Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Elképzelhető Tisza kétharmados...

Elképzelhető Tisza kétharmados győzelem a választásokon?

Figyelt kérdés
ma 09:44
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
17. Tisztában vagyok vele, hogy senkit nem lehet és nem is kell kötelezni a szavazásra, még ha azt tennénk akkor sem lenne 100%-os a részvétel. De azért szerintem az sem normális, hogy ilyen alacsony a részvétel. Papíron lehetséges, hogy teljesül a demokrácia, de lélekszámra levetítve az a 2/3 nem feltétlen tükrözi a többség akaratát.
ma 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
73%

"Van az a dal, hogy "Álmodj királylány", ez jutott hirtelen eszembe..."

Szellemes akartál lenni, de ezúttal sem sikerült.

Azt a dalt Molnár Csilla emlékére írták.

Szerintem most inkább hosszabb, vagy lassabb módon a Fidesz agonizálását látjuk.


Úgy sejtem, hogy most erősen meg lesz szorongatva, és több párt is kiesik a parlamentből, ahogy írtam ma 11:43-kor: '30-ra számítok győzelemre, ha most nem nyer, és nem csinálnak őrült dolgokat.


Korábban még nem említettem azt a tényt, hogy a Fidesz erős szavazóbázisának jelentős részét elveszíti, ahogy a DK és az MSZP is kihalásos alapon.


Akkor már több vidéki EVK-t is megnyernek.

ma 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
80%
21)" De azért szerintem az sem normális, hogy ilyen alacsony a részvétel" Az utóbbi két országgyűlési választáson 70%-os illetve feletti volt a részvétel, ez egyáltalán nem számít alacsonynak, ez a rendszerváltás óta a 2. illetve.3 legmagasabb részvétel. A volt keleti blok országai között ez mindenhol magas részvételnek számìt, de még nyugaton se lenne kirívóan alacsony.
ma 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
80%
10: Az nem a választási rendszer hibája, hogy ez emberek nagy része arra sem veszi a fáradtságot, hogy elmenjen szavazni. Nem azt kell nézni, hogy a lakosság hány százaléka, hanem, hogy a szavazáson résztvevők hány százaléka.
ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 anonim ***** válasza:
26%

#21 "De azért szerintem az sem normális, hogy ilyen alacsony a részvétel. Papíron lehetséges, hogy teljesül a demokrácia, de lélekszámra levetítve az a 2/3 nem feltétlen tükrözi a többség akaratát."

De bizony, pontosan azt tükrözi.

Ahogy a régi mondásban is van: "az is döntés ha úgy döntök, hogy nem döntök". Vagyis aki nem megy el szavazni az is dönt, egyszerűen ráhagyja a döntést másokra. Hogy miért? Mert vagy nem érdekli, vagy nem tartja fontosnak, hogy beleszóljon, vagy úgy gondolja, hogy mások ezt nála jobban el tudják dönteni. Valójában mindegy. Attól mert rávennéd a szavazásra éppen úgy nem döntene másképp, akár érvénytelenül is leadhatná a szavazólapját vagy üresen, netán csak véletlenszerűen behúzná az X-t valakire, miközben fogalma sincsen arról kire, mire szavazott vele. Az se tükrözné a választói akaratot jobban.

A választási rendszerünk pont azért ötvözi a két végletet, hogy mindkettő előnyei is megjelenhessenek és a hátrányaikat lehessen csökkenteni. Alapvetően az egyéni választási körzetek, mandátumok a fontosak, itt jön be kompenzációként a listás szavazás, hogy azok is képviselethez jussanak, akik egyéniben nem tudtak mandátumot szerezni. Ezt felejtitek el, hogy maga a listás szavazás a kompenzáció, az egyéni mandátumos rendszer hibáit csökkenteni van bevezetve mellé.

Tök mindegy mit akartak azok akik nem mentek el szavazni. Ők maguk nem tartották elég fontosnak a véleményüket, hiszen ha fontosnak tartják akkor felállnak és lemennek szavazni. Általában ez pár perc, a legrosszabb helyzetben, ha sorban kell állni, akkor max. 2-3 óra összesen 4 évente. Ha neki ennyit nem ért meg akkor más miért figyeljen arra, hogy mit is szeretett volna?

ma 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
52%

#22 Azért azt nem ártana az eszedbe idézni, hogy nem lesz mostanában választás. Legközelebb másfél év múlva lesz 2026 tavaszán választás. Addig még rengeteg dolog fog megváltozni és jól láthatóan nem a fidesz van bajban most sem.

Mindig kitaláljátok ezeket a meséket, elhiszitek, aztán sírtok, hogy nem valósult meg amit vártatok.

ma 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

"nem a fidesz van bajban most sem."


Ha nincsenek bajban, akkor mi szükség van milliárdokra az ellenzék és főleg MP lejáratására, hmm? Nem lenne egyszerűbb - és főleg olcsóbb! - egyszerűen kivárni, hogy MP magától megcsússzon valamin?

ma 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:
26. Vagy ő már túl profi és van mitől tartaniuk fityiszéknek? Ezért kell segítségül hívni az én adóforintjaimat, hogy abból is MP farkáról szóljon a közbeszéd, véletlenül se értelmes politkára menjen?
ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:
Még Oroszországban,ahol kb. gépkarabélyt fognak a fejedhez,ha nem mész szavazni,ott se 100%-os a részvétel
ma 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
53%

#26


Dehogynem, már nagyon rezeg a léc, a Fidesz megvette a jegyet a süllyedő hajóra. Nincs jövője. Elégedjen meg ennyi lopással, korrupcióval!

A jövőt a TISZA jelenti.

ma 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!