Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A gyermektelenség miért...

A gyermektelenség miért osztja meg végletekig az embereket?

Figyelt kérdés

Régen azt hittem csak az egyszerűbb, kevésbé tanult emberek ítélkeznek ebben a témában, de rá kellett jönnöm, hogy nem. Ismerős családi barátunk egy sikeres ügyvéd és ő is azt mondta, hogy büszke a lányára meg minden, de azért elvárja, hogy "jöjjenek már az unokák, mert számít rájuk".

Vagy egyszer egy csapatépítőn is egyik vezető azt fejtegette, hogy csak azoknak kéne nyugdíjat fizetni, akik vállaltak gyereket és a gyerekeik adójából kéne átcsoportosítani. Aki meg nem vállalt, az gondoskodjon magáról előtte. És ezt egy diplomás, jól kereső ember mondta, nem egy nyolc osztályos paraszt. Azok köréből hallottam gyakran, hogy "hát az milyen nő, aki nem tud gyereket szülni" vagy "csak a szegény lúzer férfiaknak nincs gyerekük, mert nem tudják előteremteni rá a pénzt". Másrészről meg tényleg vannak olyanok, akik nagyon kihangsúlyozzák, hogy "de nekik sose kell gyerek." Szóval ez elég összetett kérdés és sokan mennek szélsőséges irányba.



ma 17:03
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem tudom, engem nem oszt meg.
ma 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%

Ha kőkemény közgazdasági szempontból nézzük, akkor tényleg igaza van ezeknek az embereknek.

Ugyanis,nincs teljesen rendjén,hogy vannak, akik kitermelik a jövő generációját, jövő adófizetőit és vannak, akik nem hajlandók erre, de ugyanúgy tartják a markukat a nyugdíjnál.


Megoldás valóban az lehetne,hogy gondoskodjanak önmagukról nyugdíj után vagy fizessenek dupla nyugdíjjárulékot.

ma 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Azért megosztó, mert ebben a témában nem lehet kompromisszumos megoldást találni, elvégre gyerek az vagy van, vagy nincs, félig-meddig nem lehet.
ma 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mert nem gondolkodnak, vagy mert félnek, hogy mi lesz a nyugdíjrendszerrel.
ma 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:

2es

És az rendjén van, hogy míg én szülök 3 gyereket és otthon vagyok 10 évig addig a köcsög gyermektelenek dolgoznak helyettem?

ma 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Azért osztja meg a kérdés az embereket, mert vannak, akik mernek máshogy gondolkodni. Tudják, hogy nem csak így élhetik le az életüket, hogy férj-házasság-gyerek. És ez bizony lehet ijesztő, ha nem a többséget követed. Ja és ha már ő beszopódott és benne maradt egy szar kapcsolatban, csak mert odapottyantott 3 kölyköt a csok miatt, akkor mi az hogy neked van egy szabad élete, ha már neki nem lehet. Legyen neked is szar.
ma 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!