Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem sérti-e a vallásszabadságo...

Nem sérti-e a vallásszabadságot, ha az új Alkotmányba keresztény elemeket építenek?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, hogy Schmitt Pál legújabb javaslatai között szerepel, hogy az új Alkotmányban legyenek utalások a kereszténységre, ötlet volt a Tízparancsolat feltüntetése is. Persze, Orbán Viktor hű csatlósa, nem is várhattunk mást.


A jelenlegi Alkotmány szerint:

" A Magyar Köztársaságban az egyház az államtól elválasztva működik."


Egyébként nem vagyok keresztény-ellenes, tehát nem kell félreérteni, de utálom, ha valami igazságtalan. Márpedig egy vallás kiemelése és a többi fölé helyezése országos szinten, kormány által elismerten beleütközik a demokráciába. Egyszerűen nem jogos, hogy egy keresztény hitét többre tartják, mint például egy sámánistáét -hogy magyaros vallást említsek -, és ennek nyíltan hangot is adnak. Az ateistákról nem is beszélve.

Mivel a Kormányt az egész népnek el kell ismernie, olyan ez, mintha a kereszténységet ismernénk el. Nekem ez elvileg nincs így rendben.

Most visszamegyünk a felvilágosodás előtti időkre, és ismét magától értetődően összekötjük az államot az egyházzal Akkor mi lesz a következő lépés? Egyházi adó mindenkire kiszabva? Bibliára való esküvés?


És kérlek, ne mondjátok, hogy miért problémázok ezen, mert engem igenis zavar, ha valami igazságtalan. Ezt pedig annak tartom. Köszönöm ilyen téren való megértéseteket.


Mi a véleményetek?


2010. nov. 26. 09:16
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:

Igen !

Kell a kereszténységre való utalás.

Kell annak a néhány embernek aki még hisz valamiben.


Engem mint agnosztikust ( szerinted ateistát ) egyáltalán nem zavar az, ha valaki hisz egy sosem tapasztalt világban. Egyszerűen nem érdekel!

Az emberi értékeket nem a hitük, de főleg nem a hitbéli hovatartozásuk szerint osztályozom. Hanem a tetteik alapján.


Ezért kellenne még más is abba az alkotmányba!


Arra való utalás, hogy a politikusoknak is legyen próbaideje, mint nekem az új munkahelyen.


Hogy idióta, vagy pótcselekvésként aposztrofálható, vagy rossz törvények meghozataláért az abban résztvevő teljes garnitúrát felelősségre lehessen vonni.


Hogy azon képviselőnek aki semmilyen teljesítményt nem mutat fel az ideje alatt soha többé ne juthasson felelős politikai szerep.


Hogy azokat a pártokat és embereket akik másokat egymásnak uszítanak, akik megosztják a magyarságot tiltsák ki a közéletből.


...és ezrével sorolhatnék ennél lényegesen fontosabb dolgokat...


De ha valakinek tetszik egy kétezer évvel ezelőtt élt, magyarokat sohasem látott zsidó ember magasztalása akkor legyen :-D

2010. nov. 30. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
Mindenesetre már két évezrede is bölcsebb volt, mint itt a GyK teljes látogatóbázisa Téged és engemet is beleértve összességében.
2010. nov. 30. 04:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 anonim ***** válasza:
11%

Nem hinném, hogy az a kétezer évvel ezelőtt élt ember bölcsebb lett volna bármelyikünknél. Bár nem ismerem a GYK-ban résztvevőket.


Szegény csak egy egyszerű mártírja volt a népének és kizárólag azért maradt fenn a neve, mert volt egy jó posztumusz menedzsere, aki nagyon komoly áldozatos munkával, több nyelven tudott kommunikálni olyanokkal akik megették a csodákat.


Jézus csak egy volt a számtalan, akkoriban élt önjelölt messiás közül. ( Mint tudod, Keresztelő János is az volt, csak az Ő halála kevésbé volt látványos. )


Mivel pedig mindegyik "messiás" a saját=Zsidó népe érdekében halt mártir halált, úgy hogy fogalmuk sem volt egy olyan népről mint a magyarok, ezért a modernkori politikai alkotmányba, a világi dolgokba nem illeszteném pótlólag bele ezt a dolgot, ha már az korábban úgy is kimaradt.


Persze hogy van a dolognak tradíciója, ebben igazatok van.


De kérlek vegyétek észre, hogy ez is egy pótcselekvés, egy olyan dolog ami nem oldja meg a súlyos gondjainkat, sőt inkább maga az ál-gesztus tereli el a figyelmet a problémákról.


Ultracivil

2010. nov. 30. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:

Nem az elvekkel van baj, hanem ahogy meg akarnák valósítani, azzal lehet a gond. Ha azokat a bizonyos közös pilléreket építenék be jogilag megfogalmazva, azzal nem lenne gond, mert a közös pilléreket még egy nem hívő józan ítélőképességű ember is támogatja anélkül, hogy eszébe jutna, hogy ezekben a vallásosokkal együtt ugyanúgy gondolkodik. Csak sajnos a politikusokban nem lehet bízni, és ezzel meg sajnos még több ellentétet váltanak ki az emberek között elterelve a figyelmet a valós problémákról ezáltal, és míg mi egymással vitázunk elvekről, ők nyugodtan lophatnak.

ÉBRESZTŐ, EMBEREK!

2010. nov. 30. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:

Sajnos iszonyatosan nagy politikai vákuum van.

Senki sem hiteles !


Ha most azt mondaná egy tényleg hiteles politikus, hogy bajban vagyunk és kalapozzuk össze a pénzt higgyétek el erőn felül segítené szinte mindenki.


De nincs ilyen! Ma senkire sem lehet rábízni az ország ország sorsát, mert mindegyik tetű azonnal visszélne a lehetőséggel.

2010. nov. 30. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!