Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Van olyan ellenzéki párt,...

Van olyan ellenzéki párt, amelyik nem fikázza az egyházakat?

Figyelt kérdés
Ha valakinek fontos a keresztény hit és az egyházak méltóságának tisztelete, az találhat magának olyan pártot az ellenzéki térfélen, ahol nem páros lábbal rúgnak bele ezekbe mindig? Én sokszor azt látom, hogy az ellenzéki szavazók a kormánypártiakat megszégyenítő módon kelnek ki ellenük a fórumokon.

ma 13:14
 1/10 anonim ***** válasza:
4%
Természetesen. A Mi Hazánk sohasem fikáz senkit, csak aki megérdemli.
ma 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
91%

Az egyházakat én is fikázom. A hittel önmagában nincs problémám.


Az egyházaknak nem adnék állami támogatást. Tartsák el magukat "piaci" alapon, ha már annyira "piacgazdaságot" akartak. Németországban például ez van, és fizetheted az egyházi tizedet, ha szeretnéd.

ma 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 Fsms ***** válasza:
100%

Nehéz kritika nélkül hagyni az egyházakat ennyi pedofil bűncselekmény, illetve a Fidesz melletti korteskedés miatt.

Mindkét dologtól el kellene határolódnunk.

Arról nem is beszélve, hogy a leghomofób pap fideszes és meleg.

Vicc az egész.

ma 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha tényleg hívő keresztény lennél, téged is zavarna a pedofil ügyek eltussolása, a kormányhot való dörgölözés, meg hogy az állam nem válik el az egyházaktól.
ma 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
49%
Nem a hittel, egyházakkal van baj, hanem vezetőikkel, akiket kilóra meglehet venni a kormánynak. Nem kell sokat keresgélni a neten, hogy megtaláld a sok 100 millás támogatásokat. Meg vagyok keresztelve, sőt, előző rendszerbe jártam templomba. Mára, nagy ívben kerülöm. Mára, politikának lefeküdt, pénzéhes banda.
ma 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
22%
Az egyházakat minden épeszű ember fikázza
ma 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Pontosan melyik ellenzéki párt fikázta az egyházakat? Én max egyes egyházi vezetőket hallottam bírálni, illetve az egyház és állam összefonódását, de nem az egyházat.

Egyébként ott van pl MZP, mint ellenzéki szereplő, ő kifejezetten vallásos. Nem csak látszatból, hanem meggyőződésből.

ma 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
20%
Inkább megszüntetni akarja az egyházakat. Nem tudom, hogy mért. Mintha nekik nem lenne mindegy, hogy az állam kiket támogat. Az ellenzék nagyon keresztényellenes. Az állam azért támogatja az egyházakat, és a kereszténységet, mert az állam keresztény. Aki nem ért egyet a keresztény tanításokkal, értékrenddel, és Jézus Krisztus szavaival, és Jézus Krisztus szavainak követésével, az borzasztó ember. A legtöbb ellenzéki azt sem tudja, hogy mit ír az Újszövetség. Aki úgy szól le másokat, vagy úgy járat le valamit, hogy nem is ismeri, az nem valami jó dolog. Ha valaki nem ismeri, és nem olvasta az Újszövetséget, véleményt sem tud róla mondani, talán csak azt, amit másoktól, keresztényellenes emberektől hallott. Ha valamit lejáratnak, vagy ha valaki szidnak, akkor csak utána érdemes nézni, hogy mi az, és csak elolvassa az Újszövetséget, hogy tudja az ember, hogy miről van szó. Ellenzéki, ha el sem olvastad, és szidod, akkor hogy akarsz így vitatkozni a másikkal? Az Újszövetség, és Jézus Krisztus szavainak követése nélkül nem lehet jó társadalmat alkotni. Ezek szükségesek, és aki ezeket ellenzi, az nagyon rosszul teszi.
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
15%
Engem zavar a sok pedofil botrány, de sajnos ez van, a liberális tanok beszivárognak az egyházba, meg sajnos az iskolákba, gondolom akkor, amikor azt mondogatjátok, hogy fejlődjön az egyház a korral, meg amikor ellenzik Jézus Krisztus szavait, és a követendő értékeket. Valahol férfiak házasságát is engedélyezik, meg borzalmakat, amiket nem is szabadna egy keresztény egyházban engedélyezni. Jézus Krisztus szavainak elhagyása nem keresztény dolog, és az ilyen egyház nem keresztény. Az a keresztény, aki követi Jézus Krisztus szavait. Aki nem követi, az nem keresztény. Az, hogy sokan annak mondják magukat, pedig nem is hívők, attól még azok nem lesznek kereszténynek. Aki keresztény, az olvassa az Újszövetséget, és követi Jézus Krisztus szavait. Ti nem olvassátok az Újszövetséget, nem tudjátok, hogy miről szól, nem is olvastátok, de nem akarjátok, pedig azt sem tudjátok, hogy miről szól. Nem hisztek Istenben, és sajnos nagyon sok liberális nem követi Jézus Krisztus szavait, pedig azok nélkül nem lehet boldog, békés életet élni. Csak Jézus Krisztus szavaival lehet boldog életet élni. Az ellenzék mért akarja elvenni mások boldogságát? Mért akarja megszüntetni az egyházakat? Mi a bajuk Jézus Krisztus szavaival? Csak azzal lehet békés, normális társadalmat alkotni. Mi a baj az ilyen társadalommal?
ma 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván se a pedofil dolgok, se a politika és egyházi vezetés összefonódása nem jó. Utóbbi amúgy egyáltalán nem egy faék egyszerűségű történet: persze vannak akik önként és dalolva vagy a saját bűnüket palástolva (lásd Bese) szolgálják a rendszert, de van ahol pártállami módszerekkel kényszeríti a fidesz az egyházakat, illetve egyházi személyeket az együttműködésre.

Nem gondolom, hogy ezekre az a jó ellenzéki stratégia, hogy az ellenzéki politikus habzó szájjal kiabál a parlamentben a gyónási titok ellen. Ez olyan fidesz szellemi "színvonal". Néha úgy érzem egy a kettő, mármint a DK és a Fidesz. Velejéig marxista, csak másképp. Két rossz, legalább is keresztény szempontból nézve.

MZP volt eddig talán az egyetlen ellenzéki, aki nem tett egyházellenes kijelentést. Illetve, ahogy tudom Magyar Péter sem. Toroczkait meg nem tekintem ellenzéknek, bocs.

ma 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!