Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A forint gyengülése egyfajta...

A forint gyengülése egyfajta önbeteljesítő jóslat amit a kapzsi szolgáltatók és ingatlankiadók áraztak be?

Figyelt kérdés

Van olyan ismerősöm akinek 8 ezer forinttal emelkedett tavaly a fizetése, de a lakbére 40 ezer forinttal emelkedett. Továbbá ilyeneknek az ára, hogy fodrász, kutyakozmetikus, kozmetikus, de még a vendéglátó egységekben is óriási áremelkedés volt, amit ugye nem számítunk bele a hivatalos inflációba, mert nem létszükséglet, nem felhasználói kosár. És akkor nem megyek bele abba, hogy mennyi egy balatoni nyaralás, engem igazából nem is érdekel mert már 10 éve nem voltam ott nyaralni.


Tehát lényegében azt lehet mondani, hogy a forint azért gyengül ennyire, mert egyfajta önbeteljesítő jóslat érvényesül, mindenki aki tud emelni valamin az sokkal mohóbban emel mint a hivatalos infláció. Így végül beteljesedik a jóslat és a forint is kevesebbet fog érni? Soros György is így buktatott be valutákat, negatív önbeteljesítő jóslatokkal.


ma 16:07
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:

Nagymértékben a zemberek is felelősek ezért, ugyanúgy az ingatlanbizniszben lévők, mint a vállalkozók is. Épp reggel gondolkodtam azon, hogy sokan milyen egy trágya munkát tudnak végezni és így is van pofájuk megkérni érte az árát... Hol élünk?

Emiatt van ez a nagy káosz.

ma 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!