Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Hogy ítélitek meg a Horthy-kor...

Hogy ítélitek meg a Horthy-korszakot? Inkább jó vagy inkább rossz?

Figyelt kérdés
Úgy olvastam eléggé megosztja a történészeket ez a korszak.
2010. nov. 9. 19:34
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
80%
József Attila a magyar irodalomtörténet egyik legnagyobb alakja, de egyszersmind őrült és kommunista is volt úgyhogy a rendszer megítélése számára igencsak szubjektív (mint ahogy mindenki másnak is persze). Azt nem kétlem, hogy sok ember élt rosszul akkor, de menjetek végig ma egy pesti belvárosi utcán mit láttok? Nem hinném, hogy arányaiban többet éltek volna olyan alacsony színvonalon, mint ma... És ez mindent elmond a mi 20 éves "demokráciánkról"...
2010. nov. 10. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
42%

Attól hogy valaki kommunista, még nem őrűlt.

Én is az lettem az utóbbi 20 évben, de nem érzem őrültnek magamat, sőt..

2010. nov. 10. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
74%
19.37: Sajnos nagy igazságot mondtál ki. Akkor is a 3 millió koldus országa voltunk, meg ma is. És igen, ha ma lenne egy József Attila, bizony ma is bőven lenne témája. De ma már József Attilák sincsenek.
2010. nov. 10. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
87%

ma 20:06


Na várjál én nem azt mondtam, hogy József Attila azért volt őrült mert kommunista volt, hanem azt mondtam, hogy őrült volt ÉS kommunista. Az hogy őrült volt az meg tény, évekig a pszichiátrián kezelték, végül a vonat elé vetette magát. Nálam ez beletartozik az őrült kategóriába. A munkásságát és tehetségét ettől függetlenül nem kérdőjelezem meg, csak annyit mondok, hogy a Horthy-rendszert talán nem ő tudta legszubjektívebben megítélni...

2010. nov. 10. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
bocs legobjektívebben :)
2010. nov. 10. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
100%

"s kitántorgott Amerikába

másfél millió emberünk. "


Ez József Attila mentális állapotától függetlenül is igaz.

Minden értelmes ember tudja.


Egyébként meg a többi is igaz, de most nincs kedvem erről votatkozni. Sok regény és vers jelent meg arról a korrol més szerzőktöl is.

Csak el kéne olvasni őket

2010. nov. 10. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
A Horthy-korszak megosztja a történészeket és az embereket, persze. Én el tudnám érni, hogy ne ossza meg őket. Állítsuk vissza, de úgy, hogy aki vissza akarja hozni, az legyen a csóró munkás, paraszt, aki pedig nem akarja visszahozni, az tartozzon a gazdagok közé. Máris felfogná mindenki, milyen sz*r egy időszak volt.
2015. dec. 23. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!