Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kína itt gyártja az akksikat,...

Kína itt gyártja az akksikat, hogy közvetlenül az eu országokba vihesse, akkor a keleti nyitás valójában nyugati nyitás?

Figyelt kérdés

nov. 19. 06:29
 1/6 anonim ***** válasza:

A keleti nyitás nem jelentett soha nyugati zárást. Azt jelentette, hogy a keleti befektetőket és ipart IS várja az ország. A kereskedelmi partnereink között ettől még a többi európai ország lesz az élen.

Az EU hozott egy döntést, leállítják a belsőégésű motorú járművek gyártását és az elektromos autógyártást kényszerítik ki a cégektől. Ha lenne nyugati cég ami akkumulátor gyártásban élen jár és azok akarnának itt üzemet nyitni akkor nem lett volna szükség keleti cégekre. Csak nincsen.

nov. 19. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
63%
A keleti nyitás ebben a kontextusban az EU kiárusítását jelenti.
nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem. Ez inkább mindenfele nyitás, magyarabbul szólván Magyarország átjáróház.


Ha úgy nézed Magyarország mindenfelé nyit szoros gazdasági politikai kapcsolatokat nyugat felé nyitás EU gazdasági politikai USA Trumppal való jó politikai kapcsolatok, északi nyitás V4 államok szövetsége dél felé nyitás Törökországgal való hadipari együtműködés keleti nyitás Oroszország és Kínával való szoros gazdasági kapcsolatok.

nov. 19. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

#2 Értem. Szóval amikor pár éve Ursuláék arra szólították fel az EU tagállamait hogy egyre több és jobb kapcsolatot építsenek ki Kínával, vegyék ki a maguk részét a kínaiakkal való üzletelésből, fejlesszék a kapcsolataikat, az nem számít, ha Magyarország IS megteszi és nálunk IS üzemet nyit egy keleti akkumulátor gyártó, itt IS lesznek kínai cégek, más keleti cégek is, akkor az meg az EU kiárusítása.

Aha.

nov. 19. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
62%
#4, az, hogy bánt téged a szóhasználat, attól az még helyes. Ha Magyarország nem lenne EU tag, VAGY komolyan venné a saját szabályainak betartatását (gondolod ezalatt mindarra a környezeti előírásra és ellenőrzésre, ami például Göd esetében is sorra elmaradt), akkor Kínát nem érdekelnénk. Arról a nevetséges szerződési feltételekről nem is beszélve, hogy belemegyünk abba, hogy kínai hitelből, kínai munkaerővel, kínai erőforrásokkal, kínaiak foglalkoztatásáért ruházzunk be főképp kínai érdekeltségekbe, abban reménykedve, hogy majd évtized távlatában, mikor a kínai üzem már felhasználta az adókedvezményeiket (nevezetesen leginkább a fejlesztési adókedvezményt, amivel az adóalapod 80%-ig mentesülhetsz az adófizetés alól, azaz a 9%-nyi TAO-ból marad 9%*20%=1,8%-nyi adó, ami továbbcsökkenthető még más kedvezményekkel is), akkor esetleg csurran cseppen is valami a gazdaságunkba. Esetleg magyarázzam még valakinek, hogy mi a különbség egy kölcsönösen előnyös, hagyományos üzletkötés és a kiárusítás között?
nov. 19. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

5!

De legalább a jó termőföldjeinket, és vizeinket (már amit nem használnak el) tele mérgezik.

És amit itt gyártottunk, ha tönkre ment, újra kell majd hasznosítanink. Újabb mérgeket engedünk majd szabadon. Kínai munkások után 50-60! millió támogatást adunk.

Kinek éri ez meg?

Valakinek nagyon elgurult a gyógyszere...

nov. 19. 18:48

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!