Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A BTK alapján milyen büntett...

Mad Max2 kérdése:

A BTK alapján milyen büntett az ha egy szórakozóhelyen összeszólalkozom 1 emberrel, kiveszem a kezéből a telefont és eldobom/tönkreteszem?

Figyelt kérdés

Mi eme cselekmény büntetési tétele?

És mennyire hasonlítható ezen bűntett más büntettekhez? Pl: hivatali visszaélés, hazaárúlás, és egyébb korrupciós ügyek?



Ha most kimegyek az utcára és az első ember kezéből kiszedema telefont és eldobom... Bekerülnék az M1 híradóba?

Készítenének rólam egész estés Bayer féle müsorokat a hír tv-n?



#jogállamiság #telefondobálás
tegnap 21:28
 1/10 DK-s ***** válasza:
43%

Az attól függ, hogy HOGYAN veszed el.


Ha kikapod a kezéből, akkor lopás.


Ha pofánvered hogy el tudd venni, akkor rablás.

tegnap 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
79%

Szerintem ez rongálás. Nem azért vette el hogy sajátjaként használja.

Elvenni a másét és utána birokolni (lopás) Orbánék csinálnak.

tegnap 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
50%

Ha valaki zaklat egy bottal és elveszed tőle az is lopás ?

Ja persze ti kereszények vagytok. Oda tartjátok a másik felét is a pofátoknak.

tegnap 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Nem rablók, és nem lopok, csak kiveszema kezéből és eldobom...


Ezzel be lehet kerülni az M1 híradóba?


Mert Magyar Petinek sikerült.

Még Brüsszelben is eza téma.


Lehet én is téma lennék ha ilyen "szörnyűséget" követnék el?

tegnap 21:34
 5/10 Fsms ***** válasza:
0%

Magyar Péter esetében volt néhány előzmény amit érdemes figyelembe venni.

Egyébként garázdaság.

tegnap 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Garázdaság / önvédelem.

Kinek vannak jobb tanúi.

tegnap 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 DK-s ***** válasza:

#2-nek:


Az számít eltulajdonításnak, amikor valaki a más tulajdonával sajátjaként rendelkezik. És ahhoz nem kell használnia. Mivel más telefonját nem dobálhatja sehová, legfeljebb a sajátját, ezért más tulajdonával sajátjaként rendelkezett.


A rongálás sehogy sem áll meg.


Ahhoz hogy megrongálhassa, előbb fizikai erőszakkal el kellett tulajdonítania, hogy megrongálhassa. Tehát legfeljebb a rablással EGYÜTT jöhet számításba, mert az a cselekmény előfeltétele a rongálásnak.

tegnap 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 DK-s ***** válasza:

Ajánlom minden önjelölt jogász figyelmébe:


Az első cselekmény a testi sértés, amit a telefon megszerzése érdekében követett el. Minden másodlagos.


Erre varrjatok gombot.

tegnap 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Garázdaság esete akkor állmeg ha valaki eröszakosan közösségellenes, és másokban ezzel megbontránkoztatást és félelmet kellt.


Szerintem ez esetben ez nem igazán valósúlt meg.


De amugy ha én csínálnék ilyet akkor kb a próbára bocsájtás nevű bírói végzésben részesülnék ha valaki feljelentene. De akkor miért van az hogy a "közszolgálati" médiában ilyen csip-csup üggyel foglakoznak, miközben ennél sokkla komolyabb büncselekmények elkövetőivel nem?


Lehet azért mert az említett súlyos büncselkekményeket a fideszesek követik el? Lehet emmiat nem kerülnek be az M1 híradóba?


Lehet hogy tévedek, nem tudom! Na mert ha fidesztagként milliárdot lopnék az nem elég még az 1 perces híradóba kerüléshez sem.

Azért ez nem túl igazságos.

Igy a fideszesek hogy tudnának bekerülni az m' híradóba?

Pedofilia, nem elég, milliárdos csalás, hivatali visszaélés, csalás, hazaárúlás nem ér annyit mint egy telefon eldobása?


Ez csak nekem fura?.)

tegnap 21:52
 10/10 anonim ***** válasza:

A történetben ugyebár van még a provokátor, aki nekiállt zaklatni a társulatot, akikkel a szórakozóhelyre mentek. Így a telefon elvétele inkább egyfajta önbíráskodás.

A menthető felindulásból elkövetett cselekmény enyhítő körülmény. Továbbá működőképes állapotban meglett a telefon, mégha tönkre is ment volna, alighanem akkor is zsebből kifizeti a kárt.

Ebből inkább csak egy megrovás lenne.

tegnap 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!