Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » A magyarok zöme, miért nem...

Éáé kérdése:

A magyarok zöme, miért nem támogatja a Nagy - Magyarországi területek visszaszerzését?

Figyelt kérdés

ma 12:07
1 2 3 4 5
 41/48 kürasszír ***** válasza:

# 38


IDÉZLEK: "Nekünk csak annyit kellett volna tenni hogy agresszíven megtámadjuk a szlovákokat, szerbeket,mioor a németek kérték, ezzel szétrobbantva azon államokat. Innen már csak Erdély hiányzott, de Erdély felét is visszaadták. Majd támadunk valamikor 40-45 között, és átállunk a szovjetekhez."


Nem zavar, hogy a csehszlovák, a román és a jugoszláv hadsereg külön-külön is összehasonlíthatatlanul erősebbek voltak, mint a Magyra Királyi Honvédség a két világháború között?


Csehszlovákiának 1937-ben 800 db tankja volt, Magyarországnak meg NULLA. A csehszlovák tüzérség tűzerőben 8:1 arányban múlta felül a magyart.

ma 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/48 anonim ***** válasza:
41%

Én azért nem támogatom, mertmár maga a mondat is megtévesztő, mintha "mi" kapnánk valami többletet. Egy területen nem csak erőforrások vannak, de kötelezettségek is, pl. az ott élő emberek jóléte. Tehát gazdaságileg semmivel se lenne jobb, sőt ha lepusztult területről van szó, mint pl. Kárpátalja, akkor rosszabb lenne nekünk, kis-magyarországiaknak a revízió.


A kérdés PC módon kb. úgy szól, hogy "Miért nem állítjuk vissza a magyar közigazgatást ott, ahol Trianon előtt az volt?". Hát például mert már nem azok élnek ott, akik Trianon előtt. A többség már nem magyar, és ha az emberek legtöbbjének akarjuk a javát, akkor ez átlagosan hátrányos lenne.


Ehhez hozzá tartozik, hogy ha az erőszakos etnikai telepítések nem lettek volna, akkor nekem német (sváb) lenne az anyanyelvem.


Valahogy amikor szóba kerülnek olyasmik, hogy "vonják vissza a Benes-dekrétumokat, adják vissza a felvidéki magyarok földjeit", akkor nem szokott szóba kerülni, hogy akkor mi is visszaadjuk a svábok földjét, amit az elüldözött felvidékieknek adtunk Magyarországon.

ma 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/48 anonim ***** válasza:
34%
41, a németek minket akartak használni a csehek ellen, egy időben ők is támadtak volna. Tehát semmi jelentősége, ki volt erősebb, a csehek meg is adták nagukat azonnal, ahogy Szerbia is teljesen szétesett azonnal. Közben Románia is jelentőset zsugorodott, ekkor már sokkal erősebb volt Mo. A román hadsereg amúgy is gyávákból állt. Mindezt azért tudhattuk volna, csak akarni kellett volna. A nagyon gyáva szomszédaink eközben hatalmas földeket foglaltak el. Csak mert nemzeti céljaik voltak.
ma 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/48 anonim ***** válasza:

Amúgy nem tudom nem látszik e világosan, hogy a saját problémáink is óriásiak? Egyre elviselhetetlen ez a kormány. Egyre több fiatal megy külföldre. Tök sérült a közös egység érzés az országon belül. A fideszes elit meg összedrótozta magát a gazdasággal és intézményi rendszerrel. Szóval, amikor le lesznek váltva elég nagy esély van, hogy nagyon kritikus helyzet lesz, ha belső konfliktusok lesznek az intézményeken belül és mondjuk a Mészáros féle vagyon mennyiség a már ellenzéki kormányt kezdi akadályozni.


Szerintem nem túl jó a jövőkép. És innen nézve elég vicc, hogy szerezné meg az ország a többi környező ország területeit, amikor nincs is ilyen egységes érzés most, hogy mi magyarok. És kész csoda, ha ezt vissza lehet majd építeni. Lehet csak ehhez kell annyi idő, hogy a mostani politikai elit már ne éljen és majd utána nagyon talán.

ma 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/48 A kérdező kommentje:
21- kb annyira nincs igazad a székelyekkel kapcsolatban, hogy konkrétan a Csángók mint népcsoport, a fekete tengernél magyarul beszélnek. Sőt még Szent István ideje alatt, az "Erdélyen"túli területet a fekete tengerig "fekete Magyarország"-ként emlegették.
ma 17:23
 46/48 A kérdező kommentje:

44-es. Hát Bem tudom milyen rossz az ország, én most veszek 7 millióért telket. És később képes is leszek eladni 14-ért. Magyarországon.


Pontosan azért mert megy fel mindennek az ára. Persze értem, az élet nehéz, és nem egyszerű egy telek árát sem megspórolni. Nekem sem önerőből ment hanem örököltem. De a magyar ember nem Orbán miatt él rosszul, hanem mert nem befektetőként gondolkodik, hanem "örök rabszolgaként". Nekem pl több ember mondja, hogy nem éri meg olcsó telket venni. Ugyan miért nem ? A telkek mindig érték lesz, és az ára csak megy fel. És mindig lehet aktuális vevőt találni ha megfelelő energiát fektetünk a hirdetésbe. De ha csak 1 millával többért is megy el a telek, az is megéri. De ha a telket nem tudom eladni, és kidobok rá hét millát. Nem Orbán lesz a hibás :).


Ahogy ugyan úgy nem Orbán a hibás, ha nem tud valaki spórolni, vagy megérteni a befektetési lehetőségeket.

ma 17:33
 47/48 anonim ***** válasza:
#46 nem az ilyen egyéni anyagi dolgokról beszéltem. Hanem a fiatalok kivándolásáról, meg arról, ami ezzel összefügg, hogy borzasztó a közhangulat. Nagyon ártalmas ez az aki másképp látja ellenség dolog. Meg nagyon nagy kárt fog okozni, hogy a fidesz elitje összeépült a gazdasággal és az intézményrendszerrel. Nem lehet úgy leváltani, hogy ne keletkezzen kár. Jó nagy káosz lesz és nem fog ettől sem így megállni a kivàndorlás. Emiatt folyamatosa egyre több külföldi bevándorlás jön majd. Nem amiatt mert az eu kényszeríti, hanem mert gazdasági érdekünk mert nincs elég munkáskéz. stb
ma 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 48/48 kürasszír ***** válasza:

# 43


IDÉZLEK: "a németek minket akartak használni a csehek ellen, egy időben ők is támadtak volna. Tehát semmi jelentősége, ki volt erősebb, a csehek meg is adták nagukat azonnal, ahogy Szerbia is teljesen szétesett azonnal. Közben Románia is jelentőset zsugorodott, ekkor már sokkal erősebb volt Mo. A román hadsereg amúgy is gyávákból állt. Mindezt azért tudhattuk volna, csak akarni kellett volna. A nagyon gyáva szomszédaink eközben hatalmas földeket foglaltak el. Csak mert nemzeti céljaik voltak."


Ez sem igaz.


1.) Románia katonailag sokkal erősebb volt, mint Magyarország a II. világháború alatt, ezt nem én mondom, hanem a korabeli magyar Honvéd Vezérkar látta így. Hiszen Románia 1 220 000 katonát mozgósított, Magyarország csak 740 000 katonát a II. világháborúban.


2.) Németország mindegy mit adott vissza, mivel elveszítette a II. világháborút, ezért Magyarország sem tarthatta meg a németek jóvoltából visszaadott területeit.


3.) Ha Magyarország időben kiugrik, vagy átáll a háborúban sem jelentett volna semmit, hiszen Jugoszlávia és Csehszlovákia, mint "Hitler áldozatai" úgyis visszakapják a Magyarországnak juttatott területeiket, erről a szövetségesek már 1941-1942-ben döntöttek.


4.) Románia sem a kiugrása miatt kapta vissza Észak-Erdélyt, hanem stratégiai okokból, egyszerűen sokkal fontosabb volt a szövetségeseknek, mint Magyarország.

ma 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!