Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kádár Jánosról nektek mi a...

Peterber00 kérdése:

Kádár Jánosról nektek mi a véleményetek?

Figyelt kérdés
Elvileg én úgy tudom, hogy sok embert kivégeztetett, de azt nem tudom, hogy milyen mértékben mészárolták le az embereket 56 után meg persze az ÁVH. Tény, hogy azt is mondják, hogy Gulyás politikát folytatott és sokkal élhetőbb volt ez az ország, mint a többi. Puritán ember volt élete végéig és nem Magyarországon született, hanem Fiuméban egy egyszerű családban. A kérdés az, hogy ti mit gondoltok róla?

#politika #szocializmus #Kádár János #Világ proletárjai egyesüljetek! #Gulyáspolitika
ma 20:15
A kérdező szavazást indított:
Kádár gyakorlatilag egy élhetőbb országot csinált
Kádár Rengeteg embert kinyírt és óriási szegénység volt
Nagy Imre halálát nem fogjuk soha megbocsátani
Ő volt a valaha legjobb Magyar politikus
Jobb volt Rákosinál
12 szavazat
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
88%

A Szovjetunió csatlósai voltunk, Kádár egy báb volt, azt kellett tennie, amit a ruszkik mondanak. Csak úgy volt vele, ha megfelel nekik, akkor minket békén hagynak.

'56 után a megtorlás éveiben kb. 250 embert ítéltek halálra, a pontos szám máig vitatott, ez bizony bűn volt a részéről.

Utána következett egészen rendszerváltásig egy nyugodt és jobb korszak, az akkori viszonyokhoz képest, egy élhető, és kiszámítható országot csinált.

ma 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
A piszkos munkát neki kellett elvégezni. A körülményekhez képest nem volt rossz.
ma 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
41%
Akkoriban még szabadság volt és jólét.
ma 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
41%
Egyszer együtt szaunáztam Moldovával. Azt mondá felhántorgatják Csaunak hogy cipész. Janinak csak behazudták a műszerész végzettséget. Életében nem dolgozott.
ma 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Persze, de aza szörnyű, hogy ezt el is kellet vállalnia.

Természetesen nem volt nyílván választása,de azért nyílván az ő lelkén is száradt rendesen. A probléma az volt, hogy ha ő nem ért egyet a rendszerrel, akkor úgy jár, mint Nagy Imre felakasztják, munkástábor meg stb. Sokan nem tudják, hogy 2-szer is járta a börtönt szóval ő pontosan tudta mi lesz, ha nem követi a rendszert.

ma 20:52
 6/11 A kérdező kommentje:
Ezt az egyesnek mondtam
ma 20:54
 7/11 anonim ***** válasza:
63%
Már ,jó helyen van.
ma 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
22%
Jobban élt a többség alatta, mint bármelyik jobber alatt.
ma 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
58%
Egy tipikus rohadt paraszt.
ma 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
53%

Tehetségtelen, szervilis komcsi zülledék volt, aki jókor volt jó helyen. Fosott egy újabb 56-tól, ezért vette lazábbra a gyeplőt, hogy úgy mondjam. De rengeteg ember vére tapad a kezéhez.


Egyébként a padlás lesöprő Nagy Imre ugyanolyan komcsi zülledék volt, hiába csináltak belőle mártírt...

ma 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!