Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok többsége csak...

A magyarok többsége csak megjátssza, hogy problémája van ezzel az '56-os megszólalással kapcsolatban?

Figyelt kérdés
ma 19:04
 1/4 anonim ***** válasza:
64%
Nem
ma 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%
Ki az a hülye aki azt hiszi hogy ha ide bejönnének majd a ruszkik akkor ő megúszhatja ha nem harcol? Őt fogják elsőként fejbe lőni.
ma 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
49%

Ellenkezőleg, szerintem a magyarok többsége teljesen jól tud Orbán Balázs szavaival azonosulni. Hogy ezt miért is mondom:


Az én családom igazi antikommunista család, akik az 50-es években megjártak munkatáborokat, volt halálra ítélt, 56-ban elsők közt vonultak utcára, és a Kádár-rendszerben is politikailag megbízhatatlanok voltunk, ami iskolában, továbbtanulásnál, munkahelynél mindig probléma volt. És a családunkból senki nem lépett be se a pártba, se a KISz-be, még akkor se, amikor felajánlották, hogy egy egyszerű papírforma belépéssel ilyen vagy olyan előnyhöz juthatna. Én szerencsére már a rendszerváltás után voltam gyerek, de gyerekkoromtól kezdve azt hallgattam, hogy a komcsik meg az oroszok milyen aljasok voltak velünk. Nos engem kamaszként meg fiatal felnőttként szó szerint kulturális sokként ért, hogy más gyerekek nagyszülei nosztalgiával gondolnak a szocializmusra, és 56-ról olyasmi történeteik vannak, hogy arra a pár napra bebújtak a szobába, és az ablakból talán láthattak szovjet katonákat.


Az a helyzet, hogy sajnos jobbágy nép vagyunk. A többség addig lát el, hogy ő és a szűk környezete a közeljövőben ne haljon éhen, aztán kb. ennyi az érdeklődési köre a nagyvilág dolgairól.

ma 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Gál Gábor 2024 ***** válasza:
Persze, a Fidesz ennél sokkal durvább dolgokat csinál, nem csak mond. Ez olyan, mint az őszödi beszéd, abban sem volt semmi új.
ma 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!