Miért Fideszes egy Fideszes de úgy őszintén?
Egyértelműen kimutatható az iskolázottság alacsony szintjének korrelációja a Fideszre szavazás hajlandóságával.
Tanulatlanság, butaság, és az ebből származó hiszékenység, fogékonyság a médiából ömlő propagandára.
"Csupán mantrázzák amit a tévében láttak. "
hát ez elég ironikus azok után, hogy Kicsi szerint asszad budapesten szállt le, a reuters szerint meghalt, hogy aztán kiderüljön, hogy moszkvában van
Viccet félretéve korcsoportonként és személyiségtípusonként eltérő magyarázatok vannak.
Még vannak öregek, akik egy életre megfogadták maguknak, hogy a komcsikra nem fognak többet szavazni és ez az MSZMP mindenféle utódpártját jelentette és azokat, akik velük szövetkeztek.
A középkorúaknak valós félelem volt, hogy 2008 esetleg visszatér az ellenzék képében. Erre a benyomásukra az is rájátszott, hogy 2010-től újra gazdasági konjunktúra érkezett.
Aztán ott vannak a fiatalabbak. Esetükben egyébként fene tudja, úgy érzem náluk csak az játszik szerepet, hogy átveszik a szüleik nézeteit, vagy egyszerűen rezonál a fidesszel az egyedi helyzetük és/vagy személyiségük.
Mert milyen személyiségek és helyzetek szólhatnak még a fidesz mellett?
Néhányakhoz egyszerűen nem jut el az alternatíva, zsákfaluban élnek, vagy nem tájékozódnak stb. Az ilyen embereket elragad a propaganda, amit a fidesz ezerre járatott. Valószínűleg ha már lenne kormányon és ők járatnák ezerre a saját propagandájukat, szintén lenne egy ilyesfajta bázisuk.
Vannak a személyiségek, akik egyszerűen az erő felé húznak. Vagy azért, mert ott éreznek kompetenciát, ahol erőt is érzékelnek, vagy mert kompenzálnak és úgy érzik, hogyha a nyerő csapatnak szurkolnak, azzal ők is nyertesek lesznek.
Tagadhatatlanul van egy olyan réteg is, akiknek kiépült keresztényi és jobboldali értékrendjük van és hiába van egy csomó hibája a fidesznek, mások ezeket az értékeket nem vették a vállukra, így hát leszavaznak a fideszre.
Ezeket a korcsoport, személyiség és egyéni körülmények szerinti indokok értelemszerűen kombinációban is állhatnak egymással. Amit viszont fontos megjegyezni az az, hogy több indok nem feltétlenül fidesz-specifikus. Ezeknek a feltételeknek mások is megtudnának felelni, csak éppen úgy alakult a politikai helyzet, hogy kiestek a nyeregből, vagy egyszerűen adottság kérdése az egész.
Amit inkább kiemelnék, mint fidesz-specifikum az egy új elem: a passzív megfélemlítés. Kár lenne tagadni. Sok emberben, a kiszolgáltatott közmunkásokban, a KKV szektor NER-es függésében álló szeletében, a közfoglalkoztatottakban, hogyha nem a fideszre szavaznak, annak megtorlás lesz a vége. Lázár, de más fideszes politikusok is hangot adta annak, hogy ahol nem fideszes városvezetést választanak meg, azok ne számítsanak sok jóra. Budapesttel ennek most is példát statuálnak. Hányszor lehetetlenítettek el nővéreket, tanárokat, vagy más közalkalmazottakat, ha kifelé kacsingattak? Nem állítom, hogy sokmillióan vannak ilyen helyzetben, de amikor mandátumok sorsa csak néhány száz, vagy ezer vokson múlik, tényleg úgy gondolja bárki is, hogy ez nem egy tényező? Hogy az emberek nem gondolkoznak el azon, hogy talán olyat kéne választaniuk, aki legalább közelebb ül a tűzhöz, mintsem kockáztatnának egy függetlenebb jelölttel? Az, hogy a politikai megtorlás a legalsóbb szintegig észlelhető legyen az egy fideszes hozomány kis hazánkban.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!