Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A fideszeseknek egyfajta...

A fideszeseknek egyfajta fétisük a szuverenitás?

Figyelt kérdés
Tök mindegy milyen marhaságot csinál a kormány, elég annyit mondania, hogy szuverének vagyunk és nekünk senki ne szóljon be, a kormánypártiak már tapsolnak is nekik, hogy milyen jó. Még ha azt látnám, hogy ezt a fene nagy szuverenitást jóra használják, de nem. Arról már nem is beszélve, hogy egy csomó gazdaságtól, illetve energiától függünk, úgyhogy ez a szuverenitás maximum csak az álmaikban létezik.

2023. nov. 15. 12:35
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
22%
A szuverenitás minden hazaszerető embernek fontos. Nem csak a fideszeseknek.
2023. nov. 15. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
67%
A szavazóik 95%-a a szó jelentését sem ismerik. Szerintem a gyűlölködés a fétisük és a sopánkodás.
2023. nov. 15. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

#1: Nyilván, de nem elég csak annyit mondani, hogy szuverének vagyunk és ezzel takarózva mindenféle disznóságot elkövetni.

Pl lopok 1 milliárdot a néptől, az EU rám szól, hogy ne lopjak, én meg visszaszólok, hogy ne szóljanak be, mert mi szuverének vagyunk. A nép meg tapsol. Leegyszerűsítve, de ez történik.

2023. nov. 15. 12:43
 4/15 anonim ***** válasza:
27%
szerintem a fétis szó jelentését sem ismerik
2023. nov. 15. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
#2: Lehet, hogy nem ismerik, de mindenesetre ismételgetik. Épp láttam egy cikket, amelyben arról volt szó, hogy a lengyelek megkaphatják az EU-s pénzeket. Egyből megjelentek a hozzászólók, hogy a lengyelek milyen hülyék és nem baj, ha mi nem kapjuk meg, mert legalább szuverének vagyunk. Kérdeztem, hogy a lengyelek miért nem azok, a válasz, hogy azért, mert legekszenek az EU-nak. Aztán kérdeztem, hogy ez pontosan miben is nyilvánul meg, illetve miben szenvednek kárt, de erre már egy se tudott értelmesen válaszolni.
2023. nov. 15. 12:50
 6/15 A kérdező kommentje:
*lefekszenek
2023. nov. 15. 12:50
 7/15 anonim ***** válasza:
84%

#5:

A fideszesek folyamatosan olyan szavakat használnak, aminek nem tudják a valódi jelentését. A teljesség igénye nélkül: liberális, demokrácia, szuverenitás, emigráns…

A fidesz hívők olyanok, mint a kisgyerekek: Eltanulják azoktól a szöveget, akikre felnéznek, de nem tudják a pontos jelentését.

2023. nov. 15. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 PMC Wagner ***** válasza:
24%
A szuverenitásunkat igazából az uniohoz valo csatlakozásnál el is vesztettük, egyébként ironikus hogy vitya parádézik a fogalommal mivel ő volt hatalmon amikor azoknak a feltételeknek befeküdt.
2023. nov. 15. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
22%

#8 Nem vesztettük el a szuverenitásunkat.

Ugyanúgy szverén tagállamok alkotják az EU-most, mint előtte Európát.

Vannak olyan jogkörök, területek, ahol közösen hozunk döntéseket, de a tagállamok alkotmányai az EU-s jog felett állnak.

Ahogy vannak területek amiket nem közösen gyakorlunk. Minden országnak saját külpolitikája van, szuverén hatáskörében dönt az oktatásról stb. stb.

Miért nem nézed meg mit jelent a csatlakozás az EU-hoz?

2023. nov. 15. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 PMC Wagner ***** válasza:
44%
#9 gazdaságunk háromnegyedét külföldi multik adják. Az úniós források 67% a német cégeknél köt ki ( ez az oka amiert hagyják orbánt lopni, mert ezt teljesíti) csak addig vagyunk szuvenér tagállam amíg az ilyesmibe nem szólunk bele például egyes külföldi termékek minőségébe mert bizony a selejtes szemetet küldik ide
2023. nov. 15. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!