, az is pusztán találgatás, hogy ha a csillagok olyan együttállása következik be, hogy tényleg létrejön az egymillió munkahelynek csak a fele, akkor nőni fog az állami nyugdíjkassza pénze, és esetleg önellátóvá válik.

2010. nov. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:
74%

"Tehát nem magával az intézkedéssel van gond (hiszen ez az állam tőkéjét növelné, ami nem lenne rossz), hanem az emberek mitegy feltételezik (nyilvánvalóan jogosan, eddigi tapasztalatok alapán), hogy nem fognak nyugdíjat kapni."


de, magával az intézkedéssel is gond van. állambácsi megzsarol, hogy lemondj valami homályos igéretnek a fejében a magántulajdonodról. ilyet utoljára európában a komcsik mertek megcsinálni.


és mindezt egy polgári kormány...

2010. nov. 26. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:

Hát gyakorlatilag, ha maradsz, akkor vállalod, h 25%-át kapod, mint amire számítottál.

Ha átlépsz államiba, akkor arra fogadsz, hogy az mire oda kerülsz, az állam még lesz olyan állapotban, h finanszírozni tudja a nyugdíjad legalább 25%-át

2010. nov. 26. 11:50
 18/30 anonim ***** válasza:
2010. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
86%
Most őszintén, ki az, aki arra az összegnek csúfolt valamire bízza az életét, amit nyugdíjba vonulása esetén kap majd? Akinek egy kicsi esze is van, az már a kezdetektől elrak magának egy külön számlára pénzt, hogy majd abból éljen meg hajlott korára. A nagyapámék is így csinálták, az apámék is, és én is így csinálom. Ha az ember boldogulni akar, akkor nem számíthat másra, csak magára.
2010. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:
Akkor mi a helyes út? Ti mit tesztek? Hogyan lehet jól dönteni?
2010. nov. 26. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!