Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Nem sérti-e a vallásszabadságo...

Nem sérti-e a vallásszabadságot, ha az új Alkotmányba keresztény elemeket építenek?

Figyelt kérdés

Ma olvastam, hogy Schmitt Pál legújabb javaslatai között szerepel, hogy az új Alkotmányban legyenek utalások a kereszténységre, ötlet volt a Tízparancsolat feltüntetése is. Persze, Orbán Viktor hű csatlósa, nem is várhattunk mást.


A jelenlegi Alkotmány szerint:

" A Magyar Köztársaságban az egyház az államtól elválasztva működik."


Egyébként nem vagyok keresztény-ellenes, tehát nem kell félreérteni, de utálom, ha valami igazságtalan. Márpedig egy vallás kiemelése és a többi fölé helyezése országos szinten, kormány által elismerten beleütközik a demokráciába. Egyszerűen nem jogos, hogy egy keresztény hitét többre tartják, mint például egy sámánistáét -hogy magyaros vallást említsek -, és ennek nyíltan hangot is adnak. Az ateistákról nem is beszélve.

Mivel a Kormányt az egész népnek el kell ismernie, olyan ez, mintha a kereszténységet ismernénk el. Nekem ez elvileg nincs így rendben.

Most visszamegyünk a felvilágosodás előtti időkre, és ismét magától értetődően összekötjük az államot az egyházzal Akkor mi lesz a következő lépés? Egyházi adó mindenkire kiszabva? Bibliára való esküvés?


És kérlek, ne mondjátok, hogy miért problémázok ezen, mert engem igenis zavar, ha valami igazságtalan. Ezt pedig annak tartom. Köszönöm ilyen téren való megértéseteket.


Mi a véleményetek?


2010. nov. 26. 09:16
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
Az ünnepnapok megszentelése ugyancsak lefordítható konyhanyelvre, nem dínomdánomról szól ugyanis ez a parancs, hanem a teremtésre utal, hogy Isten a 7. napon megpihent, vagyis ünnepnapon nem lenne MUNKA! Vagy pedig ha valami miatt mégis, még szigorúbban kellene figyelni a munkáltatókat, hogy kiadják máskor, és ha nem adják ki, akkor büntetni. Ez pedig a dolgozó érdeke lenne ugyebár, hogy ne legyen agyonhajszolva szerencsétlen.
2010. nov. 26. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
38%

Hát igen!

Ez tényleg egy érdekes felvetés!


Én agnosztikus vagyok. Olyan aki nem tagadja, de nem is vallja egy felsőbb szellem létét, mert nincs rá semmilyen bizonyíték.


A modernkori vallásban már eleve csak a hit és a szeretet számít, lényegtelen a valóság és emiatt deklaráltan nem is keveredik a világi politikával.

Így alkotmányba belekotyvasztani a keresztény hitet, hát elég nagy visszalépés a közpkor felé.


Ráadásul mint sokan kifejteték melyik hit a jó hit.


Minden hivatalos európai hit zsidó alapú: a zsidó, a keresztény és ágazatai, a muzulmán stb...


A sajnálatos az, hogy a saját ősmagyar vallásunkról semmit sem tanítanak és nem azért mert hinni kell benne, hanem azért mert számunkra ez az az érték ami ráadásul tényleg valóban magyar.


Vagy talán hallottatok magyar névvel bíró embert a gecsemáné kertben tevehátról datolyát szedegetni?


Miért pont ez a vallás?

Miért kell a világi dolgokba belekeverni az Istent?


Miért kell ez a túlbzgóság pont azoktól, akik csak politikai kényszerűségből járnak templomba?

2010. nov. 29. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
53%
Ha bármilyen jogot, hatalmat Istentől eredeztetnek, az sérti a vallásszabadságot. Ebben az értelemben az USA-ban sincs teljes vallásszabadság. Most mis is visszalépünk eggyel. Köszönjük orbán!
2010. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Az izraeli vagyok


Nekem termeszetesen semmi kozom hhoz, hogy mit vesznek be a magyarok a sajat alkotmanyukba. Nalunk azonban sajna a mai napig nincs hivatalos alkotmany, mert a vallasosok (zsidok, keresztenyek, muzulmanok)es a nem vallasosok nem birnak kozos nevezore jutni. Ebbol tobb - az en szememben - nevetseges vagy egyenesen hibas gyakorlat kovetkezik.

Ha en magyar lennek, epp az izraeli tapasztalatok alapjan, szigoruan elkulonitenem a vallast az allamtol.


Azt hiszem azonban - nem vagyok benne biztos -, hogy az USA-ban bizonyos osszefonodas van, es eleg jol mukodik.

2010. nov. 29. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%

Hát igen kedves Izraeli !


Ez az amikor a vallást érdemes bevonni a politikába, főleg az erőszakpolitikába, mert akkor az alkotmányban szereplő Isten nevében tulajodonképpen alkotmányos feladatokat, missziókat teljesítek.


Pl: Korea, Vietnám, Közép-amerika Közel-kelet, Közép Afrika, Kuwait, Irak, Afganisztán, .......

És majd Irán és majd Korea.....


És jajj annak, aki az én Isteni alkotmányos jogomat sérti.


Van egy vén idióta kommentátor a CNN híradásában. Ez az ember egyszerűen elképesztő módon varázsolja bele az Isteni gondoskodást a napi politikába. Elképesztő és uszító véleményeket mond azokról akik más vallásúak.


Én mint agnosztikus, paradox módon remélem, hogy az általa preferált Isten ezért meg fogja bűntetni.

2010. nov. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
44%

ha már jövünk a demokráciával,vajon többre kéne becsülnünk a demokráciát mint az ország lenagyobb vallását?

ti akiknek ez a tervezet nem tetszik jelenleg is lázadoztok hogy miért húsvét meg karácsony a munkaszüneti nap?

ez egyébként egy hosszútávú önvédelmi lépés arra az esetre ha minket is elárasztanának a muszlim bevándorlók és követelnék a saria ítélkezést meg a minden utcasarokra mecsetet minarettel

nézz körül az arab világban,sőt a demokratikus és Euba igyekvő Törökországban.Álláshirdetésnél,pályázatoknál,támogatásoknál erősen számít az hogy milyen vallású vagy és ebből nem is csinálnak ott titkot

2010. nov. 29. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
én már semmin se csodálkoznék, de azért szóval a jelenlegi helyzetben eleve alkotmányt készíteni, nagyon meredek húzás ....
2010. nov. 29. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:

Természetesen "ott van a kutya elásva", hogy miképpen "emelik be Istent az új alkotmányba. Vajon csk utalnak rá, megemlítik, vagy komolyabb szerepet kap? Ez még nem tudható.

Önmagában az utalással nem lehet gond, hiszen a mai helyzettől függetlenül, a kereszténységnek történelmi hagyományai vannak a magyar államrendszerben. Ez egy tény. Ha ezt említik, erre, vagy erről emlékeznek meg, akkor az SZERINTEM nem lehet probléma.

2010. nov. 29. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:

Még mi előtt kitörne a pánik, le kell szögezni hogy a kereszténységről az Alkotmány említés szinten fog foglalkozni, tehát senkinek semmilyen hátránya nem fog ebből következni. Persze azon kívül hogy ahányszor az alkotmány szövegét olvassák, a kereszténység említésével fognak találkozni, ateistáknak fájó lehet.


Egyébként Magyarországon a kereszténység már az államalapítástól kezdve fontos szerepet játszik, és a kultúrának szerves részét képezi. Elég a címert, vagy a települések központi helyén álló templomokat említeni. Szóval ha sokaknak nem is tetszik, a józan gondolkozású ember ezeket nem hagyhatja figyelmen kívül.

2010. nov. 29. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

Az angol alkotmány "preambuluma" is utal a kereszténységre egyik mondatában, a következő mondattal pedig az ateistáknak tesz gesztust.

Kár erről vitázni addig, amíg nincsen papíron.

2010. nov. 29. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!