Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Tényleg van olyan magyar...

Tényleg van olyan magyar állampolgár, aki azt gondolja, hogy a Fidesz bukása után se lesz jobb ez az ország?

Figyelt kérdés
és ha igen, miért gondolja így?

szept. 7. 18:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
42%
Elég érdekes megfogalmazás, de igen, sokan vagyunk.
szept. 7. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
15%

Azért mert már annyira eladósodtunk Kínának, annyira benne vagyunk a kínai hitelcsapdában, hogy innen nincs visszaút. Akármilyen kormány kerülne hatalomra, a kínai kormány kottájából kellene játszania, akik már beárazták alacsonyabbra az itteni munkaerő költségét mint az ottanit. Tehát az, hogy szarabb lesz a fizetés mint Kínában, az garantált.

Innentől kezdve meg, nincs miről beszélni. Én már elhagytam a süllyedő hajót.

szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 Fsms ***** válasza:
37%
Igen, csak jobb lehet.
szept. 7. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
18%
Attól függ, ki jön a Fidesz helyett. Ha a DK vagy a Tisza, az csöbörből vödörbe.
szept. 7. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
7%
Tiszára szavazok, de szerintem nem lesz sokkal jobb. Még csak programjuk sincs. Egy ilyen parttól aligha lehet várni változást. Max annyi az előny, hogy kevesebbet tudnak majd lopni, mert kezdők lesznek még.
szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
41%
Hát nem tudom én nem vagyok jós, persze nagy valószínűséggel jobb lesz a fidesz után de azért ez csak 99% és nem 100%.
szept. 7. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
14%
Amíg a Mi Hazánk nem kerül kormányra, addig nincs miben reménykednünk.
szept. 7. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
30%
Nyilván pld ha a mi hazánk nyerne akkor még ennél is rosszabb lenne attól tartok.
szept. 7. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 Koplárovics Béci ***** válasza:
39%

"és ha igen, miért gondolja így?"


Mondjuk ha ilyen Gyurcsány-Magyarfélékre bukik a fidesz, azzal tovább megyünk előre a szakadékba.

szept. 7. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

Én nem azt mondom, hogy nem lesz jobb, hanem azt hogy megvan az esélye annak hogy ugyanilyen marad.

Ennek az egyik oka, hogy az hogy a Fidesz teljesen inkorrektül játszotta ki az országot amit korrekt, jogkövető módon nem tudsz rendbetenni. Ők a választáson szerzett 2/3-os parlamenti többségükkel a népet megkerülve átírták az összes lényeges törvényt pl alkotmányt, választási törvényt stb stb... ezeket nem lehet visszacsinálni, csak ha a leváltó 2/3-od szerez a választáson de ha ez a kormányzó erő is csak saját kedvére írja át a nép megkérdezése nélkül... Ugyanott vagyunk.


A 14-16 év alatt eltünt lóvé már kétszer-háromszor meg volt forgatva, jelentős része Magyarországon sincs már, ez a pénz már elveszett.


Ami ennél is rosszabb, hogy a Fidesz kiépített egy elég nagy gazdasági klientúrát, akik a rendszer haszonélvezői és ez a klientúra sok területen ma már egyeduralkodó. Egy teljesen tiszta közbeszerzésen sem tudod megkerülni őket, mert sok területen Magyarországon nincs helyettük más aki vállalni tudná...


Ezt a rendszert normálisan, deomkratikusna felszámolni és visszaállítani nem lehet. Ha lefejezed a rendszert, mindenkit a Dunába lősz, a klientúrától elkobzod a vagyont stb akkor kb ugyanúgy fogunk állni, mint a rendszerváltás után: se pénz, se versenyképes, munkaerő és ipar semmi...


A Gyurcsányt és a többi kamuellenzéki pártot szerintem el lehet felejteni, eddig sem voltak tényezők, ezután sem lesznek. Ez a Magyar Péter & Tisza most van akkora, hogy akár még kiépíthet egy normális képviselői hálózatot, rendes pártot és talán még be is futhat 2026-ban, de mi van akkor ha ők a Fidesz trójai falova? :D

Mi van akkor ha ők is csak lopni akarnak?


A Fidesznek vesznie kellene már, de 16 év alatt akkora átalakulást és pusztítást hoznak, hogy ha buknak sem látom a normális kiutat. Aki visszaemlékszik a rendszerváltásra ott is kellett 2 ciklus a "stabilizációhoz" és csak a harmadik ciklusban kezdett megszűnni a zavarosban halászás és ott érett be az előzőt pár év gazdaságpolitikájának eredménye. Kb ugyanígy látok egy Fidesz bukást is, ha bebuknak választáson akkor egy rendes demokráciában simán lenne 8 év mire összetakarítanának utánuk. Egy ilyen banánköztársaságban, ahol a szavazók 85%-a fel sem fogja mi történik körülötte ehhez több idő kell. Azt látjuk, ha egy kormány 3 ciklust visz mekkora katasztrófa, ilyet ismételni nem kellene. Ha 3 ciklus alatt 3 eltérő kormány lenne... hát azt is láttuk már egyszer. :D


Ez mindenhogy szopás lesz srácok.

szept. 7. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!