Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Mit szóltok hozzá, hogy már...

Mit szóltok hozzá, hogy már több mint 35 ezer magyar vándorol ki évente az országból? Gyurcsány idején ennek az apró töredéke volt az elvándorlás.

Figyelt kérdés

[link]

Ezek szerint még Gyurcsány is jobb miniszerelnök volt? Hiszen annak idején még szinte senki nem döntött az ország elhagyása mellett. Inkább maradtak itthon, és próbáltak itthon boldogulni a nehézségek, világválság ellenére is.

Ma odáig jutottunk, hogy rekord magasra nőtt azok száma, akik az ország elhagyása mellett döntenek.


szept. 14. 15:30
1 2 3 4
 1/31 anonim ***** válasza:
83%

Én sokaknak szoktam ezt tanácsolni.olyanoknak, akiknek nincs magas végzettsége vagy olyan szakmája sem, amiből jól élne.


Szépen menjen ki vendéglátásba,turizmusba, raktárosnak vagy egy gyárba.Számukra igen jelentős különbség van az itteni lét meg az ottani között.



Én magam 3 diplomával (egyik mérnök, másik kettő gazdasági) nem mennék ki.

szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/31 anonim válasza:
14%
Gyurcsány idejében még nem volt ekkora nagy divat, és nem volt ennyi lehetőség. Most mindenki hirtelen akarna meggazdagodni, és ezért mennek ki külföldre, mivel ott nagyobb az esély. De annó szerintem ha ennyi lehetőség lett volna, és ennyien bevállalták volna, akkor simán mentek volna akkoriban is az emberek el.
szept. 14. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/31 anonim ***** válasza:
0%
"Hiszen annak idején még szinte senki nem döntött az ország elhagyása mellett" hogyne. A fél ország Londonban melózott. Mindenki Londonba húzott el anno.
szept. 14. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/31 anonim ***** válasza:
A TAJ nyilvántartásból amire a cikk hivatkozik egyébként a külföldön dolgozók számára lehet következtetni. Az ingázók is benne vannak.
szept. 14. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/31 anonim ***** válasza:
24%

1.

jobb ha nem tanácsolgatsz idegennek hülyeségeket!


Nekem két ismerősöm van, az egyik kétszer, a második háromszor próbált meg kimenni mindannyisszor ráfaragtak és visszajöttek

szept. 14. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/31 anonim ***** válasza:
16%

2017 óta 23-24 ezer magyar települ vissza évente. A -10 ezer magyar is sok, csak a rend kedvéért azért ez is hozzátartozik. 2020-ban pedig a 23 ezer visszavándorlóra 19 ezer kivándorló jutott. Szóval évente változik az arány.


* [link]

szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/31 anonim ***** válasza:
90%

5#


1. vagyok.

Oké, de mit csináljon az, akinek nincs megfelelő végzettsége, de dolgozni meg hajlandó?

Diplomát lerakni,nem alkalmas.


Legjobb nekik, ha kimennek kinti hotelba dolgozni.Konyhára, segédpincérnek, szállodai takarítónak...stb



A magyar munkaerőpiac előbb utóbb rájön ám, az a baj,hogy utóbb.

szept. 14. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/31 anonim ***** válasza:
70%
5-ös: attól, hoyg neked van két teljesen tehetetlen ismerösöd, az emberek többségének ettöl még a külföldi munka nagy elörelées
szept. 14. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/31 A kérdező kommentje:

Diplomásokból hatalmas túlképzés van Magyarországon. Sokan elvégeznek egy gazdász szakot valamelyik egyetemen, aztán a mekibe meg árufeltöltőnek sem veszik fel, mert "túlképzett". Rengeteg ilyet ismerek.

Ebben az országban pont az a baj, hogy a tudásnak nincs értéke. Fizikai munka alapú a munkaerőpiac.

szept. 14. 15:51
 10/31 anonim ***** válasza:
46%

7,8.

az egyik hegesztő hegesztőként ment ki( angol nyelvtudással), nyilván nem minimálbért akart keresni, hanem csak többet, mint itt,többször is próbálkozott mindig visszajött a másik különböző munkakra, raktáros, sofőr, stb.tavaly kétszer kis próbálkozott az utóbbi első alkalommal 40000 ft-nyi euróval két hétre második alkalommal 20000 ftnyi euróval jött vissza azt mondta soha többet nem megy ki úgyhogy ne nagyon küldjetek ki az embereket mert ők is ráfaragnak!

szept. 14. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!