Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy még a...

Mit szóltok hozzá, hogy még a wikipedia szerint is szegény korrupt ország vagyunk?

Figyelt kérdés

A gazdasági életszínvonal és jogállamiság szempontjából már kevésbé jó a helyzet. A nettó átlagfizetés [29] és a minimálbér az EU-ban az egyik legalacsonyabb.[30] Az Eurostat és a GKI alapján 2023-ban az EU legszegényebb országa lett.[31]


2022-ben világviszonylatban közepesen korrupt az ország, míg az Európai Unióban a legkorruptabb.[32][33][34][35] A Transparency International 180 országot rangsoroló korrupciós indexében 2022-ben a 77. helyre került.[36] Az adatok alapján a 2010-es évek folyamán a magyarországi korrupció erősödött.[37][38] Sajtószabadság tekintetében a 2010-es évek folyamán folyamatosan csúszott le a nemzetközi ranglistán



tegnap 21:54
 1/10 anonim ***** válasza:
44%

tényleg?

nem is tudtam 😂😂

üdv Dublinból, biztos véletlen húz el mindenki aki ért bármihez is

tegnap 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Dublinban szarabb.
tegnap 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
60%
Vér ciki. Na de hát a magyarok már csak élvezik ezt. Buta és önzö nép.
tegnap 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
0%

Nekem nem újdonság, én ugyanis jártam Kijev-ben még a háború előtt, és hát, sok szempontból fejlettebb volt mint Budapest. A belvárosa modernebb volt, tisztább volt, kevesebb volt a csöves. Már akkor láttam, hogy ha még Ukrajna is ilyen akkor valahogy mégsem élünk olyan jól.


3 éve Bécsben élek.

tegnap 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

#2


Nem rosszabb csak szinte lehetetlen albérletet találni. Nagyon kevés lakás just annyi emberre, az állam meg nem fordított elegendő energiát új lakások építésére, ezért nagyon durva lakhatási válság van Dublinban. De ezt leszámítva nagyon jó és élhető az ország.

(bár ha a hozzászóló egy helyihez beházasodott nő, akkor úgy nyilván könnyen beszél)

tegnap 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
#4 speciel a csöveseket a karigeri engedte vissza. Tarlós alatt nem voltak. Tisztább volt a város, és a közbiztonság is jobb volt.
tegnap 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Nem csoda, hogy ekkora ingatlanlufi van Dublin-ban, mivel egy 5 milliós ország egyetlen nagyvárosa a már egyetlen angol nyelvterület az 500 milliós EU-ban. Ráadásul az USA-ban is 100-150 millió ír származású van, akiknek egy része amerikai home office fizetésből még ott is jól él. De már a helyi átlagbér is nettó 3400 Euro.

Írország lakossága a 90-es évektől másfélszeresére nőtt ráadásul. Nem csoda hogy nem bírja az építőipar lépést tartani ekkora túlkereslettel.

tegnap 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Hát ha a wikipedia a Soros-szervezetek véleményéra alapoz, akkor nem is lehet másképp.
tegnap 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
tegnap 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

#6

Igazából ellenkezőleg. Karácsony alatt se tiszta, de alatta csak bokáig ér a szar, Tarlós alatt térdig lehetett a szarban járni.

A hajléktalan kérdés meg egyébként normális esetben kormány szintű feladat lenne. De nem lep meg, hogy a hajléktalanság betiltása, amivel a fidesz próbálkozott, az nem működik.

tegnap 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!