Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Fidesz fanok! Milyen érzés...

Fidesz fanok! Milyen érzés az, hogy korrupcióban Magyarország harmadik világbéli országokkal van egy szintén?

Figyelt kérdés

[link]


Van pár jobb de ilyen alja országokkal vagyunk egy szinten.



jan. 3. 19:03
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
59%
#10 Nem. 1%-os növekedés volt a termelékenységben a 15 év alatt Magyarországon és nem 1-2 év alatt lettünk a legszegényebb és legkorruptabb ország se. Ez azt jelenti hogy ilyen tempóban 2500-ra se érjük utol az EU átlagot. Rövidebben hogy értsd, a növekedés vagy felzárkózás esélye el lett lopva, 2025-ben meg már késő Nagy Mártonban hinni.
jan. 3. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
18%

#11 erre az 1 százalékra tudnál mutatni statisztikát?

(illetve szerinted lehetett rá hatással az, hogy rengeteg új munkahely jött létre? Tudom ha nem a Fidesz lett volna hatalmon akkor csupa magas hozzáadott értékű munkahely jött volna létre, csak épp oda a borsodi cigány nem biztos, hogy el tudott volna menni dolgozni)


"és nem 1-2 év alatt lettünk a legszegényebb és legkorruptabb ország se"

"Rövidebben hogy értsd, a növekedés vagy felzárkózás esélye el lett lopva"

ez jó amit írsz, csak épp konkrétan nem igaz.


2010-2023 között a magyar GPD/fő 44,9%-ot nőtt(ez a 8. legjobb eredmény az EU-ban, a 7. a 13 "új" csatlakozó között), közben az EU átlag 16,6%, eurózona 12,9%.


2010-ben az EU átlag 38,2%-án voltunk, 2023-ban az EU átlag 47,5%-án voltunk.


[link]


2010-ben a régi EU tagálamok éves nettó átlagfizetésének a 42,3%-át kereste egy magyar, 2023-ban meg 61,4%-át.


[link]


Ha pedig azt nézzük, hogy hol közeledett vásárlóerőparitáson a leginkább a régi tagállamok átlagához a fizetések akkor a 13. új csatlakozó közül a 6.-ak vagyunk.



2010 óta a foglalkoztatottak száma nálunk nőtt a 2. legjobban az EU-ban. (ha a 80,7-ből leveszel 4%-ot, mert azt mondod hogy trükközött a kormány és ennyi a közmunkás, külföldi telephelyen dolgozó, gyeses) akkor is a 3. helyen vagyunk még mindig.


[link]


Tehát én értem, hogy szerinted az EU-ban nálunk a legrosszabb az élet (ez se igaz) de komoly felzárkózás történt 2010 óta.



Ha ez nem elég gazdasági fellendülés neked, hogy messze EU átlag fölött teljesít a gazdaságunk és hasonló fejlettségű országokkal tartjuk a lépést akkor mivel lennél elégedett? Egyáltalán szerinted mi a realitás amit egy tisztességes kormány el tudna érni? (mert az MSZP-SZDSZ kormány 2002-2010 között a felét nem tudta felmutatni GDP növekedésben az új csatlakozók átlagának)

jan. 3. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
81%

"Most ha megnézed 2010 óta GDP növekedésben a 2004 után csatlakozott országok átlagát hozzuk. Közben foglalkoztatottságban 2-3. legtöbbet javultunk."


Ha emellé tesszük a korlátlan hatalmat biztosító kétharmadát a fidesznek, miközben mindenhol máshol váltógazdaság van, szerintem pont hogy az a furcsa, hogy miért csak az átlagot tudtuk hozni? Az elmúlt 2 és fél évben, azaz a háború óta nincsenek érdemi externális hatások azonkívül, hogy kevesebb EU-s támogatást kapunk. És mégis recesszióban vagyunk. Ez szerintem tökéletesen igazolja, hogy a gazdasági növekedésünk fűtőeleme az EU volt és kitudja mennyivel több növekedést érhettünk volna el, ha nem nyúlják le az EU-s forrásokat ezermilliárdos nagyságrendben.

jan. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
60%
#13 Már alapból azzal is többre mennénk ha az ország leggazdagabb embere olyan lenne akinek van valamilyen formális végzettsége az üzletre. Az EU-ban nincs még egy ilyen gazdaságilag trehány kormány mint a fidesz ennyi juttatás mellett.
jan. 3. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
18%

Nincsenek érdemi külső hatások? Te háttal ülsz a valóságnak?

A német gazdaság döglődése az nincs hatással ránk? Az autóeladások globális visszaesése sincs hatással ránk? A tavalyi csapnivaló időjárás sincs hatással a mezőgazdaságra? A földgázra is csak 500-600 milliárddal költünk többet, mint 2019 előtt annak sincs hatása? Az államadósság finanszírozásának a költségei se nőttek meg a háború óta, az sincs hatással ránk?


Illetve a másik, EU-s pénzeket az alapján osztják szét, hogy mennyire van lemaradva valaki az EU átlagtól. Nem csak mi kaptunk ilyen pénzeket, ahogy nálunk benne volt a fejlődésben úgy benne volt a többi 2004 után csatlakozott országéban is.


"kitudja mennyivel több növekedést érhettünk volna el, ha nem nyúlják le az EU-s forrásokat"

Szerinted Magyarország egy tisztességes kormány mellett hány százalékát kéne tudja az EU átlagos növekedésének?

jan. 3. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
74%

"A német gazdaság döglődése az nincs hatással ránk? "

Hatással van, de nagyon gyenge kifogás, miközben Németország pont hogy növelni tudta a GDP-jét és hogy a magyar recesszió fele az építőipar és a fogyasztás visszaeséséből származik, amihez viszont semmi köze az autóiparhoz. Arról nem is beszélve, hogy Szlovákia pont ugyanúgy függ a német autógyártástól, sőt, 2-3%ponttal még jobban is.


"A tavalyi csapnivaló időjárás sincs hatással a mezőgazdaságra?"

Az időjárásban osztozunk a régióval, megintcsak nem egy specifikus magyar kifogás.


"A földgázra is csak 500-600 milliárddal költünk többet, mint 2019 előtt annak sincs hatása? "

Lol, miért 6 évre nyúlsz vissza? :D És miből gondolod, hogy a többi országnak most nem ugyanúgy többe, ha nem még többe kerül a gázbeszerzés és MÉGIS mi vagyunk recesszióban újra?


"Az államadósság finanszírozásának a költségei se nőttek meg a háború óta, az sincs hatással ránk?"

Ez meg nem externális hatás. Ez egyrészt, másrészt pedig azért nagy az államadósságunk, mert a válság idején nálunk 13%-os volt a jegybanki alapkamatunk, míg a második legnagyobb kamatláb a cseheknél volt ~7%-kal. Azért volt nálunk baromi magas, mert baromi magas volt a kockázatunk és gazdasági bizonytalanságunk is, annak ellenére, hogy pont ugyanazon estünk át, mint az összes többi régiós ország. Merthogy erre kéne válaszolnod, hogy a többi régiós ország hogy-hogy nincs olyan recesszióban, mint mi vagyunk. Egyedül az EU-s támogatásokat tudnám mondani.


"Szerinted Magyarország egy tisztességes kormány mellett hány százalékát kéne tudja az EU átlagos növekedésének?"

Nem igazán foglalkoztat az EU-s átlag, mert Németország, a Benelux államok és a Skandináv államok már olyan magas fejlettségi szinten vannak, hogy nem tudnak érdemben növekedni, nincs hova. Lehúzzák a növekedési ráta átlagát, ahogy az is, hogy nettó befizetői az EU-nak, ergo még pluszban fel is áldoznak a mi javunkra. Éppen ezért nézem inkább a régiós átlagot, amiben viszont nem érzem úgy, hogy olyan stabilan élvonalban lennénk, pedig szerintem indokolt lenne.

jan. 3. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
25%

"Hatással van, de nagyon gyenge kifogás, miközben Németország pont hogy növelni tudta a GDP-jét "

Covid óta nincs érdemi növekedés náluk, talán az idei jó eredménnyel el fogják érni 5 év alatt a 2%-os növekedést.


"Az időjárásban osztozunk a régióval"

a mezőgazdaság GDP-n belüli súlyával is osztozunk? Illetve melyik környező országot kell a kiváló gazdasági eredményeiért irigyelnünk? A szlovákokat a 0,3%-os növekedésükkel, a románokat, lengyeleket, osztrákokat a -0,1%-kukkal? (3. negyedév)


"Lol, miért 6 évre nyúlsz vissza?"

mennyire nyúljak, utoljára valamikor 2019-ben volt reális ára a gáznak, ami most van annak a fel abból származik, hogy háború van. És a +500-600 milliárd plusz kiadást azt 2024-re írtam, 2022-ben és 2023-ban is ez ennél sokkal több volt.


"Ez meg nem externális hatás. " az hogy háború van és bizonytalanság aminek hála csak magasabb kamatok mellett finanszíroznak minket és mindenki mást is az nem külső hatás?

"a cseheknél volt ~7%-kal" mennyi volt a cseheknél a háború előtt? Még ha el is fogadjuk az érvelésed, hogy egy részét a többlet kiadásunknak mi okoztuk akkor is a másik jelentős részét meg a környezet.


"pont ugyanazon estünk át, mint az összes többi régiós ország" Tényleg minden régiós ország pont ugyanolyan távol van a tengerparttól ahol a hajók ki tudnak kötni? Minden régiós ország pont ugyanolyan távol van a nyugati országoktól akik már 22-ben is kevésbé voltak kiszolgáltatva az orosz energiahordozóknak?


"Éppen ezért nézem inkább a régiós átlagot, amiben viszont nem érzem úgy, hogy olyan stabilan élvonalban lennénk, pedig szerintem indokolt lenne."

Ha a régiós átlag x% akkor nekünk mennyit kéne tudni? Mi indokolja meglátásod szerint, hogy mi stablian az élvonalban legyünk? Mikor voltunk ott utoljára a te megítélésed szerint?

jan. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:

[link]

2019-ig az amcsi ár 2,2-szeresét fizettük.

2023 nyara óta 4,8-szorosát.


Szóval ha maradt volna a 2,2-es szorzó az amcsi és az európai ár között ( ez fent állt egy 5 éves periódus során) akkor most ugyanannyi lenne a gáz ára, mint 2019 februárjában volt.

jan. 3. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
59%

"Ha a régiós átlag x% akkor nekünk mennyit kéne tudni? Mi indokolja meglátásod szerint, hogy mi stablian az élvonalban legyünk? Mikor voltunk ott utoljára a te megítélésed szerint?"


A következők indokolnák:

1. Magyarország kapta az egyik legtöbb EU támogatást az előző költségvetési ciklusban. Szinte ugyanannyit mint Románia, holott fele akkora a lakosságunk és területünk, de közel 3,5-4-szer annyit, mint Szlovákia, akiknél csak 2-szer vagyunk nagyobbak.

2. Semelyik másik ország nem rendelkezett a fideszéhez hasonló politikai támogatással, azaz fegyelmezett alkotmányozó többséggel. Mindenhol máshol váltották egymást a kormányok és/vagy koalícióban kellett dolgozniuk (egy fokkal valódibb koalícióban, mint amit az önmagában nem is mérhető, nem is létező KDNP képvisel). Sőt, ha ehhez hozzáteszem azt, hogy már kb. 10 éve bevándorlási válsághelyzet, 4 éve pedig veszélyhezet okozta rendeleti kormányzás van, még súlyosabb a kontraszt.

3. Igazából nem látom, hogy miért ne lehetnénk élmezőnyben? Teljesen normális földrajzi adottságaink vannak, tranzitországot képzünk a déli és keleti országokkal, a lakosság általános edukációs szintje nem marad el a versenytársakétól stb. stb.


"az hogy háború van és bizonytalanság aminek hála csak magasabb kamatok mellett finanszíroznak minket és mindenki mást is az nem külső hatás?"

Most általánosabban fogalmazva 2 helyen tévedsz: A háború utáni időszakről beszéltem, sőt, szó szerint idézem a #13-as hozzászólásomból: " a háború óta nincsenek érdemi externális hatások" Szóval ne gyere velem a háborúval, az elmúlt 2,5 év másról sem szól, csakhogy ugyanazokat a háborús gazdasági utóhatásokat kik kezelik jobban. És Magyarország pocsékul kezeli. És ki kell, hogy javítsalak, mert az, hogy nálunk 13%-os volt az alapkamat, míg a második legmagasabb érték 7% volt, az egy elképesztően nagy differencia. Ezt a differenciát rohadtul meg kéne, hogy magyarázd, főleg annak függvényében, hogy a gyenge kifogásod, hogy kinek van tengerpartja Csehországra és Szlovákiára pont nem állja meg a helyét. De még Lengyelország és Németország esetében se nagyon, mert nem a tengerpart, hanem az LNG kikőtök mennyisége és kapacitása a mérvadó. Arról nem is beszélve, hogy az sem egy olcsó mulatság, hogy a megtérülése már most kifejtse a hatását.


Semmi olyat nem tudtál mondani, ami specifikusan Magyarországot felmentené a pocsék teljesítménye alól a többi régiós országgal szemben.

jan. 4. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
40%

"Szinte ugyanannyit mint Románia, holott fele akkora a lakosságunk és területünk, de közel 3,5-4-szer annyit, mint Szlovákia, akiknél csak 2-szer vagyunk nagyobbak."

Magyarország 32 milliárd, Románia 41,5 milliárd, Szlovákia 20,5 milliárd.

[link]

Ilyen apróságokról, mint hogy a különbségek egy jelentős részét a terület alapú támogatás adja, ami nem a kormányhoz folyik be hanem a termelőkhöz már ne is beszéljünk.


"Semelyik másik ország nem rendelkezett a fideszéhez hasonló politikai támogatással"

És ez miért kéne gazdasági fellendüléshez vezessen, hogy van egy kormányzó párt ami bármit át tud nyomni ami neki eszébe jut? Egy többpárti koalícióban rosszabb minőségű emberek lesznek a vezetésben? pl. 1994-1998 között is kétharmada volt az MSZP-SZDSZ kormánynak, mégis ha jól rémlik nem igazán fejlődtünk régiós átlag felett. Utána meg 98-2002 között a Fidesz egy 3 párti koalícióban kétharmad nélkül produkálta a legjobb V4 átlaghoz viszonyított GDP növekedést.


"miért ne lehetnénk élmezőnyben?" miért legyünk ott, mert amiket felsoroltál abból az következik, hogy teljesen átlagosak vagyunk. A teljesen átlagos miért kéne átlag felett teljesítsen?


"A háború utáni időszakről beszéltem" Ma eltöröm a kezed és utána azt mondom, hogy jövő héten neked már ugyanúgy kell teljesíteni, mint előtte, mert "nincsenek érdemi externális hatások". Mert te ezt várod el.


" És ki kell, hogy javítsalak, mert az, hogy nálunk 13%-os volt az alapkamat, míg a második legmagasabb érték 7% volt, az egy elképesztően nagy differencia. "

Ez egy elképesztően nagy differencia(mondjuk hány hónapig állt fent? (1 hónapig volt 13%)), de ha mi is 7%-ot tudunk akkor mennyivel lett volna olcsóbb az államadósság finanszírozása, mint mondjuk 2020 előtt volt?

Én elismerem azt, hogy lehetett volna ez kisebb teher is a magyar gazdaság számára ha mondjuk erősebb a forint vagy 2022-ben kevesebb pénzt oszt szét a kormány választások előtt. De még így is több száz milliárdos(közelebb az ezerhez) az a 6-7%-os felár amit akkor fizettünk volna ha cseh szinten van az alapkamatunk, ahhoz képest ami a háború előtt volt. És ha szerinted az unió által adott + 1000 milliárd adja a fejlődésünk 99%-át, akkor miért olyan nehéz elismerni azt, hogy ha ugyanennyi vagy még több pénzt kell az ablakon kidobjunk, mert háború van a szomszédban akkor az negatív hatással lesz a gazdaságunkra?

Vagy ha már Szlovákia és Csehország a kedvenced, akkor ugye tudod, hogy ők 2010-ben nem 80%-os GDP arányos államadósságról indultak, hanem 41 illetve 37%-ról. (mi nagyságrendileg az adósságunk finanszírozására annyit költünk, mint amennyi EU-s pénzt kaptunk)


"hogy a gyenge kifogásod, hogy kinek van tengerpartja Csehországra és Szlovákiára pont nem állja meg a helyét." tök jó lenne ha azzal vitatkoznál amit írtam, és nem találsz ki mást. Hozzájuk pl. a német LNG hamarabb eljut mint hozzánk, mert nem ők vannak a csővezetékek végén.


"És Magyarország pocsékul kezeli." Miben méred ezt a pocsékul kezelést?

Hogy kezeli 2022 óta az átlag régiós versenytárs? Nem fél havi, meg negyed éves adatokra vagyok kíváncsi, hanem mondjuk, hogy mennyivel ér többet egy átlagfizetés, mint 2022 előtt. Hány százalékot nőtt náluk a GDP, hogyan változott az adósságuk. Milyen kilátásaik vannak jövőre nézve?

jan. 4. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!