Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Támogatnál egyfajta keleti...

Támogatnál egyfajta keleti zárást, hogy nem EU-s állampolgár ne birtokolhasson Magyarországon ingatlant, termőföldet, intézményeket stb.?

Figyelt kérdés

Nemrég kinéztem Indonéziában egy több emeletes, aranyhomokos tengerparti villát kb. egy kazincbarcikai panel áráért. Gondoltam ha mást nem nyaralónak vagy befektetésnek a hülyének is megéri megvenni. Majd miután utánajártam kiderült, hogy hoppá, qrvára nem vagyok jogosult arra hogy ingatlant birtokolhassak abban az országban, csak állampolgároknak lehet.


De akkor miért van az, hogy itt meg minden kínainak, vietnáminak lehet ingatlanja, ráadásul feketén adhatja bérbe teljesen büntetlenül? Egyik haverom is Budapesten kínaiaktól bérek lakást. És állítólag a tulajdonosok nem is itt élnek hanem Kínában, van egy küldöncük aki törve beszél magyarul és jár beszedni a pénzt (adózatlanul, zsebre) több mint 600 ingatlanba. És akkor még az állam csodálkozik, hogy miért nincs fogyasztás? Hát azért mert a kínai ingatlanuzsorások elszedik feketén a magyarok pénzét, így persze hogy nem jut pénz másra. Ez nyilván adókiesés is, tehát az államnak és a lakosságnak is rossz.


Miért nem tesz valamit ez ellen a kormány? Nálunk nem kéne bevezetni azt, hogy ha nem is csak állampolgárok, de legalább csak EU-s állampolgárok birtokolhassanak tulajdont Magyarországon?


ma 12:53
A kérdező szavazást indított:
Támogatnék egy ilyen korlátozást.
Nem támogatom. Mindenkinek szíve joga a világon magyar ingatlant, és egyéb vagyont birtokolni.
5 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
41%
Természetesen. Én kitoloncolnám az összes külföldit és lezárnám a határokat.
ma 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

"csak EU-s állampolgárok birtokolhassanak tulajdont Magyarországon?"


És azok milyen jogon, ha egyébként nem magyarok?

ma 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Inkább olyat támogatnék, hogy nem magyar állampolgár ne birtokolhassa ezeket.
ma 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én még azt is tiltanám hogy külföldi turista vízummal 30 napnál tovább tartózkodhasson Magyarországon. Munkavállalói vízumot meg a világon senkinek sem adnék.
ma 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Ez is azt bizonyítja hogy orbán eladta Kínának Magyarországot. Ezt jobb helyeken hazaárulásnak nevezik.
ma 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Már mindegy.
ma 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Ezt egyébként én sem értem. Ebben a történetben tényleg mindenki megszívja. Az állam komoly adóbevételtől esik el, a lakosság pedig szenved a külföldiek által felpörgetett ingatlanáraktól. Arról már nem is beszélve, hogy ez gyakorlatilag az ország kiárusítása. A trianonról ábrándozó jobbereket ezúton is szeretném kicsit felverni édes nyálas álmukból, hogy Erdély meg a Vajdaság siratása helyett lobbizzanak kicsit ezért is, mert a seggünk alól veszi ki konkrétan ezt a megmaradt kis országot is a külföldi tőke. Lám, még a távol-keleti országok is rájöttek, hogy nem szerencsés eladogatni az ingatlanjaikat (ld. Indonézia), pedig mi vagyunk azok, akik leginkább veretjük az ezerévese történelmünkre meg óriásplakátolunk a szuverenitásunk mellett.

Egyébként én szívem szerint még EUs polgároknak sem engedném, mert hiába volt szép és jó gondolat ez a gittegylet, világos, hogy nem egyenlőek az erőviszonyok. Amíg egy német nyugdíjas zsebből megvesz egy birtokot, neked mennyi esélyed van ahhoz hogy német ingatlanhoz juss?

ma 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Nyitott kapukat döngettek, most se vásárolhatnak se földet, se ingatlant.
ma 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
8. Szóval a kínai tulajtól bérléses sztorik szerinted kitaláció?
ma 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!