Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Kormányváltás esetén jobb...

Kormányváltás esetén jobb lenne az életem?

Figyelt kérdés

Személy szerint nem vagyok egyik pártnak sem a híve, de azon gondolkodtam miben változna az életem, ha mások lennének az ország élén. Lehet én nem látom át, de mitől lenne nekem jobb, ha mások lennének az ország vezérei. Hiszen egyiknek sem érdeke, hogy nekem jobb legyen. (A jelenlegi kormányban és az alternatíváiban sem látom, hogy az életminőségem javuljon tőlük)


Van családom, munkám, lakásom, kocsim, de nem látom, hogy a választott politikusok mit tudnának tenni értem/értünk.



#FIDESZ #kormány #politika #Tisza #DK #Semmirevalópolitikusok
szept. 10. 12:26
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
86%
Rövid távon nem változna, sőt, lehet, hogy egy időre rosszabb is lenne, de hosszú távon igen.
szept. 10. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
26%
Neked nem.
szept. 10. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
1-es, konkrétan mit vennék észre, mi változott?
szept. 10. 12:41
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos nem vagyok gondolatolvasó és találgatni, meg nem szeretek.
szept. 10. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:
100%
Politikától nem lehet megoldást várni. Legfeljebb a rosszat tudják kevésbé rosszul művelni.
szept. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:
52%

Egy ideig nem. De a fidesz után eltakarítva a romokat később igen.


Bár azt nézve nap mint nap mennyi pénzt lopnak el a narancskomcsik, a lopást megállítva akkora pénz szabadulna fel, hogy lehet rögtön jobb lenne.

szept. 10. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
78%

"Hiszen egyiknek sem érdeke, hogy nekem jobb legyen"

Az viszont érdekük, hogy rájuk szavazz. Vagyis lennének pártok, akik azért dolgoznának, hogy neked jobb legyen, mert akkor megint rájuk szavaznál.


Ami egyértelműen javulni, az az oktatás és egészségügy helyzete. Továbbá az EU-s pénzeket is megkapnánk, ami a gazdaságnak jót tenne.

szept. 10. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
13%

"Az viszont érdekük, hogy rájuk szavazz. Vagyis lennének pártok, akik azért dolgoznának, hogy neked jobb legyen, mert akkor megint rájuk szavaznál."



Amire természetesen jön az ellenzék, ami mindenbe bele köt, hergel és puff ugyanott vagyunk, pár választás után, hogy ezt a mocskos kizsákmányoló rendszert le kell válltani. Folyamatosan ez történik.



"Ami egyértelműen javulni, az az oktatás és egészségügy helyzete. Továbbá az EU-s pénzeket is megkapnánk, ami a gazdaságnak jót tenne."



Az EU-s pénzeket akkor más fogja zsebre vágni. Itt a nagy lehetőség ami legtöbbször csak 1x vagy még annyiszor sem adatik meg az ember életében, hogy full gazdag legyen és megszedje magát. Majd gondolod, hogy van olyan balek aki nem kap az alkalmon? Na ne viccelj már......


Keltenek egy látszatot, hogy ők mindent jobban csinálnak mint az előző kormány és ennyi.

szept. 10. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
75%

#8

"Amire természetesen jön az ellenzék, ..."

... és dolgozik.

Dolgozó politikus ma jelenleg csak az ellenzéki pártokban vannak (vagy függetlenek).


"mindenbe bele köt"

Abba, aminek nincs értelme, vagyis a fidesz teljes politikájába, ha van értelme véletlen, akkor meg támogatják.


"hergel"

Ez meg a fidesz.


"Az EU-s pénzeket akkor más fogja zsebre vágni."

Egyrészt, nem, mert lesz EU-s ügyészség, ami feltétel a pénzek feloldásához.

Másrészt, számít hogy mennyit lopnak. A fidesz 1-1 pár hónapos projektjéből kivesznek annyit, mint az MSZP a 4-es metróból, ami a teljes kormányzásuk alatt ment.


" hogy full gazdag legyen és megszedje magát"

Azt elmondom, hogy ha nem lop, akkor is megszedi magát egy normális ember.

A képviselők alapbére 1.8 millió bruttó. Ha valaki előtte kb. ksh átlagot keresett, ami 600k bruttó, akkor 1.2-vel keres többet, ha ugyanúgy él és a 600k előtte is teljesen elköltötte és nem tett félre semmit, akkor a most plusz pénzből, ha mindent félre tesz, akkor az nettó 800k.

Ez összesen 38.4 millió nettó 4 alatt. Ha gerinces és újra megválasztják, akkor ez egy gazdag fizetés.


"Majd gondolod, hogy van olyan balek aki nem kap az alkalmon? Na ne viccelj már......"

Egyébként nem, ha mindig leváltod a tolvajokat, akkor a gerinces emberek látni fogják, hogy a nép megjutalmazza a gerinces embereket és kiemelkednek a gerinces pártok.

Ma azért nem választják a politikai pályát a nemzetközileg elismert szakemberek, mert nem szakmai alapon működik a politika, nincs megjutalmazva az egyenesség. Amint ez változik, úgy lesznek nem tolvaj pártok.


"Keltenek egy látszatot, hogy ők mindent jobban csinálnak mint az előző kormány és ennyi."

Akkor megint le lennének váltva, ezt nem akarják, így ténylegesen elkezdenek dolgozni.

szept. 10. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
60%
Ha nem NER-lovag vagy vagy bűnöző, akkor nem hinném hogy kérdés-e, hogy jobb lenne az élet BÁRMILYEN kormány esetén, mint a fideszmaffia alatt. Csak kerülj be egy kórházba, add be a gyereked egy iskolába, vagy nézd meg hova megy az adód, és nem lesz többé kérdés. Csak az agymosottaknak, a cigánybűnözőknek meg a tolvaj fideszes oligarcháknak király az ami most megy, a többi ember meg szop miattuk 15 éve.
szept. 10. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!